IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> muffuletta (moja ulubiona)
Malgosimi
post 3 Nov 2007, 20:45
Post #1

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 231

NIe jest to wprawdzie pizza, ale jak dla mnie jej spółka - pyszny chleb z dodatkami mogący stanowić całe danie i pozostawiający wieeeelkie pole do popisu. Prawdziwe danie z fantazją

moja ulubiona wersja to:

- mały okrągły chlebek z miękką skórką (np farmerski z piotra i pawła)
- ajwar łagodny lub sredni
- pieczona papryka pozbawiona skórki (ze słoika lub zrobiona samemu)
- 2-3 suszone pomidorki posiekane
- 3 cieniutenkie plastry włoskiej mortadelli
- 6 cm chorizo pokrojonego w cienkie plastry (albo kindziuk)
- 2 cieniutkie plastry szynki gotowanej
- 4 cieniutkie plastry sera zoltego (np provolone albo jakiegos innego smacznego)

Z chlebka odciąć czapeczkę. Posmarować wnętrze ajwarem (jeśli ktoś lubi oliwki, to oczywisci emoze byc tez tapenada albo w ogole dowolna własna smarowna mikstura!). Ułożyć w chlebku warstwowo pozostałe dodatki (plasterki takiej samej wedliny obok siebie, zeby potem to fajnie wyglądało w przekroju). Przykryc czapeczką od spodu posmarowaną ajwarem. Mocno scisnac i albo od razu przekroic na pol i jesc, albo jelsi sie ma czas, zafoliwoac, obciazyc i schowac na troche do lodowki. Moim zdaniem, jesli sie mocno scisnie, nie jest to konieczne.

Go to the top of the page

+Quote Post
inga_xx
post 12 Nov 2007, 09:07
Post #2

czeladnik

Użytkownik nr: 4.086

A jakby tak przykryc czapeczka i wsadzic do piekarnika, a potem zajadac na cieplo? skorka sie zbytnio nie zrumieni? i moze macie jakies pomysly, co by tu dodac do wersji wege? jakies ciekawe propozycje. oprocz szpinaku i fety, bo to polaczenie wybitnie mi sie znudzilo icon_smile.gif ..

+Quote Post
Malgosimi
post 12 Nov 2007, 16:23
Post #3

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 231

to juz nie bedzie to

+Quote Post
Guest_Justinka__*
post 29 Jan 2008, 15:18
Post #4

Guests

Wygląda apetycznie!

+Quote Post
inga_xx
post 18 Jul 2009, 20:56
Post #5

czeladnik

Użytkownik nr: 4.086

ja dopisze tylko, ze muffuletta zrobiona na cieplo to jest wlasnie to icon_smile.gif

juz wiele razy robilam, glownie w wersji szpinak i feta, szpinak i mozzarella, grillowany baklazan/cukinia. zamiast ajwaru dodaje z reguly pesto. polecam wsadzic to to do mikrofali lub piecyka i wcinac na cieplo. mniamm

+Quote Post
Poocky
post 12 Apr 2010, 10:54
Post #6

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 21.115

Moim pomysłem jest w ogóle upieczenie chleba pszennego wtedy mógłbym bezpośrednio podawać muffulette na ciepło: z racji braku ajwaru prawdopodobnie użyje pesto rosso, a do środka włoże boczek, kurczak grilowany, papryka, i pomidorka suszonego. Wydaje mi się że takie połączenie będzie idealne:). Myśle że spokojnie jako zimna lub ciepła przystawka taka muffuletta smakuje. Bardzo fajny przepis z którego można wiele wykombinowaćicon_smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 17th October 2019 - 14:15