Trdelnik

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Widzieliście, jedliście takie ciasto? Kosztowałam je przed laty w Hradcu i zapomniałam, a teraz Tescoma sprzedaje do jego pieczenia wałki. Sezon grillowy w pełni, może kogos skusi?
icon_smile.gif

Ciasto w formie długiej kluski nawija sie na walec, piecze na grillu albo w piekarniku, posypuje cukrem z cynamonem i je póki ciepłe.
Przepis i zdjęcia ze strony: http://kulinarnenawigacje.pl/trdelnik-slodki-czeski-rarytas/

Czeski Trdelník 8 szt
składniki na ciasto:

500 g mąki pszennej
1 jajko
2 żółtka
250 ml letniego mleka
80 g masła
szczypta soli
10 g drożdży
9 łyżek cukru pudru

składniki na posypkę:
20g masła roztopionego
cukier biały drobny lub trzcinowy drobny
cynamon
płatki podprażonych migdałów

Przygotowanie:
Drożdże rozetrzeć z łyżką cukru, mąki i odrobiną mleka. Odstawić na 15 minut by zaczyn ruszył. Ze wszystkich składników wyrobić ciasto. Pod koniec wyrabiania kiedy ciasto ma gładką konsystencję dodajemy roztopione masło. Odstawić ciasto do wyrośnięcia na ok 1 h w posmarowanej misce masłem. Po tym czasie wyjąć na stolnice i lekko wyrobić. Podzielić na 12-14 kulek. Z każdej kulki zrobić długi wałeczek (jak na kopytka), który trzeba następnie rozwałkować cieniutko na paski o szerokości ok 5cm.
Piekarnik rozgrzać do temp.190 stopni
Cukier wymieszać z cynamonem w dowolnych ulubionych proporcjach.
Paseczek ciasta posmarować masłem i nawinąć na rolkę tak by masło znajdowało się na zewnątrz. Obsypać lub obtoczyć w cukrze z cynamonem i ustawić pionowo na blaszce. Podobnie ponawijać pozostałe paski. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec na złoto ok. 15-20 min (w zależności od grubości ciasta i ilości zawiniętych warstw)


Ja bym rozwałkowała i cięła paski, ale najlepiej nawijać kluskę, wyjdą bardziej rustykalne, a po nawinięciu dopiero smarować masłem.
icon_razz.gif
Ale rozprawiać o ulepszaniu technologii jeszcze za wcześnie.

Ciasto można napełniać np. kremami z owocami, albo ułamać i używać np. jako łyżeczki do lodów.

Pewnie nie kupię formy, zwłaszcza, że autorka przepisu podpowiada, jak zrobić taką foremkę w domu, ale na eksperyment z tym ciastem mam ochotę.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Matko! uwielbiam! ale znam pod nazwą kołacz. Jadłam węgierskie, rumuńskie, polskie.... Bardzo dobre są w Krakowie na Kazimierzu
icon_smile.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
Buko, eksperymentuj, mogę służyć za królika doświadczalnego w razie czego
icon_smile.gif
, od piątku będę mieć w zasadzie wakacje :D
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Joanna @ 19 Jun 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1634342https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...amp;hl=trdelnik
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...amp;hl=trdelnik
A niech to, poczułam się jak Tomek na Czarnym Lądzie, nawet szukajki nie uruchomiłam.
ugly_08.gif
Sorry.
icon_redface.gif

skanna @ 19 Jun 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1634343Buko, eksperymentuj, mogę służyć za królika doświadczalnego w razie czego
icon_smile.gif
, od piątku będę mieć w zasadzie wakacje :D
Musze przestudiowac wątki. Będę sie bardzo starać nie mieć Cię na sumieniu.
pfeif2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,116
113
kurtosze.jpg


AAA znaczy sie kurtosz
icon_smile.gif
po węgiersku i po rumuńsku tak samo. Jak widać Austro-Węgry wycisnęły ślad...

 

Załączniki

  • kurtosze.jpg
    kurtosze.jpg
    34.1 KB · Wyświetleń: 3

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Skanna, nie poznaję Cię, Montiego puściłaś kantem?.
icon_mrgreen.gif
Oferta nie do odrzucenia, zgłoszę się, jak tylko się produkcja odbędzie.
lecker.gif
 

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
I ja poczyniłam trdelnik ??

W celu nadania im odpowiednich kształtów, zaopatrzyłam się w mini, drewniane wałeczki:

0948CC08_9BBC_47C5_B7AE_BD5CAA7C8AA7.jpeg
 

Załączniki

  • 0948CC08_9BBC_47C5_B7AE_BD5CAA7C8AA7.jpeg
    0948CC08_9BBC_47C5_B7AE_BD5CAA7C8AA7.jpeg
    418.5 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Przecudne, a wałeczki exxxxtra. Skąd masz? Moje są blaszane.
Z tego przepisu robiłaś, czy masz własny?

To není konec, je něco posypané?
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Aaaa, to takie rurki co to ja je kremem wypelniam. Tylko pewnikiem, sa wieksze od moich rurek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
Buka @ 20 Nov 2019 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1651722Przecudne, a wałeczki exxxxtra. Skąd masz? Moje są blaszane.
Z tego przepisu robiłaś, czy masz własny?

To není konec, je něco posypané?
icon_mrgreen.gif
Buka, wałeczki z eBay wyszperane ;) co do przepisu, to znalazłam w sieci coś (ale nie różnił się jakoś specjalnie od tego, co tu mamy) jeśli chcesz to poszukam i podeśle ci link xxx
 

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
Elzunia @ 20 Nov 2019 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1651747Aaaa, to takie rurki co to ja je kremem wypelniam. Tylko pewnikiem, sa wieksze od moich rurek.
Elżuniu, tak trochę może i przypominają nasze rurki - ale wg mnie to zupełnie inne ciasto. Robiąc rureczki do kremu, ja osobiście nigdy nie robiłam ich z ciasta drożdżowego, a z francuskiego czy kruchego (ale z drugiej strony Elżuniu, można trdelniki wypełnić kremem, lodami czy owocami - wiec wszystko według własnych preferencji xxx)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Maleno, jak nie masz swojego specjalnego przepisu, to dzięki, tych sieciowych też mam kilka, będę po kolei testować.
icon_smile.gif
Znalazłam na Allegro takie małe wałeczki mają ok.4 cm średnicy i długość samego wałka bez uchwytów 11 cm. Myślisz, że się nadadzą?
Ile używasz wałeczków i na jaką porcję ciasta tzn. mąki?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
Buka @ 27 Nov 2019 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1651992Maleno, jak nie masz swojego specjalnego przepisu, to dzięki, tych sieciowych też mam kilka, będę po kolei testować.
icon_smile.gif
Znalazłam na Allegro takie małe wałeczki mają ok.4 cm średnicy i długość samego wałka bez uchwytów 11 cm. Myślisz, że się nadadzą?
Ile używasz wałeczków i na jaką porcję ciasta tzn. mąki?
Moje wałeczki tez maja bez raczek 11 cm, wiec to pewnie takie same
icon_smile.gif

A przepis, który używam ma 480 gram maki - i robiłam trdelniki na 6-ciu wałeczkach w jednym czasie.