tortille moje ukochane

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wypróbowalam mase przepisow, ale te z Alforda Home Baking najbardziej mi smakuja za wszystkich

3 szklanki maki+ łyżeczka soli z czubkiem + łyżeczka proszku do pieczenia
115 g smalcu
1 szklanka ciepłej wody (a nie gorącej! z goracej wychodza twardsze tortille i czuc smalec)

metoda malakserowa:
posiekać w malakserze. Dodać 1 szklankę letniej wody.

metoda mikserowa (kicio np) - PREFEROWANA i moim zdaniem dająca najlepsze ciasto
smalec powrzucac w malych kosteczkach do mąki wymieszanej z proszkiem i solą, zmiksować, dodac wode i jeszcze troche pomiksowac.

mozna tez zrobic w malakserze:
posiekać w malakserze. Dodać 1 szklankę letniej wody.


Ostawić na godzinkę co najmniej owiniete w folię. Wałkować nie przekładając na druga stronę i smazyc na goracej patelni najlepiej żeliwnej. klasc jedna na drugiej, zeby nie zesztywniały.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Robiłam i dobre som :mrgreen: Smalcu nie czuć potem jakby ktoś miał wątpliwości :mrgreen: Tylko żeby mieć maszynkę do rozpłaszczania bo po wałkowaniu to mam muły jak Johnny Bravo :mrgreen: :mrgreen: ;)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:lol: :lol: :lol: tylko wiesz co ,one mi zawsze troche inaczej wychodzą. Zawsze sa dobre, bo tortille to trzeba się postarac, zeby popsuc, ale rózne som. A tam tylko mąka, woda, smalec
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
muszę wypróbować ten
CYTATszklanki mąki
1,5 (półtora)łyżeczki proszku do pieczenia. Razem wymieszać.

1łyzeczka soli
2łyzeczki oleju
3/4 szklanki mleka. (sól, olej, mleko lekko podgrzać ma byc letnie)
Zagniesc ciasto, odstawic na 15 min.Przykryć ściereczką.Nastepnie podzielić na
7-8 kulek oi odstawic na 20 min Wałkować placki,smażyć ok 30 sek. z dwóch stron
na suchej i bardzo gorącej patelni. Przepis jest sprawdzony z za oceanu Polecam.
z gazety - bo jest widze znacznie bardziej dietetyczny. Gdyby któraś z Was robiła to dajcie znać!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Kiedyś robiłam z takiego,w sumie podobny do Twojego dosyć:

-4 szklanki mąki
-5 łyżek smalcu
-1,5 łyżeczki proszku-1,5 łyżeczki soli
-1,5 szklanki gorącej wody

3 pierwsze zmiksować w malakserze i na koniec dodać wodę.Odstawić ciasto na 1/2 godziny.Wałkować cienko.Smażyć na suchej patelni krótko.

Przepis z netu jest ale nie mam źródła niestety.Tez dobre wyszły.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no bo zasadniczo to sa składniki tortilli - ja wole jednak te przepisy bez goracej wody, bo smalec wtedy nie smierdzi.
sie zastanawiam, czy z tego gazetowego to warto probowac - to takie ciasto kluchowe wyjdzie, nie tortilla. no ale moze dobre
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
acha, wlasnie przecyztalam w amazonie w ksiazce o tortillach ze w nich absolutnie nei powinno byc goracej wody - bo nici z warstw i sa twardsze
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
w tej wersji light z olejem to nie są tortille w ogóle , tylkor zeczywiscie usmazone ciasto na makaron jakis :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
ile w przeliczeniu na lyzki moze byc tego smalcu? 7-8?
smazyc na suchej patelni?

moj malakser chyba mnie przeklnie :lol:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Dziekuje. Smalec mam w takim nietypowym sloiczku. i pomyslalam sobie ze jak go bede przekladac ze sloiczka do szklanki i do malaksera to polowa zawartosci mi ucieknie. ;)
Az sie boje tego walkowania. Musze isc popatrzec jak ten Bravo wyglada. :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
oryginalne proporcje
3 skzlanki mąki
1/2 szklanki smalcu
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:rofl22: dlatego warto zrobic ze szpinakiem, nie dość, że trochę żelaza się zje (no i kwasu szczawiowego - ale mam nadzieję, że nie jesteście uczulone) - bo wałkują się miliard razy łatwiej niz pszenne.

udoskonaliłam recepturę - wiec można robic.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
przepraszam że tak się wtrącę ale mam pytanko: czy smalec można zastąpić innym tłuszczem? wiem że to już nie będzie to samo ale może któraś z was próbowała juz takiej opcji
icon_smile.gif
bardzo bym chciała ich spróbować no ale jestem wege wiec smalec mi przez usta nie przejdzie...
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
przepraszam że tak się wtrącę ale mam pytanko: czy smalec można zastąpić innym tłuszczem? wiem że to już nie będzie to samo ale może któraś z was próbowała juz takiej opcji
icon_smile.gif
bardzo bym chciała ich spróbować no ale jestem wege wiec smalec mi przez usta nie przejdzie...
ależ wtrącaj się! zapraszamy!
ja robiłam z planta i z przpeisu z olejem. te z olejem są koszmarne moim zdaniem - jako tortille. takie ciasto jakby kluskowe usmazone na patelni, suche , nielistkujące.
Z planty wychodzą praaaawie jak ze smalcu - bo przynajmniej konsystencja ta sama i podobnie się ona ,,sieka" z mąką. Ja wole ze smalcem - ale jesli jestes wege - to rób z plantą
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Małgosim dziękuję :bussi: niedługo spróbuję