Chleb bezglutenowy

Agniesia

Member
Wrz 14, 2004
431
0
0
Po pierwsze bardzo dziękuję za umieszczenie osobnego działu dla tej diety
icon_biggrin.gif

Dziś właśnie pierwszy raz upiekłam sobie chlebek bezglutenowy. Upiekłam go dlatego, że przez miesiąc muszę być na tej diecie.
W necie nie ma za wiele przepisów więc może tu się zrobi, oczywiście z czasem, mały zbiór gotowych przepisów.
Pewnie nie wielu z was wie, że gluten jest dodawany do wędlin, serów, muszę teraz zacząć uważnie czytać etykiety na tych produktach co kupuję
icon_biggrin.gif

A teraz przepis na chlebek, pochodzi on z instrukcji wypiekacza do chleba firmy Philips, instrukcja jest dostępna w sieci więc chyba mogę podać i tu przepis bo nie jest go łatwo odszukać
icon_biggrin.gif


Chleb bezglutenowy z ciasta chlebowego (Koncentrat ciasta chlebowego "Chleb bezglutenowy" - ZPC "Glutenex")

2 łyżki stołowe oleju
400 ml mleko (o zawartości tłuszczu 3,2%)
450 g Koncentrat ciasta chlebowego "Chleb bezglutenowy" (ZPC "Glutenex")
1 żółtko jaja kurzego
1/4 łyżeczki soli
1 łyżka cukru
1 łyżeczka drożdży instant

Wszystko wymieszać, ciasto ma rzadka konsystencje, wlać do wysmarowanej olejem keksówki, zostawić na 20 min do wyrośnięcia, piec w piekarniku nagrzanym do 220 stopni ok. 45 min

Ten chleb to się kupuje w sklepach ze zdrową żywnością. Składniki ciasta są takie jak w instrukcji a reszta znaczy się sposób pieczenia to z opakowania na cieście chlebowym. Przepis tam tez był ale ten mi się bardziej podobał
icon_biggrin.gif


Po upieczeniu chlebek wyglądem przypomina chleb mleczny, w smaku jest niezły ale nie wiem do czego przyrównać
icon_biggrin.gif


Jak znowu coś zrobię albo znajdę to tu zamieszczę
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
No ja w końcu też upiekłam chleb bezglutenowy całkiem smaczny
Wziełąm do niego 250 g koncentratu chlebowego Glutenexu, 100 g mąki kukurydzianej - zaparzyłam wrzątkiem, jeden duży ziemniak ugotowany i przeciśnięty przez praskę, sól - ok. łyżeczki, 3 łyżki oliwy i wodytyle by powstało ciasto dość gęste - takie, które z łyżki nie spada, Acha i 5 dag drożdży świeżych. Pozostawiłam do wyrośnięcia, potem przełożyłam do foremki i ponownie dałam wyrosnąć. Piekłam w 200 st. C ok 30 min.
No tak - jeszcze cukru dałam łyżkę :wink: