Forszmak lubelski*

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Forszmak lubelski

1.jpg

0,5 kg wieprzowiny,
kawałek wędzonej kiełbasy(małe pęto lub jedną dłuższą )
2 łyżki koncentratu pomidorowego,
2-3 ogórki kiszone,
1 czerwona papryka,
1 duża cebula pokrojona w kostkę,
1 łyżka słodkiej papryki w proszku
liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz,
0,5l bulionu,
łyżka mąki,
tłuszcz do obsmażania

Mięso pokroić w kostkę,obsmażyć na patelni i przełożyć do dużego garnka.
Na tym samym tłuszczu podsmażyć cebulę,potem kiełbasę obtoczoną w mące i wszystko przekładamy do garnka z mięsem.
Patelnię zalewamy bulionem,mieszamy i zawartość wlewamy do garnka.
Dorzucamy liść laurowy, ziele, pieprz oraz posiekaną paprykę i paprykę w proszku.
Forszmak dusić do miękkości przez około 1,5 godziny.
Na koniec dodajemy pokrojone ogórki kiszone, doprawiamy koncentratem, solą oraz pieprzem.
Danie podajemy z chlebem lub puree ziemniaczanym. Do smaku można też zabielić śmietaną.
2.jpg
U mnie była karkówka,ale może być schab,łopatka.
Oprócz kiełbasy dałam kawałek boczku wędzonego,co bardzo podniosło smak potrawy.
Przepis z z kuchni regionalnej
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    88 KB · Wyświetleń: 7
  • 2.jpg
    2.jpg
    85.3 KB · Wyświetleń: 7
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Janka, robię na pewno. Też z karkówki, bo na pewno nie ze schabu. Śmietany też chyba nie dam. Reszta to moje smaki. Zdam sprawozdanie po zjedzeniu. Pozdrowienia.


Edit: Mam zamrożony kawałek boczku, więc też go wykorzystam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,520
113
Z dawnych lat forszmak kojarzy mi się z daniem, w którym wykorzystuje się różne resztki wędlin, więc dziś go tak robię.
Oprócz mięsa (chuda karkówka) dałam kiełbasę gospodarza, kawałek szynki z wędzarni i kawałek wędzonego boczku, który się plątał po lodówce. Zalałam bulionem z kurczaka. Nie mam świeżej papryki, więc dam marynowaną (z lekkiej marynaty). Zapomniałam dodać mąkę do smażących się wędlin, więc dodam odrobinę beurre manie. Zapowiada się pysznie.

EDIT:
I było pysznie!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
seniorka @ 6 Nov 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1478387Janka, robię na pewno. Też z karkówki, bo na pewno nie ze schabu. Śmietany też chyba nie dam. Reszta to moje smaki. Zdam sprawozdanie po zjedzeniu. Pozdrowienia.

Edit: Mam zamrożony kawałek boczku, więc też go wykorzystam.
Zapomniałam się wpisać po zrobieniu. Wszystko tak, jak w cytacie. Wyszło po prostu doskonałe. Przybyło zwolenników tego forszmaku, więc obiecałam w niedługim czasie powtórkę. Naprawdę warto. Dzięki za przepis.l