Krem pomidorowy z grzankami

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis wypatrzony w "Smakach i aromatach", wykorzystałam natychmiast, bo brzmiał zachęcająco a sezon pomidorowy w pełni. Wybór okazał się trafny.
Składniki
5 dużych, dojrzałych pomidorów
2 cebule
czerwona papryka
jabłko
kawałek selera
łyżka masła
2 listki laurowe
1/2 łyżeczki bazylii (brałam suszoną)
3 ziarnka ziela angielskiego
5 szklanek bulionu z kurczaka ( może być z kostki)
łyżeczka mąki
5 łyżek kwaśnej śmietany
sól, pieprz
siekany koperek

a ponadto
6 kromek pieczywa tostowego ( wzięłam pszenne)
masło do smarowania tostów ( około 2 łyżek)
6 plasterków goudy
2 ząbki czosnku
szczypta soli

Z pomidorów zdejmujemy skórkę, jabłko obieramy, a paprykę po oczyszczeniu opiekamy pod grillem w piekarniku i też pozbawiamy skórki. Wszystkie warzywa i jabłko siekamy w kostkę. Rozgrzewamy w rondlu masło, wsypujemy drobno posiekane cebule i seler, smażymy przez 3 minuty na małym ogniu. Dodajemy jabłko i paprykę, smażymy przez kolejne 3 minuty. W końcu wrzucamy pomidory, wszystkie przyprawy (bez soli) i dusimy na małym ogniu przez 10 minut.
Wsypujemy do rondla mąkę, smażymy minutę i zalewamy szklanką zimnego bulionu. Zagotowujemy i przecieramy przez sitko do czystego garnka, mieszamy z pozostałym bulionem, przyprawiamy pieprzem i solą. Gotujemy przez 5 minut i podajemy z gorącymi tostami. Już na talerzu dodajemy po kleksie śmietany i posypujemy koperkiem.
Jak się robi czosnkowe tosty? Ucieramy masło ze zmiażdżonym czosnkiem i szczyptą soli, rozsmarowujemy na pociętych w trójkaty tostach, Przykrywamy każdy tost trójkątem sera, kładziemy na blasze i zapiekamy w temperaturze 200 st.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zapomniałam dodać, że jeśli na grzankach przed zapieczeniem położy się jeszcze po plasterku bekonu, to zupa może być lekkim daniem głównym. Po niej wystarczy podać tylko deser.
 
  • Like
Reakcje: janie

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobię dziś. Tyle, że w wersji MM, bez jabłka i grzanek.
Przygotuję wywar z warzyw i cycka kurzęcego, który następnie pokroję i dodam do zupy.

Oczywiście zdam relację, ale nosem czuję, że to jest to.
cheers.gif




Chociaż dla L. zrobię i grzanki, z serem i boczkiem wędzonym lub wędliną, która zalega w lodówce.
icon_mrgreen.gif


Postaram się zrobić zdjęcie.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
agatko, zdjęcia piękne, zupa na pewno była pyszna, a wpis na blogu przeuroczy.
icon_redface.gif
Serdeczne pozdrowienia i życzę nieustających sukcesów.
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zachęcam do odwiedzania blogu .agatki. - zróbcie tę zupę. Naprawdę jest tego warta, szczególnie polecam z grzankami serowymi. Dla mnie wystarczyła za obiad.
 

bibea

Member
Sie 17, 2009
3
0
0
seniorka @ 5 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=889451Zachęcam do odwiedzania blogu .agatki. - zróbcie tę zupę. Naprawdę jest tego warta, szczególnie polecam z grzankami serowymi. Dla mnie wystarczyła za obiad.
Zrobilam zupe wczoraj.
Z moich modyfikcji:
1) bez maki (zapomnialam kupic)
2) bez kwasnej smietany, ale za to z koncowka butelki sosu do barbecue o smaku suszonych pomidorow z czosnkiem (bo stala tak na polce i sie smetnie patrzyla, a sezon grillowy sie skonczyl)
3) nie do konca przecierajac przez sitko, tzn. przetarlam tak z polowe
4) bulion przygotowalam na kurczaczku i jego mieso dorzucilam do zupy

Bardzo sycace. Spokojnie bez grzanek mozna zjesc.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Cieszę się, że ta zmodyfikowana wersja okazała się bardzo dobra. W taka pogodę nie chce się wychodzić z domu. Jutro ja robię też z modyfikacjami. Polecam na wczesną, pażdziernikową zimę.
 

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Seniorko, agatko, czy koniecznie trzeba przecierać przez sitko? Mikser, tzw. "żyrafa" dałby radę?
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Seniorko bardzo często ostatnio robię tę zupę, bo jest błyskawiczna!
I zawsze sama siebie chwalę jakie to proste.

Polecam!
mniam.gif
mniam.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja też Ciebie chwalę za wyrafinowany smak, urocze posty i zdjęcia. Pozdrowienia
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Seniorko, to znowu ja.

W ostatnim okresie jemy tę zupę na okrągło. Mam duże zapasy przecieru pomidorowego i pomidorów w słoiczkach, jeszcze z jesieni. Do tego pieczoną paprykę w oleju.
A jeszcze jak mam rosół zamrożony, to mam zupę w 15 minut.

Zrobiłam przedwczoraj na urodziny mojego narzeczonego. Jego rodzice byli zupą zachwyceni.

anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
A ja jestem zachwycona Twoimi zachwytami.
bussi.gif
Jestem naprawdę szczęśliwa, że zupa smakuje i to tak ważnym gościom. Pozdrawiam serdecznie
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
To znowu ja.
icon_mrgreen.gif

Znowu ja gotowałam, jedliśmy w poniedziałek, a wczoraj wykończyliśmy.
Niezmiennie to najsmaczniejsza naszym zdaniem zupa.
icon_smile.gif
 

Villem0

Member
Sie 16, 2007
14
0
0
Zupa poemat :D
Patrzyłam tylko z ogromną radością na gości, którzy brali dokładki i brali i jedli i znów brali :D
Chyba pierwszy raz na imprezie zupa cieszyła się AŻ TAK wielkim powodzeniem ;)