Tatar*

agus87

Member
Wrz 9, 2007
22
0
0
TATAR

składniki

- 30 dag mielonej wołowinki

- przyprawy - maga, pieprz, sól, delikat do mięs,

vegeta, papryka,

- ogórki w occie, ok pół słoika 1 litrowego

- cebulka biała, może być też czerwona, ok 2 sztuki

wykonanie

mięsko wymieszać z przyprawami, ja żółtka nie dodaję, bo moja rodzina nie lubi, ale można

na samym końcu podać z tatarem na wierzchu mięska.

ogórki pokroić w kosteczkę i cebulkę też.

z mięska uformować płaskie malutkie placuszki, ozdobić cebulką i ogórkami. SMACZNEGO
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • untitled.jpg
    1.2 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A co to jest maga?
Szukałam w googlach, ale niczego nie pokazuje.


(ładne zdjęcie)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja robie tatara z dobrego kawalka miesa: poledwicy lub rostbefu, co gwarantuje, ze nie trzeba dodawac maggi ani innej postaci msg, och! jeszcze vegeta
icon_sad.gif
a tez smakuje.
Surowa wolowina ma leciutko kwaskowaty smak i tego rodzaju przyprawy to zabijaja. Ale spotkalam sie, ze wiele osob robi tatara np. z udzca i dodaje maggi.
Przyprawy to sol i pieprz, a jesli koniecznie trzeba miec maggi doskonale jest naturalne czyli lubczyk (ludowo zwany maggi). Trodno sobie wyobrazic chwasty w tatarze
icon_wink.gif
ale mozna uzyc suchych, sproszkowanych nasion.

Naprawde nie uzywasz oliwy?

Co do preferencji wole kiszone.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja obowiązkowo dodaję oliwę, a żółtko jak kto chce, chociaż moi goście chcą. Ogórki konserwowe i drobniutko posiekana cebulka. Do środka naturalnie sól i pieprz. Maggi używa tylko mój syn, bo inaczej mu nie smakuje. Dla mnie lepszy bez maggi. Dzięki za przypomnienie o tej wspaniałej przystawce. Jutro kupuję polędwicę.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Kiedyś tatar był obowiązkową przystawką na imprezach. Gdy zaczęło być głosno o chorobie szalonych krów, to w wielu domach zostął zapomniany. A szkoda, bo jest pyszny. Ja robię obowiązkowo z żółtkiem i maggi.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (seniorka @ 23 Oct 2008, 17:25 ) index.php?act=findpost&pid=766561Ja obowiązkowo dodaję oliwę, a żółtko jak kto chce, chociaż moi goście chcą. Ogórki konserwowe i drobniutko posiekana cebulka. Do środka naturalnie sól i pieprz. Maggi używa tylko mój syn, bo inaczej mu nie smakuje. Dla mnie lepszy bez maggi. Dzięki za przypomnienie o tej wspaniałej przystawce. Jutro kupuję polędwicę.
Juz sie obawialam, ze tylko ja staromodna.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ALe ja nie mam nic przeciwko staromodnosci kuchni. To w wiekszosci przypadkow, szczegolnie jesli chodzi o miesa oznacza zdrowsza zywnosc.
Bo skad niby taki Tatar mialby wziasc maggi
icon_wink.gif
Ja do kuchni sie odnosze, do kuchni tylko, nie do Ciebie.

Na marginesie: meza chrzestna (prawie seniorka) utuczylaby mnie jak nic. Gotuje przeswietnie. Najlepsza pomidorowka w moim dosc dlugim zyciu.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
No wiesz, kilkadziesiąt lat praktyki robi swoje. Dość dawno przestawiłam się na tzw. nowoczesną kuchnię, bo żal byłoby nie wykorzystać nowych produktów i przepisów, ale wprawa w gotowaniu to lata praktyki. Chociaż bardzo lubię robić to na podstawie przepisów, żeby o niczym nie zapomnieć. Nie mówię o pomidorówce czy innych podstawowych rzeczach, ale o bardziej skomplikowanych przepisach. Pozdrowienia dla teściowej.

Przepraszam, pozdrowienia miały być dla Ciebie i chrzestnej męża, ale miałam wiadomość na gadu gadu i wszystko się pokręciło. Dobranoc.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

evro

Member
Lut 27, 2008
32
0
0
witajcie, muszę swoje 3 grosze dołożyć.Tatar bez dodatku sardynki (takiej z puszki) jest dużo uboższy w smaku, spróbujcie, polecam
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sardynka
icon_eek.gif
Oh, nein!
1schrik.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Mała_Mi @ 23 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=766442A co to jest maga?
Szukałam w googlach, ale niczego nie pokazuje.
Podpinam się do pytania, bo ja też nie wiem.


kermidt @ 23 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=766540Surowa wolowina ma leciutko kwaskowaty smak i tego rodzaju przyprawy to zabijaja.
Dokładnie. Tatar jest z surowego mięsa i ten smak ma być wyraźnie odczuwalny. Po kiego dodawać te wszystkie "przyprawy" (jakieś vegety, delikaty)? Żweby zagłuszyć smak surowej wołowiny? To lepiej sobie w ogóle darować.

Obowiązkowo oliwa, żółtko ale ogórki to wole konserwowe. A z sardynką może i smaczne, ale to już nie będzie tatar.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36