bagietka

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
w koncu trafilam na przepis, ktory nabardziej mi odpowiada.a oto i on

350 g maki chlebowej
2 lyzeczki drozdzy
300 ml letniej wody

150 ml letniej wody
1 lyzka oliwy
1 lyzeczka soli
350 g maki chlebowej


polaczyc make ,drozdze i wode.odstawic na okolo 3-4 godziny.
do startera dodac reszte maki, wode,olej i sol,nastawic na program french bread(tylko wyrabianie).uformowac bagietki, odstawic do ponownego wyrosniecia na okolo 1 godz.naciac i piec.

uwagi:
dodatkowo smaruje je zawsze rozbeltanym jajkiem.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Wyglada super! Czy to ciasto bedzie dobre na chlebek tostowy?
icon_biggrin.gif
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
tostowe chleby sklad maja bardzo podobny, wiec powinno sie udac.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Dzis zrobiłam i prosz ejaka smakowita





Smakuje nawet lepiej niz wygląda bo jakos wieczorem robiłam kilka rzeczy w tym samym czasie i w efekcie bagietki były turlane w wielkim pospiechu :mrgreen: Ciasto jest wspaniale elastyczne i az sie chce je miętosić :lol:
Męzulo zjadł już jedną w całości dziecko tez sobie chwaliło, ja jestem zachwycona konsystencją

Dziękuje Tudiku za przepis :blume:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
etam! kupiła, nagdkroiła i nam ściemnia , ze to rękodzieło. dobre sobie :lol:
icon_razz.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
zarazilyscie mnie.
Iza mi link dala na gg. Zlosnica :mrgreen:
a jak sie dopytywalam o bulke paryska czy wroclawska to nikt sie nie wychylal.
Nie wiem jak jutro ze szkoleniem, ale pewnie sie nie wykrece i zrobie.
A wlasnie dzis prowadzilam rozmowe ile to ja pieke chlebow i dlaczego kupuje tylko kolo 20 bulek (english muffins do niedzielnych jajek na miekko) w miesiacu :roll: :roll:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
A wlasnie dzis prowadzilam rozmowe ile to ja pieke chlebow i dlaczego kupuje tylko kolo 20 bulek (english muffins do niedzielnych jajek na miekko) w miesiacu
nie rozumiem to grzech ze sie nie kupuje?
przeciez te swojskie sa o niebo lepsze

pieknie wyglada ta Twoja bagietka HOnorato
dla recznikow tlumaczenie poprosze to zagniatanie w maszynie jak dlugo trwa?
a piecze sie jak dlugo i w jakiej temp?
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
No wlasnie ile nalezy wyrabiac, bo moj program French ma podgrzewanie skladnikow i nie chce go uzywac, a starter juz czeka
icon_biggrin.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Syso, nie rób mi tego!!! Ty też maszyną wyrabiasz, choć masz KA?
icon_sad.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
No wlasnie, dlatego pytam, bo nie chce maszyna tylko KA ;) Od tych paru dni jak mam KA, nie uzylam jeszcze maszyny
icon_biggrin.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Syso, generalna zasada ktora stosuję do mixera - 5 minut na wonych obrotach, odczekac 5-10 minut i jeszcze kolejne 5-10 wyrabiac.

ja wyrabiam wlasnie 5-odpoczynek5- 5
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
acha, wg reinharta te drugie 5 minut - na srednich obrotach. Mi czasem wystarczaja wolne
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja bym oczywiscie najpierw wyrastala w chlodzie do podwojenia objetosci, potem uformowala bagietki i pozowlilabym im sie jeszcze 30 minut napuszyc (do czasu nagrzania peikarnika, powiedzmy)
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Tak zrobie, dzieki
icon_biggrin.gif
Nawet mi pasuje, zeby sobie jeszcze ciasto podroslo, bo w kolejce do pieczenia czeka ciasto.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
I jak?

Jakby to była bagietka ze sklepu to by nie była taka blada :mrgreen: , ale ja nie przywiązuje ostatnio wagi to koloru czy połysku skórki bo i tak gorące krojone (mężuś opatentował ze jak gorące to trzeba w rękawicy kuchennej kroić :dump: ) i zaraz z nika w otworach gębowych. Te bagietki to jeszcze draznia zmysł powonienia sąsiadów którzy potem mają strasznie "pilne" sprawy do obgadania :lol: