Dip z karczochow i ciecierzycy

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Joanna sobie zyczyla wiec wpisuje. Moj dip ma piekny delikatny zielony kolor - dodaje naturalnego barwnika w proszku, ale jak sie nie ma mozna zblendowac swieze liscie szpinaku.

ok. 400g serc karczochow z puszki
ok 100g ciecierzycy, ugotowanej i zblendowanej na gladka papke
40-50g tahini
olej slonecznikowy
oliwa z olwek
sok z cytryny
woda
malenka szczypta kwasku cytrynowego
zmielone/zblenowane liscie zielonej kolendry (na papake)
chilli w proszku lub cayenne
2 zabki czosnku, zblendowane na papke lub czosnek granulowany
sol
odrobina zielonego barwnika naturalnego


Blenduje karczochy na gladkie puree, dodaje ciecierzyce, tahini, nastepnie oleje, cytrynowy dressing, zblendowana kolendre, czosnek i doprawiam do smaku. Dodaje drobine wody jesli jest za gesty, choc w zasadzie ma byc gesty, aby latwo mozna go bylo ladowac na grzanki, tortille, krakersy.

Doskonaly w kanapkach. w ogole pyszny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Bardzo mi się podoba. Mam nawet w domu słoik karczochów w oleju, szpinak i ugotowaną ciecierzycę. Niestety nie mam tahini, więc muszę się obejść smakiem.
A może dodać trochę zmielonego sezamu albo siemienia lnianego?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Joanno, mozesz paste sezamowa sama ukrecic. Upraz sezam na patelni, a potem zblenuj i stopniowo dodawaj olej, po lyzce, az uzyskasz konsystencje odpowiednia.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Super! To jutro robię, bo mi aż zapachniał ten dip. Tylko zamiast kolendry dam pietruszkę.
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mmmmmm kocham karczochy, ale w sloikach sa w occie
icon_sad.gif

O takie chodzi? Bo chyba innych nie widzialam. W ostateczosci lepsze w occie niz wcale
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Już miałam się brać za miksowanie ciecierzycy i zastanawiałam się do czego ten dip podam, jak mnie oświeciło, że na bazie tego przepisu mogę zrobić danie obiadowe. Tak więc poddusiłam na odrobinie oleju posiekaną cebulę, dodałam do niej zieloną papryczkę chili i czosnek, wrzuciłam ugotowaną wcześniej ciecierzycę, karczochy ze słoika (dokładnie odsączone z oleju i pokrojone), sok z cytryny, młode liście szpinaku i krótko poddusiłam do zblanszowania tego ostatniego. Na koniec wymieszałam z podprażonym sezamem. "Na wydaniu" posypałam posiekaną natką pietruszki.
Dzięki Tatter za inspirację mojego obiadu!
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Bardzo prosze, ogromnie jestem rada. Brzmi pysznie w biadowej formie.


Ker, karczochy z przepisu to karczochy w wodzie solonej (brine), kupuje w puszkach, firma green giant