Pianki Marshmallows

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ilona zamieszczała taki przepis , lecz ja mam coś innego, też wartego zrobienia.

Pyszne, rozpływające się w ustach, niczym barwne chmurki. Tak - marshmallows. Ich zrobienie jest dziecinnie proste. Jak pisze David Lebovitz, z którego przepisu korzystałam, jeśli umiecie ubić białka, to umiecie też zrobić marshmallows. Bardzo polecam - nie tylko na Święta, ponieważ stanową miłą odmianę od tradycyjnych bab, ciasteczek czy mazurków. Pewnie macie już na ustach pytanie "ale czy smakują tak, jak te ze sklepu?" Tak- tak własnie smakują, a do tego mają tę zaletę, że mamy satysfakcję, że przygotowaliśmy je samodzielnie
icon_smile.gif


marshmallows.JPG

4 białka
1 łyżeczka soku z cytryny
20 g żelatyny* + 150 ml wody
300 g cukru** + 100 ml wody
1 opakowanie cukru waniliowego
ew. barwniki spożywcze

100 g cukru pudru
+ 20 g mąki ziemniaczanej

papier do pieczenia

1. Cukier zalewamy woda w małym rondelku i gotujemy, aż do uzyskania gęstego syropu. Gotowałam syrop do osiągnięcia temperatury 120 stopni. Jeśli nie macie termometru, to powinniście gotować go co najmniej ok. 8 minut - w tym czasie ubijacie białka i rozpuszczacie żelatynę.

W 150 ml wody rozpuszczamy dokładnie żelatynę.

Białka ubijamy na sztywno z dodatkiem soku z cytryny.

Cukier puder mieszamy dokładnie z mąką ziemniaczaną

2. W międzyczasie syrop powinien już osiągnąć odpowiednią temperaturę. Wracamy do ubitych białek: za pomocą robota kuchennego ubijamy je nadal, wsypując cukier waniliowy i wlewając cienką strużką syrop cukrowy. Nie lejemy bezpośrednio na mieszadła robota, bo będzie pryskało. Następnie cienką strużką wlewamy rozpuszczoną żelatynę. Ubijamy całość przez 5 minut, aż masa zacznie gęstnieć a miska przestanie być od spodu gorąca.

Gotowe. Ja na tym etapie podzieliłam moją masę na 3 części: jedną pozostawiłam białą, do drugiej dodałam czerwony barwnik spożywczy, a do trzeciej niebieski.

masa_marsh.JPG

Papier do pieczenia układamy bardziej błyszczącą stroną do góry i posypujemy mieszanką cukru pudru i mąki. Na papierze rozsmarowujemy równą warstwą masę. Dość szybko zastyga. Staramy się osiągnąć w miarę równe, prostokątne kształty, co ułatwi potem krojenie.

3. Masę pozostawiamy do zastygnięcia na co najmniej 4 godziny. Następnie ostrożnie odklejamy ją od papieru, nacieramy z obu stron mieszanką cukru pudru i mąki, po czym kroimy na dowolne kształty.

Gotowe! Pianki przechowujemy w zamkniętym pojemniku, aby nie obsychały.


* David wylicza 17 g, dałam dla bezpieczeństwa 20 i wcale nie było to za dużo.
** David oprócz cukru daje 100 g syropu kukurydzianego. Naturalnie, nie posiadam czegoś takiego, dałam więc więcej cukru.
 

Załączniki

  • masa_marsh.JPG
    masa_marsh.JPG
    28.1 KB · Wyświetleń: 3
  • marshmallows.JPG
    marshmallows.JPG
    101.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Mała_Mi @ 2 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1274841Bardzo polecam - nie tylko na Święta, ponieważ stanową miło odmianę od tradycyjnych bab, ciasteczek czy mazurków.
Nie wierzę w to, co czytam.
Nie wątpię, że dla wielbicieli takich słodkości podana przez Ciebie propozycja może być zachęcająca, ale porównywać ją z babami czy mazurkami? I serwować zamiast nich na Wielkanoc?
O tempora.....
icon_wink.gif
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
kiedys Nigella robila pianki ale nie pamietam przepisu
a ten jest naprawde prosty i czlowiek wie co je
rofl.gif

na pewno zrobie
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ależ kto mówi o "zamiast"?
icon_eek.gif
Jak masz na paterze babkę i mazurki, czasem miło jest skubnąć leżącą obok piankę.
Nie wierze w to, co czytam, o tempora
icon_wink.gif



Granola, wykonanie jest naprawdę bardzo proste, i byłam szczerze zaskoczona, że efekt jest w smaku i strukturze taki, jak oryginał, do którego przyzwyczaiły nas sklepy.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: