Konfitura z pomarańczy i cebuli

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis wypatrzyłam w kuchni włoskiej w Biblioteczce poradnika Domowego. Jak jeszcze ustaliłam, że autorką przepisu jest Tessa Capponi-Borawska, natychmiast zabrałam się do dzieła. W publikacji podano to jako przystawkę. Może być. Najpierw musimy jednak zgromadzić:

- 20 dkg cebuli
- 30 dkg pomarańczy
- suszona czerwona papryczka chilli
- 1/2 łyżeczki soli
- 17 dkg cukru
- 4 łyżki białego octu winnego

Cebulę obieramy i grubo siekamy, natomiast obrane pomarańcze kroimy na grube kawałki. Tak przygotowaną cebulę i pomarańcze wkładamy do garnka, dodając pokruszone chilli. Gotujemy 40 minut na małym ogniu, często mieszając. Następnie dodajemy sól, cukier oraz ocet i znów gotujemy, tym razem około godziny. Póżniej wkładamy do wyparzonego słoika, mocno zakręcamy i przechowujemy w lodówce. Bardzo mi smakuje z białym pieczywem, bułkami, chałką - po posmarowaniu masłem i na to położoną konfiturą. Spróbujcie. Doskonałe.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Jadlam taka marmolade zrobiona przez moja kolezanke, ale w jej wersji byla skorka pomaranczowa tylko/rowniez. Jedlismy jako dodatek do zimnych mies i serow - pysznosci!

Wpisuje na liste do wykonania szybkiego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tatter, po przeczytaniu Twojego posta, postanowiłam zrobić doświadczenie, bo konfitura siedzi w lodówce. Poszukałam też w innych żródłach i wyszło na to, że ta konfitura nadaje się też na przykład do pasztetu z soczewicy (nigdy nie robiłam) i ewentualnie do serów. Na pewno nie do mięs, a szkoda, bo miałabym frajdę. W domu mam camembert i nasz biały twarogowy. Wstyd się przyznać, ale kupuję różne sery i podjadam je bez pieczywa. Każdy ma jakąś słabość do czegoś albo kogoś. Jeśli chodzi o tę konfiturę - można ją dodawać także do serów. W ramach doświadczenia objadłam się po uszy. Teraz mogę jeść taki jak podawałam wcześniej - z pieczywem z masłem oraz dodatkowo z naszym białym serem, chociaż z camembertem też nie było złe. Wybierzcie, co Wam najlepiej smakuje.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
QUOTE (seniorka @ 19 Feb 2016, 21:44 ) index.php?act=findpost&pid=1604679Tatter, po przeczytaniu Twojego posta, postanowiłam zrobić doświadczenie, bo konfitura siedzi w lodówce. Poszukałam też w innych żródłach i wyszło na to, że ta konfitura nadaje się też na przykład do pasztetu z soczewicy (nigdy nie robiłam) i ewentualnie do serów. Na pewno nie do mięs, a szkoda, bo miałabym frajdę. W domu mam camembert i nasz biały twarogowy. Wstyd się przyznać, ale kupuję różne sery i podjadam je bez pieczywa. Każdy ma jakąś słabość do czegoś albo kogoś. Jeśli chodzi o tę konfiturę - można ją dodawać także do serów. W ramach doświadczenia objadłam się po uszy. Teraz mogę jeść taki jak podawałam wcześniej - z pieczywem z masłem oraz dodatkowo z naszym białym serem, chociaż z camembertem też nie było złe. Wybierzcie, co Wam najlepiej smakuje.
Jadlam te marmolade z pieczona piersia kurczaka, pieczonym schabem i jakims jeszcze miesiwem, ktorego nie pomne i bylo boskie. Jak mozesz napisac, ze "na pewno nie do mies" skoro nie probowalas. Gdy sprobujesz i nie bedzie ci smakowac to de gustibus non disputandum est.
Malo tego, wyobrazam sobie, ze z pieczonym boczkiem na goraco bedzie smakowac idealnie.

A z serami - najbardziej pasuje do chevre. Wg mnie, oczywiscie
icon_biggrin.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
tatter @ 19 Feb 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1604683Jadlam te marmolade z pieczona piersia kurczaka, pieczonym schabem i jakims jeszcze miesiwem, ktorego nie pomne i bylo boskie. Jak mozesz napisac, ze "na pewno nie do mies" skoro nie probowalas. Gdy sprobujesz i nie bedzie ci smakowac to de gustibus non disputandum est.
Malo tego, wyobrazam sobie, ze z pieczonym boczkiem na goraco bedzie smakowac idealnie.

