Gotowanie kasz i ryżu

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Kasze, ryż - gotowanie:

Na sypko:
pęczak, kasza perłowa, ryż - 1 szklanka kaszy lub ryżu na 2,5 szkanki wody
kasza gryczana - 1 szklanka kaszy na 1,5 szklanki wody
kasza krakowska - 1 szklanka kaszy na 1,3 szklanki wody

Kasze przeznaczne do zup, w których powinny sięrozkleić , zalewa się zimną wodą
Kasze gotowane na sypko - wrzacą

a ja to robię tak: Kaszę lub ryż (zgodnie z podanymi wyżej proporcjami) wsypuję do osolonej wody, gotuję ok. 2 minut, zawijam ręcznik i pod kołdrę
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja zawsze w tzw. piernatach
icon_mrgreen.gif
trzymam kasze czy ryż, żeby "doszły". Wystarczy, że rano zagotuję kaszę, przykrywam szczelnie pokrywką ( albo nawet talerzykiem), zawijam garnek w ściereczkę i wkładam do pościeli albo pod koce, na obiad jest nawet jeszcze ciepła.
 

dosiazet

Member
Lip 29, 2006
298
1
0
Ja pod kołdrę zlecam synowi włożyć nawet ziemniaki, zanim wrócimy do domu, a on wcześniej ugotuje.
Super smakuje też ryż z makaronem smażonym .
Robię to tak: sporą garść makaronu do rosołu-niegotowanego (trochę pokruszyć), usmażyć na patelni z olejem na brązowo. Dodać do ryżu bardzo dobrze wypłukanego. Ja daję 2 szkl. ryżu na 4 szkl. wrzątku. Sposób na ten ryż mam od koleżanki bywającej w Izraelu. Kiedyś wykorzystałam resztkę ryżu do sałatki -ciekawie wyglądało. Niektórzy myśleli, że to jakieś grzybki. Spróbujcie - ryżm ma zupełnie inny smak
lecker.gif
 

Ciastkara

Member
Lut 2, 2009
340
0
0
Wątek dołączony:

Czy wiecie jaka proporcja kaszy i wody jest w przypadku gryczanej niepalonej. Gryczana palona 1 szklanka na 2 szklanki wody. Zrobiłam tak z niepalona i wyszła papka. Czy daje sie mniej wody ? a jeżeli tak to ile?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Ja na szklanke kaszy gryczanej palonej biorę 1,8 szklanki wody. Kiedy gotuję jasną gryczaną to biorę 1,5 szklanki wody. Potem ewentualnie w miarę potrzeby dolewam jeszcze wody. Musze się pochwalic, że robię dobra sypka kaszę. Do wody oprócz soli dodaję tez łyzke oleju.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
hm ,ja do obu na 1 szklankę daje 2 szklanki wody
Zagotowuje wodę i na wrzątek sypie kaszę ,dodaje jeszcze trochę masła lub oleju ,szczyptę imbiru czy pieprzu ,trochę soli i gotuje ,na maleńkim ogniu ,nie mieszam-robi się pacia ,aż wsiąknie woda Później ,okręcam garnek w gazetę , coś foliowego i gruby ręcznik
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Ja daję kaszy "na oko" i zalewam wodą ok 1,5cm powyżej. Pod koniec dodaję masełko i startą marchewkę. CZasem gotuje tez marchewkę w kostkę razem z kaszą i dodaję inne warzywa.