IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Kluski drożdzowe gotowane na parze*
samanta
post 12 Jul 2009, 09:18
Post #101

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 5.092

CYTAT(dalhia @ 12 Jul 2009, 02:30 ) *
Urosly mi slicznie w steamerze ale jak go otworzylam to oklaply, jak zostawilam po wylaczeniu tez oklaply i zrobily sie takie plaskate. Robilam je z nadzieniem borowkowym. Nie wiem dlaczego u was sa takie ladne okragle.
Nie mialam problemu z utoczeniem kuleczki wyrastaly pozniej tylko ten efekt koncowy !!!!!
Co zrobilam zle????

Ja nie toczę żadnej kuleczki tylko wycinam krążki taką małą szklaneczką na ktorą kiedyś mówiło się "literatka" . Jak nieco urosną, gotuję na parze ok. 5 - 7 min i nie opadają. Ale robię bez nadzienia, tylko polewam różnościami. A i tak najlepsze są wg mnie z masłem. Rodzina woli z gulaszem a w każdym razie z sosem mięsnym.
Go to the top of the page

+Quote Post
dalhia
post 12 Jul 2009, 16:00
Post #102

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 12.310

To moze nastepnym razem zrobie tradycyjnie na parze a nie w steamerze. Pierwsze koty za ploty. Ale ta porcja jest dla mnie za wielka wiec sobie zrobie z 1/3. Ot na probe czy mi znowu nie opadna. Te wczorajsze to wygladaly tak jakby szpilka je dotknela. Piekne okragle i wyrosniete a jak otworzylam steamer to uchodzilo z nich powietrze.
No nic bede probowac.

+Quote Post
kermidt
post 13 Jul 2009, 18:47
Post #103

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

Jaka srednica tej szklanki?
To sie jakos walkuje?

Dlaczego nigdy nie widzialam tego przepisu? Maz taki kluskowy.
Czy moge uzyc suche drozdze?

+Quote Post
piorunkowa
post 14 Jul 2010, 14:05
Post #104

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 4.605

Kermid ja własnie robię na suchych drożdżach w maszynie do chleba, drożdży dałam połowę mniej tzn 10 gram

+Quote Post
Misztalek
post 29 Mar 2012, 22:43
Post #105

Użytkownik nr: 36.659

A mnie nie wyszły! Robiłam je kilka lat temu wielokrotnie lecz dziś klapa icon_sad.gif . Ciasto pieknie wyrosło, parowałam jak zwykle ale po odkryciu jakby zeszło z nich powietrze. Na 15sztuk tylko 2 są jak należy a reszta jak przekłute baloniki cry_1.gif . Może ktoś mi powie co robię źle?

+Quote Post
andrzej3
post 7 Sep 2012, 10:16
Post #106

Użytkownik nr: 6.766

CYTAT(Misztalek @ 29 Mar 2012, 23:43 ) *
A mnie nie wyszły! Robiłam je kilka lat temu wielokrotnie lecz dziś klapa icon_sad.gif . Ciasto pieknie wyrosło, parowałam jak zwykle ale po odkryciu jakby zeszło z nich powietrze. Na 15sztuk tylko 2 są jak należy a reszta jak przekłute baloniki cry_1.gif . Może ktoś mi powie co robię źle?

Parowce robię dość często i czasami zdarzają mi się właśnie takie oklapnięte,moim zdaniem przyczyny mogą być trzy,po pierwsze zbyt delikatne ciasto,po drugie przeparowane czyli zbyt długo parowane i zbyt wysoka temperatura pary,po trzecie przerośnięte czyli zbyt długo rosły przed parowaniem,to są tylko moje przemyślenia.Kiedyś też szukałam odpowiedzi gdzie tkwi błąd,ale niczego nie znalazłam.Anna

+Quote Post
andrzej3
post 16 May 2014, 08:44
Post #107

CYTAT(andrzej3 @ 7 Sep 2012, 11:16 ) *
Parowce robię dość często i czasami zdarzają mi się właśnie takie oklapnięte,moim zdaniem przyczyny mogą być trzy,po pierwsze zbyt delikatne ciasto,po drugie przeparowane czyli zbyt długo parowane i zbyt wysoka temperatura pary,po trzecie przerośnięte czyli zbyt długo rosły przed parowaniem,to są tylko moje przemyślenia.Kiedyś też szukałam odpowiedzi gdzie tkwi błąd,ale niczego nie znalazłam.Anna

Do przemyśleń na temat dlaczego parowce mogą klapnąć,dodam niewłaściwy rodzaj mąki.Nadal poszukuję tej właściwej.Anna.

+Quote Post
renia2001
post 16 May 2014, 10:43
Post #108

uczeń

Użytkownik nr: 38.192

Jestem z Wielkopolski i pyzy na parze często u nas goszczą. Ciasto najlepiej mi wychodzi na mące tortowej, częśc mleka podgrzewam i rozpuszczam drożdże, w drugiej części rozmącam jajka, potem wszystko do mąki z solą i zarabiam ciasto jak zwykłe drożdżowe- ręcznie. Mogę wówczas ocenić gęstość ciasta, bo mąki daję "na oko". W moim rodzinnym przepisie nie ma masła ani oleju. Po zarobieniu ciasta odstawiam je do wyrośnięcia, potem formuję małe kulki i uważam, żeby za długo nie rosły, bo wtedy opadają podczas parowania. Paruję na sitku, które służy przeciw pryskaniu tłuszczu na patelni, doskonale się sprawdza. Dobrze jest, jeśli woda "średnio" się gotuje, bo jeśli zbyt mocno, to kluski bardziej się gotują niż parują. I nie można zaglądać pod pokrywkę czy miskę przed czasem, bo też mogą opadać. Lepiej dać im minutę dłużej. Uwielbiamy te kluski z roladkami w sosie grzybowym i buraczkami mniam.gif

