Kopytka z kiszoną kapustą i pieczarkami

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
DSC_0656.JPG

500 g kopytek - można użyć gotowych lub zrobić je samodzielnie
300 g pieczarek
250 g kapusty kiszonej
1 duża cebula

1/2 łyżeczki kminku
pieprz i sól do smaku

woda

Kopytka ugotować zgodnie z przepisam na opakowaniu. Można też przygotować je samodzielnie lub użyć kopytek, które pozostały nam z wcześniejszego obiadu

Cebulę obrać i posiekać w kostkę. Pieczarki oczyścić i pokroić w plastry. Cebulę wraz z pieczarkami podsmażyć w dużym rondlu.

Następnie dodać odciśniętą i bardzo drobno posiekaną kiszoną kapustę. Dodać kminek i wymieszać. Wlać tyle wody, aby lekko przykryła kapustę. Kapustę dusić, aż będzie miękka, a woda wyparuje - ok 20-30 minut. Co jakiś czas zamieszać.

W dużym naczyniu wymieszać dokładnie ugotowane w międzyczasie kopytka z uduszoną kapustą z pieczarkami. Bardzo wzbogaci smak dodanie posiekanego ząbka czosnku. Podawać na ciepło.
 

Załączniki

  • DSC_0656.JPG
    DSC_0656.JPG
    120.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Siedzę w domu, bo jestem przeziębiona. Ale zaopatrzenie przyjedzie. Spisałam listę produktów i wszystko będę miała. Tak mi się chce kiszonej kapusty, a przepis zachęcający. Dzisiaj będą te kopytka. Zdam sprawozdanie, jak mi wyszło
icon_lol.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jak mówiłam, tak zrobiłam. Tylko kopytka przyniesiono mi gotowe ze sklepu z "domowymi obiadami". Były bardzo smaczne, jak wszystko w tym sklepie. Reszta, jak w przepisie. Zaspokoiłam swoją chęć na kapustę w tym znakomitym daniu. Czosnek dodałam. Zjadłam słuszną porcję, reszta do odgrzania. Mi, znów wypada mi tylko podziękować
anbetung.gif
za przepis, za mało skomplikowane gotowanie i doskonały efekt. Jak się lepiej poczuję, to kopytka też będę robiła sama. Na razie przepis podyktowałam przez telefon mojej kuzynce, której mąż robił mi zakupy. U nich dzsiaj też Twoje kopytka z kapustą. Smaczne pozdrowienia
wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, niesamowicie się cieszę, że Ci smakowały.
icon_biggrin.gif
Czekałam w napięciu, czy będziesz z nich zadowolona
icon_redface.gif

Na zdrowie, kochana
bussi.gif


imp_act, smacznego zatem życzę
icon_smile.gif