bigos z cukinii

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Cukinia ( może być z tych większych)
2-3 pomidory ( najlepiej gruntowe)
cebula spora
liść laurowy
5 ziarenek ziela angielskiego
sól, pieprz, ew. cukier
ew. trochę octu
kawałek kiełbasy

Cukinię obrać, wydłubać środek, pokroić w cienkie plasterki, pomidory sparzyć, obrać ze skóry i też pokroić w plastry. Na oleju udusić dużą cebulę, na nią wrzucić cukinię, przyprawy a po chwili pomidory. Poddusić wszystko razem i jak będzie miękkie ( ale nie rozgotowane) doprawić solą, pieprzem, cukrem i ew. octem.
Kiełbasę pokroić w kostkę lub plasterki, dorzucić do potrawy, można podsmażyć przed dodaniem do cukinii. Podawać z pieczywem.
Bardzo smaczne to, proste i szybkie w wykonaniu no i niedrogie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Dzięki BeatkoSz
icon_smile.gif
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Takim bigosem z cukinii częstowała mnie mama mojej koleżanki z liceum.
We wspomnieniach był pyszny, chociaż wydaje mi się ze były w nim i cukinia i kabaczki.

Ja podrasowałam wersję na wegetariańską i od tej pory tylko taką jadamy.
Jak ktoś ciekawy przepisu niech zajrzy tutaj .
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Joanna @ 27 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=549661Mylisz się, Matyldo - leczo to NA PEWNO nie jest....
icon_smile.gif
Żadne klasyczne węgierskie leczo nie zawiera cukinii...
icon_smile.gif
Joanno tak tylko mi sie skojarzylo. U mnie w domu leczo robilo sie z uduszonych kilku rodzajow papryki i parowek. Nie lubie papryki, a to danie z cukinia jest pyszne i podobna ma konsystencje. Moja mama tez powiedziala ze to leczo z cukini. Bigos jest z kapusta. Ale jak zwal tak zwal. Wazne ze szybkie, tanie i smaczne.
mniam.gif
 

play_GirL

Member
Lip 27, 2007
28
0
0
ja tez robie bigos z cukini ale sklada sie on z cukini marchewki cebulki fasolki szparagowej jakiegos mieska np kielbasa proporcje dobieram wedlug upodobania ale oczywiscie dominuje cukinia:)

najpierw podsmazam starta marchewke z cebulką potem podsmazam cukinie pokrojona w kostke obgotowuje fasolke wszystko do gara przyprawy wedlug smaku PYCHA!!!
 

harapug

Member
Sie 22, 2006
105
0
0
Chyba ilu miłośników tego dania, tyle przepisów
icon_smile.gif


Ja robię z wieprzowiną, podsmażam pokrojoną w kostkę łopatkę, dodaję cebule, pomidory i doprawiam, jak mięsko jest prawie miękkie, wrzucam obraną i pokrojona w kostkę cukinię, solę, pieprzę i duszę. Kiedy cukinia zmięknie, trochę odparowuję zawartość patelni (cukinia puszcza sporo wody) aż zrobi się coś w rodzaju sosu. Doprawiam według uznania (bez liścia laurowego i ziela, jedynie sól, pieprz i czasem vegeta w płynie)
Z chlebkiem mniam
icon_mrgreen.gif
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Ten bigosik jest przepyszny, to było moje pierwsze danie z cukinii i cała rodzinka się w nim zakochała
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ojacie, ale dobre
icon_mrgreen.gif
właśnie pożegnałam kolegę i wygłodniała wskoczyłam do kuchni po obiad, a tu garnuszek pysznego bigosu cukiniowego który uczyniłam rano
icon_mrgreen.gif
ale sie najadłam, oj pyszne pyszne
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
zrobilam dzisiaj z samego rana, by miec co jesc po powrocie ze szkoly. pomidory dalam w puszce, dorzucilam kilka pieczarek i tofu, octu i kielbasy nie dawalam. sprobowalam juz troche i musze przyznac, ze pyszny jest "leczo-bigos"
lecker.gif
. dziekuje za przepis
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Wykopuję, nałożyłam sobie miseczkę i gorący, świeżo zrobiony wcinam
mniam.gif

z własnych cukinii i pomidorków
icon_biggrin.gif

jedyna moja modyfikacja to dużo podsmażonej czerwonej papryki
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
kasha, cieszę się, że wygrzebałaś, bo całkiem zapomniałam, że mogę sobie cukiniowy bigosik zrobić...
dump.gif

a jak dodaję paprykę, to już wtedy nazywam to "leczo"
icon_mrgreen.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
BeataSz @ 21 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1321292kasha, cieszę się, że wygrzebałaś, bo całkiem zapomniałam, że mogę sobie cukiniowy bigosik zrobić...
dump.gif

a jak dodaję paprykę, to już wtedy nazywam to "leczo"
icon_mrgreen.gif
mniam.gif
lecker.gif
mniam.gif
lecker.gif
mniam.gif
lecker.gif
mniam.gif
lecker.gif


Jadłam wczoraj na kolację, dzisiaj na śniadanie i obiad
rofl.gif

Zrobiłam modyfikację dodając podduszoną marchewkę i posypując całość fetą,
nigdy bym nie przypuszczała, że kiełbasa i biały ser mogą być tak zgranym duetem
rofl.gif
lecker.gif
i słodka marchewka
icon_razz.gif


cukiniaa.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Hmm, w lodówce akurat zalegają cukinie...
fiesgrins.gif


harapug @ 1 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=553057Chyba ilu miłośników tego dania, tyle przepisów
icon_smile.gif
Rzeczywiście. Też coś podobnego przygotowuję; daję cukinię, pieczarki białe lub portobello, cebulę, pomidory przetarte i suszone, zioła, ostrą papryczkę. Smaczne i przede wszystkim błyskawiczne w wykonaniu
fiesgrins.gif


Bardzo do mnie przemawia wersja z marchewką - w taki sposób przygotowuje to danie moja mama, chociaż nie pamiętam dokładnie, co jeszcze daje
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
poserbaby @ 24 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1322146Bardzo do mnie przemawia wersja z marchewką - w taki sposób przygotowuje to danie moja mama, chociaż nie pamiętam dokładnie, co jeszcze daje
gruebel_2.gif
Ja robię z: marchewki, cukini, cebuli i pieczarek. Wędzona papryka, harissa, majeranek, sól i pieprz. Bez mięsa. Poźniej M. parówki w to dostaje jeszcze.
Wczoraj właśnie gotowałam
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dzisiaj zrobiłam na obiad, bez żadnych dodatków, tylko cebula, cukinia i pomidory. Bardzo dobre wyszło, tylko kiełbasę miałam jakąś nie teges
icon_confused.gif
dobrze, że nie dawałam do całości, tylko do jednej porcji, którą akurat teraz jem. Jutro będzie bez niczego, ew. ziół dodam
icon_biggrin.gif