Buleczki drozdzowe z serem i szynka

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Buleczki drozdzowe z serem i szynka

Mala wariacja na wyswiechtany temat
icon_smile.gif
Smaczne jako dodatek do zup, salat a takze po porstu jako kanapka do szkoly
icon_smile.gif


2 1/2 lyzeczki suchych drozdzy
3/4 szklanki letniej wody
2 lyzki cukru
2 lyzki masla
1/2 szklanki mleka
3 1/2 szklanki maki
2 lyzeczki soli (lub mniej jezeli szynka jesc slona)

4 lyzki musztardy Dijon
1 lyzka miodu
300g szynki w plasterkach
200g startego zoltego sera

Drozdze z cukrem rozpuscic w letniej wodzie i zostawic okolo 5 minut az zaczna babelkowac.
W malym rondelku podgrzac mleko z maslem, dodac do wody z drozdzami, dodac 3 1/4 szklanki maki i sol - zarobic ciasto. Przelozyc na stolnice i wyrabiac podsypujac pozostala maka do uzyskania gladkiego i elastycznego ciasta. Ciasto uformowac w kule, przelozyc do natluszczonej duzej miski i zostawic przykryte na godzine az podwoi swoja objetosc.

Wyrosniete ciasto przelozyc na stolnice, wywalkowac w prostokat o wymiarach okolo 50x35cm.
Musztarde polaczyc z miodem, rozsmarowac na ciescie, posypac serem i rozlozyc na serze plasterki szynki.
Zwinac w rolade zaczynajac od dluzszego boku. Pokroic na 16 rownych plasterkow, kazdy delikatnie wlozyc do posmarowanej maslem foremki na muffiny, zostawic przykryte na okolo 45 minut.
Piekarnik rozgrzac do 190C, piec buleczki okolo 20-30 minut az ladnie sie zrumienia.

Foremka na muffiny ma z reguly tylko 12 wglebien, pozostale 4 buleczki mozna upiec na blasze, ukladajac je dosc ciasno obok siebie.

IMG_5672.jpg
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
To mozna upiec wszystkie na blasze - jak zawijance
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
lidqa, a przeciez Ty chyba masz juz forme na muffinki - czy mi sie cos pomyslilo? Pamietam, ze nawet pisalismy w tej sprawie do IKEI - i co, nic z tego nie wyszlo?
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
to za grudzien :-->.gif' border='0' valign='absmiddle' alt='.gif'> (w grudniu tez wymieniam drzwi w korytarzu robie remont i swieta wiec to suuuuuuper miesiac )
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bajaderko, help!!!
Wiem, jestem nudna, ale proszę podaj ilość żywych drożdzy jaką mam dodać by nie uciekły te piękne bułeczki z foremeczki :lol:

BArdzo spodobały mi się bułeczki, zawołałam męża, by odwrócił się od swego kompa i spojrzał jakie są śliczne, zerknął, skrzywił się i powiedział, że przypominają mu one zwłoki obcego :dump:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ksztalty maja faktycznie niepokojace, ale musza byc smakowite.
A co do drozdzy, trzeba sobie porobic sciagawki z lyzeczkami, cupami i innymi miarami. Przepisy sa wklejane, a kazdy uzywa swojego "kuchennego systemu metrycznego".
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
kasho, tak mi wyszlo z przeliczen: 2 1/2 lyzeczki suchych=7g=18-20g swiezych
icon_smile.gif
Mam nadzieje, ze dobrze wyliczylam
icon_smile.gif


I chyba zaczne wpisywac do przepisow, ze za wizualne skojarzenia nie odpowiadam :mrgreen:
kamili skojarzyly sie z rozyczkami - i tak powinno byc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Dziękuję Bajaderko, bardzo
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Mnie się właśnie bardzo podoba kształt tych bułeczek.
To jeszcze jeden pomysł jak wykorzystać muffinkową foremkę.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Bajaderko, zrobiłam. I dziękuję. Pycha. Nie mam foremek mufinkowych ale zrobiłam jak zawijańce (Bajaderkowe, a jakże ). Smak fantastyczny, takie pachnące wędzonką. A szynkę dałam taka drobiową, zdawałoby się bezsmakową (taką lubią moje dzieciaki). Najlepsze na ciepło. Ale na zimno też pycha.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
O, super!!!
Bardzo sie ciesze, ze smakowaly
icon_smile.gif


No i dobra wiadomosc dla tych co muffinkowych foremek nie posiadaja :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
img01848ho.th.jpg


wariacja Małgosimi:

zamiast musztardy z miodem mozna uzyć sosu pomidorowego takiego jak do pizzy, tylko troche gestszego. Mój byl z dużą ilością czosnku, przyprawy do pizzy (głównie bazylia i oregano). Następnym razem wkroję czarne oliwki nieco bardziej posolę ciasto!

Bajaderko, dziękuje za kolejny cudny przepis
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zajadałam się nimi wczoraj. Zniknęły w mgnieniu oka. I dzieci rano pierwsze o co spytały to o to czy są bułeczki... a tu pusto. No i obiecałam dziś powtórkę z rozrywki :lol: :lol: :lol: :lol:
Są pyszniutkie Bajaderko :lol: :lol: :lol: :lol:


I jeszcze jedno - robiłam je bez foremek i wyszły piękne :lol: :lol: :lol:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Zajadałam się nimi wczoraj. Zniknęły w mgnieniu oka. I dzieci rano pierwsze o co spytały to o to czy są bułeczki... a tu pusto. No i obiecałam dziś powtórkę z rozrywki :lol: :lol: :lol: :lol:
Są pyszniutkie Bajaderko :lol: :lol: :lol: :lol:


I jeszcze jedno - robiłam je bez foremek i wyszły piękne :lol: :lol: :lol:
U mnie tez byly wczoraj. Do nich zupa krem z pieczarek. Ojej slinka mi leci, a maz zabral ostatnie dwie do pracy
icon_sad.gif


Lisko, zrob z musztarda i samym serem zoltym. Na pewno tez beda pyszne.