Ucierana babka SNICKERSOWA

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
PRZEPIS:
250 g masła
250 g cukru
250 ml tłustego mleka
1/2 kg mąki
5 jajek
1 torebka proszku do pieczenia
szczypta soli
400 g skondensowanego mleka gotowanego w puszcze 4 godziny
100-150 g mlecznej czekolady na polewę
150 g (1 puszka) solonych orzeszków ziemnych

Jajka miksujemy z cukrem na puszystą, kremową masę.
W drugiej misce miksujemy miękkie masło dodając powoli utarte żółtka
Mąkę mieszamy z solą i proszkiem do pieczenia i porcjami, na zmianę z mlekiem, dodajemy do ciasta, cały czas miksując.
Następnie dodajemy skondensowane, gotowane wcześciej 4 godziny mleko (powinno być gotowane w zamknietej puszcze, stale przykryte wodą, należy je całkiem ostudzić przed otwarciem puszki). Miksujemy.
Do natłuszczonej formy do babek, najlepiej z kominkiem, nakładamy ciasto. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy ok. 60 minut w 180 stopniach.
Upieczone i przestudzone ciasto wyjmujemy z formy i polewamy roztopioną mleczną czekoladą i posypujemy drobno posiekanymi orzeszkami.

Moje uwagi
icon_mrgreen.gif
:
- niestety sama nie spróbowałam
icon_sad.gif
ale rodzina się zajadała
icon_mrgreen.gif

- nie sypałam orzeszków na wierzch bo u mnie nikt takich nie lubi, więc posypałam migdałami i włoskimi, ale posypanie solonymi na pewno przełamuje słodkość tej babki
fiesgrins.gif

Przepis pochodzi z Wielkiego Żarcia, wpisany na życzenie Muszki
bussi.gif
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a zdjęcie ....
mniam.gif
??
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam- jutro degustacja. Nie doczytalam wczesniej, iz ta babka jest z 0,5 kg maki, wiec wyszla tak ogromna, ze we dwoje bedziemy ja jedli z tydzien
icon_wink.gif


DSCF0119.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Kasiu ale zdjęcie...zwariować tu z Wami można
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
ciesze sie, ze zdjecie Wam podoba- ja generalnie nie przepadam za babkami a robie wlasnie proby generalne przed Wielkanoca
icon_wink.gif
ta babka jest bardzo ciekawa poprzez swoj karmelowy smak i polewe snikersowa- jezeli ktos lubi snikersy to naprawde nie ma sensu zamieniac tych solonych orzeszkow na jakies inne, bo wlasnie to jest w tej babce najlepsze
icon_wink.gif
do polewy uzylam o wiele wiecej czekolady niz jest w przepisie, wiec ta warstwa snikersowa jest dosc gruba
icon_wink.gif
mniam.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
CYTATta babka jest bardzo ciekawa poprzez swoj karmelowy smak i polewe snikersowa- jezeli ktos lubi snikersy to naprawde nie ma sensu zamieniac tych solonych orzeszkow na jakies inne, bo wlasnie to jest w tej babce najlepsze do polewy uzylam o wiele wiecej czekolady niz jest w przepisie, wiec ta warstwa snikersowa jest dosc gruba
może oprócz dwóch bab drożdzowych jeszcze ta na Wielkanoc upieć ,choćby z połowy porcji?Tak pięknie wygląda i przemawia ,żeby ją skosztować...
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
a mówiłam, że ponoć dobra
fiesgrins.gif

Trzkasieńko świetne zdjęcie
daumen.gif

a też robię ją na Wielkanoc bo strasznie wszystkim smakowała
icon_mrgreen.gif

i tym razem już będzie zdjęcie bo mam aparat
fiesgrins.gif
 

Kleopatra

Member
Maj 16, 2006
208
0
0
Zrobiłam w charakterze baby wielkanocnej. Na razie jeszcze jej nie próbowałam, ale pachnie i wygląda bosko
icon_smile.gif
Relację po degustacji napewno zamieszczę
icon_smile.gif
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Pycha! Mowi rodzina, ja nie sprobowalam, ale z tego ze dwoje osob zjadlo dwie trzecie zanim zdazylam schowac reszte dla innych mozna wyciagnac wnioski.