Piróg lub pierożki

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
pier7.JPG

Piróg lub pierożki

Składniki:

* 1 szklanka (250 ml) kefiru
* 1/2 szklanki oleju
* 1 łyżka cukru
* 1 łyżeczka soli
* 10 g drożdży instant
* 3 szklanki mąki (użyłam typ 650)
* żółtko do smarowania ciasta

* nadzienie - ja miałam z mięsa porosołowego, ale może byc każde ulubione

Wykonanie:

Kefir i olej wlac do rondelka i podgrzac, ciągle mieszając (będzie wyglądało na owarzone, tak ma byc). Do ciepłej masy dodac cukier i sól. Wymieszac do rozpuszczenia się obu składników.
Mąkę wymieszac z drożdżami i przesiac do miski. Wlac do mąki ciepłą masę kefirową. Wyrobic ciasto. (ja zastosowałam metodę rzucania ciastem o blat). Ciasto powinno zrobic się gładkie i lśniące.
Odstawic pod przykryciem, do wyrośnięcia, na ok. 30 minut.
I teraz z ciasta można kształtowac różne formy, nadziewając ulubionym nadzieniem. Ciasto jest cudownie plastyczne. Nic i do niczego się nie klei. Z podanej proporcji wyszedł mi piróg ukształtowany w tortownicy o śr. 25 cm i 4 pokaźne (wielkości sporej dłoni) pierożki.

pier3.JPG

Po uformowaniu, przykryc i odstawic do wyrastania na ok. 20 - 25 minut. Ciasto bardzo szybko teraz rośnie. Ja na wierzchu piroga zrobiłam cieniutkie wałeczki i ułożyłam je z dużymi prześwitami. Przed wstawieniem do piekarnika, wałeczki już się zrosły.
Piekarnik nagrzac do 200 stopni. Ciasto przed wstawieniem posmarowac rozbitym z odrobiną mleka, żółtkiem.
Pieczemy ok. 25 30 minut.

pier11.JPG

Ciasto wychodzi bardzo delikatne i puszyste. Po prostu przepyszne
 

Załączniki

  • pier3.JPG
    pier3.JPG
    107.4 KB · Wyświetleń: 10
  • pier7.JPG
    pier7.JPG
    109.3 KB · Wyświetleń: 11
  • pier11.JPG
    pier11.JPG
    115 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Wyglada bardzo smakowicie
mniam.gif
,zastanawiam sie czy mozna zrobic z miesem mielonym i warzywami plus ser.
gruebel_2.gif
 

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Odpowiem sobie sama,klania sie czytanie ze zrozumieniem
icon_mrgreen.gif
ale tak wyglada smakowicie ze zamiast spokojnie przeczyac juz zaczelm kombinowac z czym go zrobic
dump.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Melduję, że zrobiłam, aczkolwiek metodą kombinowaną, bo drożdże miałam ino świeże
icon_smile.gif
Zrobiłam zaczyn, wciepałam do mąki, dodałam jedno żółtko, bo mi było za gęste trochę.
Wyszło mi pierogów z pieca dla pułku wojska
zahnlos.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Moje ciasto, było takie akurat na gęstośc. Nawet prawie nie podsypałam do wyrobienia, bo tylko złączyłam do kupy, a potem już tylko sobie nim porzucałam. Po pięciu minutach ciasto było lśniące, gładziutkie i pulchne, mięciutkie.
Mam nadzieję, że posmakowały pierogi?
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Ba
zahnlos.gif
z pierogów dla pułku ostało się jeno 5 do zamrożenia
icon_wink.gif
I to tych najmniejszych. Kapitalne ciasto, faktycznie, można nim rzucać o ściany i ślad nie zostaje, nie klei się do niczego i rośnie jak głupie.
A, mnie mogło wyjść gęstawe, bo część mąki była pełnoziarnista
icon_smile.gif
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Też zrobię, z serem
zahnlos.gif

Ale może nie od razu. Powtórzę się - bardzo mi się podoba to ciasto, fajnie się nim rzuca, ślady nie zostają...
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Trochę pozmieniałam, bo kefir był wymieszany z kwaśną śmietaną 1:1, na świeżych drożdżach i z dodatkiem 1/2 jajka. W wersji na słodko. Z powidłami i ze serem.

kr2.JPG

 

Załączniki

  • kr2.JPG
    kr2.JPG
    118.3 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
A dzisiaj , z okazji tygodnia pierogowego, zrobiłam z farszem z jajek (ugotowanych), szczypioru i sera białego

p.j1.JPG

p_j3.JPG
 

Załączniki

  • p.j1.JPG
    p.j1.JPG
    97.2 KB · Wyświetleń: 5
  • p_j3.JPG
    p_j3.JPG
    109.6 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jak myślicie, czy kefir można zastapić jogurtem naturalnym? Mam go dośc dużo i zastanawiam się do czego wykorzystac.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
A.S. @ 23 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=848888Ciasto rewelacja! Robilam z nadzieniem warzywno-serowym. Przepyszne.
Ja też bardzo je lubię. Szybciutko się robi i jest takie całkowicie bezproblemowe. No i wcale się nie klei do niczego.

Bardzo się cieszę, że Ci smakują pierożki z tego ciasta. Ja te swoje ostatnie, nadziewane jajkami, podałam do zupy szczawiowej. Ślubny o tak gały wytrzeszczył
icon_eek.gif
jak zobaczył pierożki zamiast zwyczajowego chleba. Ale wcinał tak, że uszy mu się trzęsły. Wieczorem słyszałam jak zachodził jeszcze do piekarnika i podjadał takie same, bez przepitki.