Kruche ciasteczka

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
3 szkl. mąki
1 szkl. cukru pudru
1 kostka margaryny
1 szczypta soli
4 żółtka
1 op. cukru wanilinowego

sposób przygotowania
Mąkę wymieszać z cukrem, solą i cukrem wanilinowym, dodać margarynę startą na tarce i żółtka, zagnieść na gładko i wstawić do lodówki na 1/2 h. Po tym czasie kawałki ciasta rozwałkowywać na 1/2 cm placuszki i wycinać kieliszkiem, foremką lub radełkiem ciasteczka. Posmarować je białkiem i posypać szczyptą cukru, po czym ułożyć je na wyłożonej folią aluminiową blaszce i piec w temp. 150 st. ok. 25 min.

dodatkowe informacje
Zamiast posypywać cukrem można je po upieczeniu polukrować, przełożyć dżemem, posmarować roztopioną czekoladą, albo i nic nie robić, bo i tak są pyszne.


n5446.jpg
 

Durlikowa

Member
Maj 29, 2007
267
0
0
Właśnie kończę piec.

NIESTETY mój mąż stwierdził że nieprzyjemnie pachną
icon_lol.gif
icon_mrgreen.gif
 MALIZNĄ oczywiście.

Ciasteczka naprawdę są tak dobre że ta porcja wystarcza u mnie w domu na krótką chwilę, w już wogóle przy zdolnościach mojego małżonak to niewiem czy podwujna by starczyła. Jedyny ewenement to taki że jak zwykle przy wypiekch ciasteczek to za mocno je rozwałkowałam i wyszły za cieńkie. Ale w smaku są przepyszne i kruchutkie. Ciasteczek bardziej plaskatych 5 na 5 cm wyszło mi tak z 60 szt, bo nie zdążyłam dokładnie policzyć, także jak się zrobi grubsze to będzie ich pewnie mniej.


NO i ostatnią blaszkę przypiekłam ku radoście domowników.

A i naprawdę szybko się je robi, nawet z pól godzinnym oczekiwaniem na schłodzenie i pieczeniem, mi to zajęło co prawda dwie godziny, ale to tylko dlatego że miałam dwu i pół rocznego pomocnika, moją córeczkę która musiała sama wykrawać i przkładać ciastka, bo jak nie to zaraz awantura
baa.gif
 bo ona też chce pomagać
icon_question.gif
więc nie mogę jej odmuwić, i tylko było słychać - mamusiu, cio too jeeśt, cio too jeeśt!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Hurra!
icon_biggrin.gif
Ja też ostatnio piekłam te ciasteczka, uwielbiamy je wszyscy
icon_smile.gif
Bardzo, bardzo się cieszę że smakowały
bussi.gif
super!
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Dlaczego na margarynie?
 

Durlikowa

Member
Maj 29, 2007
267
0
0
Ja je upiekłam pół na pół z masłem bo margaryny mi zabrakło, ale wydaje mi się że gdyby były na samym maśle to ciasto mogło by być za mokre, bo jak je gniotłam to już się zastanawiałam czy nie dodać trochę mąki, ale udało mi się wyrobić bez tego. Według mnie masło podaczas wyrabiania bardzo mocno się rozpuszcza i pochłania znacznie więcej mąki i to mogło by zmienić nie tylko smak ale też i całą jego strukturę przed i po pieczeniu.  Ale sprubuj, zobaczymy co z tego będzie, ja będę prubować.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja robię kruche ciasta na margarynie, są wg mnie lepsze bo mniej tłuste. Ale jesli ktoś woli masło, to proszę bardzo, nic nie stoi na przeszkodzie żeby zastąpić
icon_smile.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mam ostatnio na oku takie ciasto z maslem i jogurtem, na dodatek robione w maszynie do chleba. Jak zrobie, wstawie. Dzisiaj przegralo z muffinkami
icon_mrgreen.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Bo to chyba pierwszy przepis jaki wklepałam na nowym forum
icon_biggrin.gif
a ciasteczka chwałę zyskały jeszcze dużo wcześniej, po tym jak ja je pierwszy raz upiekłam
icon_razz.gif
icon_wink.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Owieczko Ty moja złota, na Ciebie zawsze można liczyć
anbetung.gif

bardzo sie ciesze że smakowały
bussi.gif

ucałuj dziecię i życz mu powrotu do zdrowia
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: