Pączki mojej mamy

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Paczki mojej mamy

Smak tych paczkow pamietam od zawsze...sa pyszne! Mieciutkie, puszyste i ogromne, ale niestety dosc czaso-pracochlonne

60 dag maki
12 1/2 dag masla
1 lyzka suchych drozdzy
1 szklanka cieplego mleka
6 dag cukru
8 duzych zoltek
2 cale jajka
otarta skorka z jednej cytryny
kieliszek araku lub kilka kropel olejku arakowego
konfitura z rozy do nadziania lub inny gesty dzem

tluszcz do smazenia

Make przesiac. Maslo, zoltka, jaja i cukier utrzec na puszysta mase. Drozdze rozpuscic w mleku z lyzeczka cukru, pozostawic do wyrosniecia - do drozdzy mozna dodac lyzke maki. Wszystkie skladniki dodac do maki i wyrabiac okolo 1 godziny (w tym sekret dobrych paczkow).
Ciasto bedzie bardzo wolne. Zostawic do wyrosniecia - okolo jednej godziny, az podwoi objetosc. Nabierac ciasto lyzka stolowa, maczana w oleju. Formowac plaskie placuszki, nadziewac konfitura, zlepiac i ukladac na deseczce posypanej maka (albo wedlug rad Ziutki posmarowanej olejem) - przykryc sciereczka i pozostawic do wyrosniecia.
Tluszcz rozgrzac w szerokim rondlu do temperatury 180 st.C na malym ogniu. Smazyc paczki az beda zlociste, przewracajac w polowie smazenia.
Smazyc maksymalnie 3 paczki jednoczesnie, przy dodaniu wiekszej ilosci paczkow temperatura tluszczu nagle sie obnizy i paczki zaczna wchlaniac tluszcz.

11733jg.jpg
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Czy ciasto na te paczki mozna zrobic w maszynie?
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
paula :dance:

Linn - nigdy nie wyrabialam ich maszyna
icon_sad.gif
Najdalej jak posunelam sie w ulatwianiu sobie zycia to wyrabianie ich mikserem - ciasto wychodzi swietne
icon_smile.gif
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Planowałam jutro je zrobić, ale jak się wczytałam i przeczytałam, że trzeba je wyrabiać godzinę, to zwatpiłam. Jak wyrabiać - ręcznie na stolnicy, czy międlenie ręką w misce wystarczy?
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Planowałam jutro je zrobić, ale jak się wczytałam i przeczytałam, że trzeba je wyrabiać godzinę, to zwatpiłam. Jak wyrabiać - ręcznie na stolnicy, czy międlenie ręką w misce wystarczy?
ja siedzialam z miska na kolanach podczas ogladania filmu i mieszalam i ubijalam rekoma


zapomnialam dodac jeszcze jedna rzecz, dalam przemkowi coby na lunch mial ( bo akurat po mnie przyjechal na lunch do domu) i od razy pochlonal 2 i do pracy wzial jeszcze 1. POwiedzial ze sa super !!
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
OK, to wytrzymam, chyba...
A ile pączków mniej więcej wychodzi z tej porcji? Bo na zdjęciu jest ich strasznie dużo... :roll:
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Ja czegos nie rozumiem
icon_sad.gif
naprawde trzeba 12 i 1/2 dag masla? Ile to jest kostek?
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
pol kostki polskiej takiej 25 dag

pzdr
yenn
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
dzieki! nigdy nie bylam dobra w jednostkach- zawsze sie gubie :wink:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
patent na rowne pol kostki jeszcze mam - kroi sie nie na pol tylko po przekatnej i wtedy na pewno jest to polowa... gdzies w telewizorze to widzialam

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
bardzo prawdopodone to jest :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
No to patent poszedł sobie... na pączki.. :cheers: :mao:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
a ja robie inaczej- 250 g masla to 1 szklanka. Mam te takie mmiarki gdzie kazda pokazuje18, 1/6, 1/3, 1/4 lub 1/2 1 szklanki i tym sie zawsze posluguje kiedy takie rzeczy trzeba robic. a to glownie dlatego ze u nas nie ma 250 g kostek masla- tylko takie kloce co to conjamniej 300 g maja
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ZROBILAM - JESTEM TAKA DUMNA!!!

pierwszy raz w zyciu!! i wyszly z polowy porcji jak Paula 11 wyszlo, miekkie, sliczne mnie smakuja zobaczymy jak reszcie
no nech by nie smakowaly!!!