Cappuccino z rozpływajacą się w ustach czekoladą

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Powiem tylko jedno- dla miłośników kawy i czekolady. Pachnące, aromatyczne i szybko się je robi.

100 g masła
2/3 szkl cukru
1/4 łyżeczki soli
1/2 szkl mleka
1,5 łyżeczki proszku
1 i 3/4 szkl mąki
cukier waniliowy
duże jajko lub 2 małe
2 łyżki kawy rozpuszczone w 2 łyżkach gorącej wody
12 kawałków czekolady (to ok. 3/4 tabliczki)

Piekarnik na temp. 180 st C
W dużej misce zmiksować masło z cukrem, dodać jajka, rozpuszczoną kawę o temp. pokojowej, wanilię.
W innej misce wymieszać suche składniki i połączyć obie masy, delikatnie, masa musi być grudkowata.
Foremki muffinowe wysmarować masłem, wysypać tartą bułką. Wypełnić je masą do połowy, włożyć do każdej foremki kawałek czekolady, przykryć pozostałą masą i piec ok. 20 minut.
______________
Smacznego, Liska
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
zrobilam
icon_smile.gif
i zgadzam sie ten kto uwielbia kawe i gorzka czekolade tego raj... ja troche narozrabialam... bo z rozpedu czekolade posiekalam i wmieszalam do ciasta ale i ttak bylo suuuuper
icon_smile.gif

pozdrowionka
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
bardzo dobre - bardzo - pyszne polecam

slabo mi wychodzily z foremki - cos zle robilam bo foremka silikonowa!! :shock: :mrgreen:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Były pyszne, ale Pan Mąż, który został w trybie natychmiastowym wysłany do sklepu po czekoladę, przyniósł taką dużą, grubą tabliczkę mlecznego Wedla, i te kostki chyba były zbyt masywne, bo czekolada pozostała w stanie niezmienionym- nie rozpuściła sie ani trochę
icon_smile.gif
Co bynajmniej nie wpłynęło negatywnie na smak, stanowiło nawet rodzaj niespodzianki :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
czekolada jest bardzo złym przewodnikiem ciepła i zawsze musi byc bardzo dobrze potluczona, zeby sie rozpuścić
 

Baśka

Member
Wrz 13, 2004
1,129
0
36
zrobiłam są wspaniałe, ale najwspanialszy dla mnie jest
ten zapach jaki rozchodzi się pod koniec pieczenia w domu

muff17hj.jpg

muff22gc.jpg


włożyłam kostki mlecznej czekolady, one lepiej się rozpuszczają podczas pieczenia :mrgreen:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Aniu, bo w samych papierkach się nie piecze, one służą do wykładania foremki, a coś mi się widzi, że tego nie zrobiłaś.
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Te muffinki sa super pyszne-robilam, jadlam wiec wiem. Polecam wszystkim milosnikom kawy i nie tylko!!!!
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
niewierny Tomasz tak, od kiedy zaczelam robic muffinki robie je tylko w papierkach- ukladam papierki na zwyklej blaszce jeden obok drugiego i wypelniam masa... to, czy zachowaja forme zalezy od ciasta...

chcialam wkleic zdjecie ale nie potrafie go zminiejszyc...
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
No i zrobiłam, wprawdzie musiałabym mieć chyba nie papierki a kartoniki, żeby mi się ciasto nie rozpłynęło, ale nie eksperymentowałam - wsadziłam do formy i wyszły bardzo dobrze. Pachną prześlicznie, czekolada faktycznie mogłaby się bardziej rozpływać, ale to pewnie zależy od czekolady (ja użyłam Wedla). Muffinki raczej dla dorosłych dzięki zawartości kawy, ale i tak dzieci zjadły najwięcej:) Z podanej porcji wyszło mi 10 sztuk.
 

ilka

Member
Lip 24, 2006
33
0
0
Robiłam je wczoraj. Wyszły przepyszne a ten zapach.............pewnie je jeszcze zrobię chociaż jako posiadaczka nowo zakupionej formy do muffinek mam zamiar próbować wszystkich przepisów z tego forum
icon_smile.gif
)))) To na prawdę wciąga
icon_wink.gif
 

Eminesia

Member
Sie 28, 2007
296
0
0
moje muffinki wczoraj wyszły fenomenalnie ;) są boskie <3
ja zrobiłam psikus i pokroiłam czekoladę mleczną Alpen Gold (bo podobno ta najlepiej się rozpuszcza) na małe kawałeczki i dodałam od razu do masy i wymieszałam
icon_smile.gif
pychota
icon_smile.gif
poparzyłam sobie język tą czekoladą, bo chciałam jak najszybciej ich spróbować
icon_smile.gif
dzisiaj jadą do babci na werdykt - zobaczymy czy się sprawdzą
icon_smile.gif

do trzech ostatnich muffinek dodałam jeszcze kawałki orzeszków i także są pyszne
icon_smile.gif


mam pytanie: na ile muffinek wystarczył wam ten przepis? ja go powiększyłam o połowę i wystarczyło mi tylko na 15 dużych muffinek...
icon_sad.gif
myślałam, że wyjdzie więcej...