Bistro cafè

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Rano nas budzi, po południu rozpieszcza Zwolenników mocnego espresso pewnie nie przekonam do kawy jako deseru, choć….kto wie?: Na przykład na babskie spotkania, zależy jak ją przygotujemy. Ja wypróbowałam kilka z czasopisma „Bistro” i te Wam zaprezentuję. Proporcje na 1 szklankę, chociaż ja piję w filiżance.

LATTE
100 ml naparu mocnej, gorącej kawy = 2 łyżeczki cukru (jak kto lubi) = 100 ml mleka = 50 ml kremówki ( do wersji bardziej wytwornej) = wiórki czekoladowe (jak poprzednio)

Do wysokiej szklanki wlewamy kawę i wsypujemy cukier. Dopełniamy gorącym mlekiem. Nakładamy ubitą śmietanę. Posypujemy czekoladą.

MLECZNA
¼ tabliczki czekolady = 50 ml espresso = 200 ml gorącego mleka = do dekoracji: kakao

Do wysokiej szklanki wlewamy na dno rozpuszczoną w rondelku czekoladę.. Świeżo przygotowane espresso mieszamy z gorącym, spienionym mlekiem. Delikatnie wlewamy po ściance do szklanki. Posypujemy z wierzchu kakao.

Z CYNAMONEM
100 ml mleka = 2 łyżeczki miodu = 2 łyżeczki cynamonu. Do dekoracji: laska cynamonu.

Mleko gotujemy z miodem i cynamonem. Do szklanki wlewamy zaparzoną kawę podprawioną spienionym mlekiem.. Podajemy udekorowaną laską cynamonu.
PS. Łyżeczki do kawy.

Z CZEKOLADĄ
¼ szklanki słodkiej śmietanki = 4 kostki czekolady = duża filiżanka zaparzonej gorącej kawy = 2 łyżki Amaretto =. Do dekoracji 1/’4 tabliczki czekolady.

Śmietankę zagotowujemy z czekoladą. Mieszamy aż się rozpuści. Ubijamy trzepaczką. Przelewamy do szklanki, dodajemy Amaretto. Dekorujemy strużkami roztopionej czekolady.

PO IRLANDZKU
100 ml mocnej aromatycznej kawy =- 30 ml irlandzkiej whisky = 2 łyżeczki brązowego cukru = 50 ml kremówki. Do dekoracji: czekolada w proszku.

Gorącą kawę wlewamy do szklanki, dodajemy whisky, cukier i mieszamy Nakładamy na wierzch kożuch ubitej śmietany, posypujemy czekoladą w proszku

___--
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepraszam. Dzisiaj jestem z lekka nieprzytomna. Właśnie robiłam sobie kolejną kawę. Tym razem zachciało mi się cynamonowej. I wtedy z przerażeniem zobaczyłam,że na szklankę, czy też filiżankę kawy wpisałam 2 łyżeczki cynamonu, tyle że powinny to być łyżeczki do kawy, a nie herbaty. Sprawdziłam w czasopiśmiem oni też się pomylili, tylko sprostowali, a ja tego nie zauważyłam. Smakowa mi mocno cynamonowo, ale myślałam że tak musi być. Z mniejszą ilością cynamonu jest bardziej subtelna. Ten pierwszy wariant jest dla zwolenników mocnych wrażeń, albo espresso z odrobiną cynamonowej szarlotki (oddzielnie).
Jeśli ktoś zrobił błędnie, to serdecznie przepraszam, Kwiaty za chwilę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Seniorko rzeczywiście się pomyliłaś,
kwiaty się należą ale Tobie
icon_smile.gif

Te za powyższe przepisy
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif

a te
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif
za całokształt.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: