Tempura*

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Tempura

Ciasto:
1 jajko
300 ml bardzo zimnej wody
280 g maki pszennej
1/3 lyzeczki soli

Sos tentsuyo:
2 filizanki wody
3 lyzki sake mirim
3 lyzki shoyu
1/3 lyzeczki dashi
szczypta glutaminianu sodu
l lyzka startego imbiru
1 lyzka startej rzodkwi japonskiej (lub rzepy)

6 srednich krewetek
1 maly baklazan
1 marchew
1 cebula
1 zielona paprika
maly kalafior
brokuly
szparagi
quiabo

Przygotowujemy ciasto mieszajac jajko z woda, dodajemy sol. Mieszamy delikatnie z maka (nie trzeba dlugo mieszac). Odstwaiamy na 10 minut.
Sos: do garnka wlewamy wode, sake, shoyu, dashi i glutaminian sodu. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 1 minute. Odstawiamy do ostygniecia I dodajemy starty imbir I rzepe.
Oczyszczamy krewtki pozostawiajac odwlok. Robimy male naciecie od wewnetrznej strony – ma to zapobiec zwijania sie krewetek podczas smazenia.
Obgotowujemy kalafior I brokuly, dzielimy na czastki (kwiaty)
Kroimy na plasterki baklazan, marchew, cebule, papryke.
Przystepujemy do smazenia: wszystkie skladniki najpierw obtaczamy w mace, a potem w ciescie. Smazymy na goracym oleju. Podajemy z sosem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,549
2,808
113
Czy ktoś z Was robił pierś kurczaka oraz różne jarzyny w tempurze i może poradzić, czy danie da się odgrzać tak, żeby nie straciło na chrupkości? Czas smażenia przy kilku porcjach jest dość długi, a chciałabym podac wszystkim obiadującym jednoczesnie. Mogłabym usmażyć wczesniej, ale tu mam właśnie dylemat.
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jedyne co mi przychodzi do glowy to piekarnik, ale szczerze mowiac nie wiem.
Nie masz mozliwosci trzymania w cieple tego co juz gotowe do czasu skonczenie ostatniej porcji?

Jakby... nadszedl czs na odkopywanie bardzo starych przepisow
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,549
2,808
113
daumen.gif
Też wpadłam na pomysł z piekarnikiem. Wstawiłam wszystko na chwilę pod mocno nagrzany grill i wszystko było chrupiące.