+Quote Post
andrzej3
post 16 May 2014, 19:06
Post #109

CYTAT(renia2001 @ 16 May 2014, 11:43 ) *
Jestem z Wielkopolski i pyzy na parze często u nas goszczą. Ciasto najlepiej mi wychodzi na mące tortowej, częśc mleka podgrzewam i rozpuszczam drożdże, w drugiej części rozmącam jajka, potem wszystko do mąki z solą i zarabiam ciasto jak zwykłe drożdżowe- ręcznie. Mogę wówczas ocenić gęstość ciasta, bo mąki daję "na oko". W moim rodzinnym przepisie nie ma masła ani oleju. Po zarobieniu ciasta odstawiam je do wyrośnięcia, potem formuję małe kulki i uważam, żeby za długo nie rosły, bo wtedy opadają podczas parowania. Paruję na sitku, które służy przeciw pryskaniu tłuszczu na patelni, doskonale się sprawdza. Dobrze jest, jeśli woda "średnio" się gotuje, bo jeśli zbyt mocno, to kluski bardziej się gotują niż parują. I nie można zaglądać pod pokrywkę czy miskę przed czasem, bo też mogą opadać. Lepiej dać im minutę dłużej. Uwielbiamy te kluski z roladkami w sosie grzybowym i buraczkami mniam.gif

U mnie przy drożdżowych lepiej się sprawdza mąka typ 500 lub 550,z tortowej zrezygnowałam gdyż to ją obwiniałam,że parowce nie są idealne.Dzisiaj też parowałam i delikatnie mi klapneły ,co prawda nie wszystkie i nadal nie jestem pewna dlaczego,może przerosły?No cóż będę eksperymentować dalej.Anna

+Quote Post
ajaj
post 17 Oct 2014, 14:34
Post #110

czeladnik

Użytkownik nr: 10.861

Czytalam wyzej, ze mrozicie te pampuszki. Ale czy mrozicie je przed czy po parowaniu? Sorki za glupie pytanie ale naprawde nie wiem.

+Quote Post
samanta
post 17 Oct 2014, 14:55
Post #111

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(ajaj @ 17 Oct 2014, 15:34 ) *
Czytalam wyzej, ze mrozicie te pampuszki. Ale czy mrozicie je przed czy po parowaniu? Sorki za glupie pytanie ale naprawde nie wiem.

Ja po ugotowaniu i zjedzeniu obiadu mroze te, które zostały. A kiedys, gdy nie mam obiadu, momencik i jest obiad icon_smile.gif

+Quote Post
ajaj
post 17 Oct 2014, 15:16
Post #112

czeladnik

Użytkownik nr: 10.861

Dzieki Samanto. Domyslam sie, ze trzeba je wczesniej rozmrozic i jeszcze chwilke podgrzac na parze?

+Quote Post
samanta
post 17 Oct 2014, 17:27
Post #113

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(ajaj @ 17 Oct 2014, 16:16 ) *
Dzieki Samanto. Domyslam sie, ze trzeba je wczesniej rozmrozic i jeszcze chwilke podgrzac na parze?

Ja prawdę mówiąc w awaryjnych przypadkach wkladam je do mikrofalowki zamrożone i tak rozmrazam i podgrzewam zarazem icon_redface.gif
Do tego jakiś sos który został z poprzedniego dnia a jak nie ma, to surowe masło i tyle.

+Quote Post
weerka
post 18 Oct 2014, 11:43
Post #114

szef kuchni

Użytkownik nr: 15.547

CYTAT(renia2001 @ 16 May 2014, 11:43 ) *

Renia a jaka jest ta gęstość ciasta,jak co?
Jak ciepła plastelina,jak już rozrobiona plastelina,jak dopiero rozrabiana?
I ile mniej więcej powinny wyrastać na Twoje oko?
Kocham ciasto drożdżowe,a z tymi pyzami jakoś się dogadać nie umiem i żal mi ,
bo moje chłopaki bardzo je lubią.

+Quote Post
qd
post 18 Oct 2014, 12:24
Post #115

szef kuchni

Użytkownik nr: 692

A popatrz tutaj http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=30947
Wedlug mnie przepis absolutnie idealny.

+Quote Post
europa112
post 18 Oct 2014, 17:21
Post #116

czeladnik

Użytkownik nr: 140

Przez przypadek robiąc ten przepis http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=39172 odkryłem , że kluski na parze wcale nie muszą być na parze, a wychodzą genialnie.

+Quote Post
weerka
post 18 Oct 2014, 21:17
Post #117

szef kuchni

Użytkownik nr: 15.547

Qd dziekuję ! bussi.gif Wypróbuję chyba już jutro.

Europa a one w tym ragout nie namakają od sosu?

+Quote Post
izunia2007
post 18 Oct 2014, 22:50
Post #118

uczeń

Użytkownik nr: 9.406

Ciasto na kluski robie identyczne jak na pączki.Mąkę używam taką jaką akurat mam w domu.Paruję każdą partię równe 10 minut na największym ogniu.Moim zdaniem kluchy opadają tylko wtedy jak jest przerośnięte ciasto.Jak robię z dużej ilości mąki to formuję na bieżąco aby długo nie leżały i tylko tyle sztuk ile wchodzi na jeden raz do parowania.

Załączony plik  img_20141019054807_P1110037_zmniejszamy_pl.jpg ( 62.95K ) Suma pobrań: 1

+Quote Post

6 Stron V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 6th December 2019 - 17:17