Orecchiette boscaiola

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,472
113
Wpisuję, bo zrobiłam dziś na obiad i bardzo mi smakowało. Robi się migiem, tyle mniej więcej czasu, ile makaron się gotuje. Polecam dla wielbicieli śmietanowych sosów do makaronu.
Przepis pochodzi z książki "Podróże kulinarne. Kuchnia włoska" wyd. Rzeczpospolita.

Składniki (dla 4 osób):
375 g makaronu orecchiette
60 g masła
125 g drobno pokrojonego boczku wędzonego pancetta (u mnie na prowincji nie kupię, dałam zwykły wędzony boczek)
150 g pokrojonych w cienkie plasterki grzybów (dałam pieczarki)
1 rozgnieciony ząbek czosnku
1 łyżeczka zmielonego czarnego pieprzu
300 ml śmietany (dałam słodką 30%)
1/2 szklanki drobno startego parmezanu (zamiennie dałam grana padano)

Makaron ugotować al dente.
W czasie gotowania makaronu zrobić sos: na patelni rozpuścić masło, wrzucić boczek i smażyć ok. 5 minut, mieszając. Następnie dodać grzyby i czosnek i smażyć kolejne 3 minuty. Dodać pieprz i śmietanę, gotować na małym ogniu ok. 5 minut, aż sos wygotuje się do połowy. Dodać ser i gotować kolejne 5 minut, aż ser się rozpuści.
Do sosu wrzucić ugotowany makaron, wymieszać, i gotowe
mniam.gif


Makaron akurat przypadkowo miałam taki jak w przepisie, ale moim zdaniem penne, fusilli albo inny tej wielkości będą równie dobre.
Chciałam, żeby danie było treściwsze, więc dałam ok. 250 g pieczarek i trochę więcej boczku, niż w przepisie.
Zdjęcia nie ma, bo potrawa lepiej smakuje, niż wygląda
icon_wink.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,472
113
Zrobiłam znów na obiad, tym razem mam zdjęcie, ale strasznie niewyględne, bo nie dość, że potrawa niezbyt fotogeniczna, to jeszcze czas gonił, bo w końcu człowiek może czekać na makaron, ale makaron nie może czekać na człowieka.

boscaiola.JPG
 

Załączniki

  • boscaiola.JPG
    boscaiola.JPG
    90.7 KB · Wyświetleń: 19

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
JA robię podobnie, ale nie zawsze mam pieczarki, więc bez pieczarek i daję śmietanę 16 albo 18% z Lidla. Zawsze mam za to zamrożony boczek w kawałkach, żeby szybko można było jedzonko zrobić. To jest pyszne i syte
icon_smile.gif
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,831
53
48
Zrobiłam, zamiast pieczarek bo nie miałam dodałam szpinak i trochę gałki muszkatołowej, we Włoszech to już pewnie całkiem inna potrawa i inna nazwa, ale najważniejsze, że smakuje
icon_biggrin.gif