Seromakowiec BeatySz

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ciasto:
2 1/4 szkl. mąki
1 1/4 szkl. cukru pudru
1 kostka margaryny
2 jajka
1 łyżeczka proszku
Margarynę utrzeć z cukrem i jajkami, dodać mąkę i proszek. Odstawić na godzinę. Można podpiec.

Uwaga: ja tego ciasta nie robiłam, na spód daję zawsze swoje ciasto od sernika.

Masa makowa:
2 szkl. maku
1/2 kostki masła( rozpuścić)
4 jajka
2 łyżki miodu
1 szkl. cukru
olejek migdałowy
można dać 1 łyżeczkę proszku do pieczenia
Mak sparzyć, przepuścić 2 razy przez maszynkę, dodać rozpuszczone masło, miód, żółtka,( proszek), ubite na sztywno białka i zapach.

masa serowa:
1 kg sera
3/4 kostki masła
4 jajka
1 1/2 szkl. cukru ( może być trochę mniej)
bakalie
1łyżeczka proszku do pieczenia
Ser przepuścić 2 razy przez maszynkę ( lub użyć śmietankowego) Utrzeć żółtka z cukrem dodając po trochu ser oraz masło, dodać proszek, bakalie a na końcu ubite na sztywno białka.
Na ciasto wykładać na przemian łyżkę sera łyżkę maku. Można wylać całą masę serową a na wierzch całą masę makową ( lub odwrotnie-ja zawsze mam na spodzie ser a na wierzchu mak)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

andy8

Member
Mar 15, 2007
79
0
0
Seromakowiec również gościł na moim świątecznym stole,wszystkim bardzo smakował
anbetung.gif
 

Załączniki

  • Obraz7_073.jpg
    Obraz7_073.jpg
    82.6 KB · Wyświetleń: 0

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
pytanie : czy taki sero-makowiec mozna by zrobic z serka typu Philadelphia???
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Nie piekłam tego ciasta z termoobiegiem, więc nie wiem. Od niedawna mam piekarnik elektryczny z ta funkcja, wczesniej pieklam na wyczucie jesli chodzi o temp. i czas.Dobrze byloby gdyby ktos, kto ma doswiadczenie w pieczeniu z termoobiegiem sie wypowiedzial. Ja mysle, ze lepiej bez termoobiegu w temp tak ok. 160-180 stopni, ale tez bym pilnowala i ew. podwyzszyla lub obnizyla temp. w zaleznosci od tego jak sie ciasto zachowa. Ja na razie testuje swoj piekarnik, jeszcze nie mam wyrobionego zdania odnosnie czasu i temperatury, tak jak zwykle obserwuje po prostu ciasto
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
dziękuję za odpowiedz . bedę piec tak jak napisałaś bez termoobiegu ! ciasto wygląda apetycznie i szkoda żeby sie nie udało
mniam.gif
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
.
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
wspaniałe , wysmienite. piekłam w temp 180C ok godziny .
upiekę je w piatek dla rodziny i zawiozę - a dzieli nas odległość 360 km
icon_mrgreen.gif
mniam.gif
.
jeszcze nie smakowali tak wybornego sernika .
dziękuje BeatkoSz za przepis .
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
a czy mak juz mielony tez nalezy sparzyc?
gruebel_2.gif

boje sie, ze mi wyplynie przez sitko...
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
poradzono mi sposob o ktorym pisze Dziunia przy swojej strucli makowej; tylko nie wiem czy konsystencja bedzie wtedy dobra... ale i tak bede jutro eksperymentowac
icon_wink.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Nie zauważyłam wcześniej tego pytania. Ja nie używam takich wynalazków jak gotowy mielony mak, więc nie wiem jak z nim postępować ale pewnie zalałabym niewielką ilością płynu, tak na wyczucie.
No i jak Bea, nie zdałaś relacji więc chyba coś nie tak poszło z tym makiem
icon_confused.gif
Albo może zrezygnowałaś
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
ups... zapomnialam
icon_redface.gif

nie nie, wszystko wyszlo jak trzeba, aczkolwiek z malymi modyfikacjami :
mak zrobilam z przepisu Dziuni (bo pisze o tym mielonym wlasnie), a ciasto na spod i na mase serowa z Twojego przepisu z tym, ze ta serowa musialam lekko zmodyfikowac, bo uzywalam Philadelphii, ale zachowalam proporcje 'smakowe'
icon_smile.gif


wyszlo pycha! i baaardzo sie ciesze, bo myslalam, ze juz nigdy to makowca nie bede mogla upiec
icon_lol.gif