A z serami - najbardziej pasuje do chevre. Wg mnie, oczywiscie
icon_biggrin.gif
Moja droga Tatter, zrobiłaś mi wielką przyjemność. Ja podawałam i jadłam według wskazań pani Tessy Capponi-Borawskiej i kilku innych żródeł. Jeśli można również z mięsem, to jutro jest uczta. Konfitura przyzwyczaiła się do lodówki i do jutra nie zniknie.Odezwę się po spróbowaniu. Wierzę, że będzie ok. Wszystkiego uczymy się i z teorii oraz praktyki, nieraz innych osób. Ucieszyłaś mnie bardzo. Serdeczne dzięki, śpij dobrze. Pozdrowienia.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tatter - jesteś wielka. Podałam dzisiaj z kotlecikami jagnięcymi. Pycha - orzekli zgodnie stołownicy. Jestem Ci ogromnie wdzięczna za zachęcenie mnie do tej odwagi kulinarnej. Zbyt kurczowo trzymam się sugestii autorów podawanych przepisów. Serdeczności.
gitarre.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Brzmi ciekawie ten przepis.
Ja dotychczas robiłam podobną konfiturę z czerwonej cebuli i wiśni. Ta może być równie smaczna.
Przy najbliższej okazji spróbuję.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
QUOTE (seniorka @ 20 Feb 2016, 18:37 ) index.php?act=findpost&pid=1604708Tatter - jesteś wielka. Podałam dzisiaj z kotlecikami jagnięcymi. Pycha - orzekli zgodnie stołownicy. Jestem Ci ogromnie wdzięczna za zachęcenie mnie do tej odwagi kulinarnej. Zbyt kurczowo trzymam się sugestii autorów podawanych przepisów. Serdeczności.
gitarre.gif
Brawa za odwage
icon_wink.gif

Ciesze sie, ze moglam sie przydac.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Zrobilam wczoraj wieczorem. Dzis podjadalismy z pieczonym schabem i burgerami z fasoli. Moj maz jest zachwycony.
Pozmienialam nieco to i owo. Wzielam 800g cebuli czerwonej, ktora na mandolinie cienko w plasterki pociachalam, z dwoch pomaranczy krwistych obralam cienko skorke (zostawiajac albedo na owocu), te pokroilam w cieniutkie paseczki, sok z pomaranczy wycisnelam (ok 150ml).

W garnku rozgrzalam olej awokado, dodalam cebule, skorke pomaranczowa i sucha papryczke chilli (ktora wczesniej naklulam nozem w kilku miejscach) i smazylam na wolnym ogniu az cebulka zmiekla i stala sie szklista. Dodalam 100g miodu i 50g jasnego muscovado, 3/4 lyzeczki soli, 8 gozdzikow, 150ml soku z pomaranczy i 150ml octu z czerwonego wina. Smazylam az cala konfitura uzyskala odpowiedni smak, wyglad i zapach.

Seniorko, dziekuje za inspiracje. Polecam dodanie gozdzikow i skorki pomaranczowej. Naprawde pyszna z miesem. Jutro zjemy ja z serami - mam pare nabytych niedawno pysznosci.

Jutro zrobie zdjecie. edit: nie udalo mi sie zrobic zdjecia, niestety. Gdy wrocilam dod domu bylo juz prawie ciemno, moze jutro...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tatter, dziękuję za modyfikację przepisu. Zrobiłam, tylko u nas po cukier trzcinowy musiałam zrobić sobie sporyt spacer, ale to dla zdrowia. Wyszło doskonałe. Oczywiście będą powtórki. Przesyłam pozdrowienia.
knuddelz.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Seniorko, ciesze sie, ze ci smakowalo i nawet zainicjowalam twoj spacer dla zdrowia
icon_biggrin.gif


Dodalas gozdziki? Jakie masz o nich zdanie?
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
tatter @ 29 Feb 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1605222Seniorko, ciesze sie, ze ci smakowalo i nawet zainicjowalam twoj spacer dla zdrowia
icon_biggrin.gif


Dodalas gozdziki? Jakie masz o nich zdanie?
Oczywiście. One tak pasują do tej kompozycji smakowej, że nawet się niczym nie wyróżniają. Dlatego specjalnie o nich nie pisałam. To wszystko moje smaki i całość doskonała. Polecam wszystkim, a Tobie tatter jeszcze raz serdecznie dziękuję. Mój laptop od czasu do czasu potrzebuje fachowca, więc kończę, bo zaczyna pisać na niebiesko (?). Serdeczności.