Babka majonezowa

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Nigdy mnie nie zawiodła, nigdy nie sprawiła przykrej niespodzianki w postaci zakalca, jak to miały w zwyczaju inne majonezowe babki. Jest pyszna, robi się ją bardzo szybko, zawsze niezawodna. Dlatego też robię ją ściśle według przepisu, niczego w nim nie zmieniając - nie ma potrzeby zmieniać tego, co jest idealne. Bardzo ją polecam, a przepis mam stąd: http://herezjekuchenne.blogspot.com/2011/0...ani-magosi.html
Przepis podaję tak, jak podała go Autorka bloga:

Babka pani Małgosi

4 jajka
1 szklanka (typu duralex = ok. 160 g) cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 opakowanie cukru waniliowego (16 g)
1/2 szklanki (typu duralex = ok. 80 g) mąki pszennej
3/4 szklanki (typu duralex = ok. 120 g) mąki ziemniaczanej
1 czubata łyżeczka kakao
4 łyżki majonezu
Jajka ubić z cukrem i cukrem waniliowym. Dodać przesiane mąki z proszkiem do pieczenia. Delikatnie wymieszać (rada Pani Małgosi: ręcznie trzepaczką). Dodać majonez i ponownie delikatnie wymieszać. Wlać do przygotowanej foremki (np. keksówki nasmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą) pozostawiając część (np. 2-3 łyżki) w celu połączenia z kakao. Pozostałą część również wlać do foremki. Piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 190°C-200°C przez ok. 30 minut. Przed wyciągnięciem z piekarnika wykonać test suchego patyczka dla pewności.
Nie wiem, dlaczego nie mogę pokazać zdjęcia swojej babki, od pewnego czasu nie mogę wklejać zdjęć.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A może tak
Babka_majonezowa_p_Ma_gosi_przekr_j_paint_2.JPG
 

Załączniki

  • Babka_majonezowa_p_Ma_gosi_przekr_j_paint_2.JPG
    Babka_majonezowa_p_Ma_gosi_przekr_j_paint_2.JPG
    29.1 KB · Wyświetleń: 7

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,879
1,440
113
Matko, jakie wstrętne te Cinki, kuszą i kuszą
icon_lol.gif
, a mi cinka rośnie
cry_1.gif
.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,879
1,440
113
Samanta, ja do pieczenia i jedzenia chętna, ale muszę trochę przystopować, matko tyyyyyle to ja NIGDY nie ważyłam !!!!
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Samanto-czy babka na Twoim zdjęciu jest z podwójnej porcji? Wydaje mi się dość duża jak na 1szklankę mąki.Bardzo ładne i apetyczne zdjęcie.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Maria z Łeby @ 31 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1204724Samanta, ja do pieczenia i jedzenia chętna, ale muszę trochę przystopować, matko tyyyyyle to ja NIGDY nie ważyłam !!!!
E, toś mnie Kobieto pocieszyła
anbetung.gif
jak tak dalej pójdzie to ja się chyba posunę do udania się na siłownię. Raz
rofl.gif

Izydorko - mąki jest więcej niż szklanka, bo pół szkl pszennej + 3/4 ziemniaczanej. Piekę ją zawsze z 1 porcji , chyba że chcę mieć 2 babki, no to wtedy podwajam ilość skladników. A moja foremka całkiem spora, jak chcesz, w domu sprawdze jej średnicę. Babka ładnie rosnie .
 
Gru 16, 2005
686
0
0
Upiekłam dzisiaj z tego przepisu 12 babeczek - wyszły puchate, złociste i bardzo smaczne. Piekłam ok. 20 minut. Chętnie jeszcze kiedyś powtórzę, bo ciasto robi się dosłownie w mig, tylko zgodnie z sugestią rodziców dodam skórkę z cytryny i rodzynki do środka.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
niesmiertelni-k @ 3 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1206481Upiekłam dzisiaj z tego przepisu 12 babeczek - wyszły puchate, złociste i bardzo smaczne. Piekłam ok. 20 minut. Chętnie jeszcze kiedyś powtórzę, bo ciasto robi się dosłownie w mig, tylko zgodnie z sugestią rodziców dodam skórkę z cytryny i rodzynki do środka.
icon_smile.gif
Bardzo się cieszę
wink.gif
a z całą babką jeszcze szybciej pójdzie bo tylko w jedną foremkę i myk do piecyka.
lecker.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Sliczna, jaka strojna!
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
niesmiertelni-k @ 4 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1206854Dziękuję
icon_smile.gif
Następnym razem upiekę prawdziwą babkę - mam nadzieję, że wyjdzie mi choć trochę tak udana jak Twoja. Ostatnio wychodziły mi same zakalce (nawet sernik mi się nie udał...
dump.gif
), więc wybrałam formę muffinkową z ostrożności
icon_smile.gif
)
Wyjdzie taka sama, a jeszcze sprawdzę wielkośc foremki w jakiej piekłam
wink.gif
 

ewa77

Member
Sty 6, 2009
333
0
0
Samanto moglabys mi podac srednice Twojej foremki, moja na babke ma 22cm i nie wiem czy nie zrobic z półtorej porcji.
 

ewa77

Member
Sty 6, 2009
333
0
0
Zrobiłam z półtorej porcji w keksówce-super ciasto, puchate, pyszne, lekkie i szybkie w przygotowaniu. Wyszło mi za pierwszym razem.Zmniejszyłam tylko ilość cukru . Dziękuję za przepis, na pewno będę powtarzać.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
ewa77 @ 6 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1208105Zrobiłam z półtorej porcji w keksówce-super ciasto, puchate, pyszne, lekkie i szybkie w przygotowaniu. Wyszło mi za pierwszym razem.Zmniejszyłam tylko ilość cukru . Dziękuję za przepis, na pewno będę powtarzać.
Strasznie się cieszę, przepraszam że nie podałam wielkości foremki ale nie było mnie przez jakiś czas. Widze jednak, że sobie poradziłaś.
wink.gif

Z takich szybkich ciast to jest moje ulubione. I chyba w ogóle jedno z ulubionych.
 

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
Świetna baba
icon_smile.gif
Zrobiłam z półtorej porcji, wyrosła bez zarzutu. A majonez wziełam najtańszy z lewiatana ;) Dzieki za przepis
anbetung.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0