Sałatka z ziemniaków

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wczoraj miałam dzień "serowy". Zaopatrzyłam się w różne sery, a póżniej zastanawiałam się, jak je wykorzystać. Pomogła mi w tym Agnieszka Kręglicka i jej przepisy. Składniki wystarczą dla 6 osób, ja zrobiłam ją dla siebie z mniejszej porcji.
Składniki
80 dkg ziemniaków
10 dkg sera gorgonzola, roquefort lub inny tłusty blue (pleśniowy błękitny)
garść łuskanych orzechów włoskich
1 cebula pokrojona w piórka (ja wzięłam białą)
1 łyżka oliwy
sól.

sos
1 łyżka musztardy Dijon (brałam zwykłą delikatesową)
1 łyżka miodu (ja miałam tylko gryczany, może być inny)
2 łyżki białego octu winnego
sól, pieprz
6 łyżek oliwy

Ziemniaki porządnie myjemy i gotujemy w łupinach w osolonym wrzątku. Składniki sosu (poza oliwą) mieszamy, potem stopniowo, po łyżce, dodajemy oliwę wcierając dokładnie, aż powstanie kremowy sos winegret.
Gorące ziemniaki obieramy ze skórki, kroimy w grubą kostkę i polewamy sosem. Odstawiamy.
Na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy i przesmażamy na niej na złoto cebulę, dodajemy orzechy i chwilę smażymy razem.
Pokruszonym serem posypujemy ziemniaki, następnie cebulką z orzechami. Wszystko mieszamy.
Sałatka najlepsza jest lekko ciepła, kiedy gorąca cebulka rozpuszcza trochę ser na ziemniakach.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Musi być przepyszna.

Ja znam nieco inny przepis, który kilka lat temu przekazała mi moja przyjaciółka. Jeszcze gorące ziemniaki (oczywiście pokrojone) miesza się z pokrojoną cebulą, odrobiną oliwy i octem winnym. Zjada się już po wystudzeniu, kiedy smaki się połączą.
Sałatka w naszym wykonaniu (choć przygotowana z kilograma ziemniaków) nie dotrwała do wystudzenia. Tak ją we trójkę dosmaczaliśmy i kosztowaliśmy, wyjadając jedną łyżką z garnka, że po 10 minutach nie było czego studzić.
icon_mrgreen.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Moja dotrwała do dzisiaj (resztki). Nie mam mikrofalówki, więc podgrzałam ją na patelni tak, żeby była lekko ciepła, a ser nie zdążył się roztopić. Eksperyment udał się doskonale. Zjadłam na śniadanie.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Widzę Seniorko, że obie lubimy przepisy A. Kręglickiej. Przepadam za tą sałatką. Odrobinę zmodyfikowałam sos - dodaję nieco mniej miodu, bo w wersji z przepisu sos był dla mnie zbyt słodki. Dolewam też kapkę oleju z orzechów włoskich.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jak widać w kilku wersjach jest pyszna. Dzięki za podpowiedzenie na pewna odmianę, spróbuję to wykorzystać. Pozdrowienia.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Fajna, ale nie ufam tej smazonej cebuli... Powinnam?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Super, że wyciągnęłaś ten przepis = mam gorgonzolę z krótkim terminem ważności i zastanawiałam się, co z nią zrobić, a ta sałatka była pyszna
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Po wczorajszym mam ochotę na repetę. A to oznacza wyjście na zakupy, bo skończyły mi się ziemniaki.