Kluseczki serowe Dukanowe

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
kostka chudego twarogu 200 czy 250 gr
1 jajko
2 prawie płaskie łyżki skrobii kukurydzianej
sól, słodzik do smaku


Wszystkie składniki mieszamy, lub jeszcze lepiej miksujemy blenderem na gładką masę. Masa wyjdzie dość rzadka - jak serek homogenizowany.
Zagotowujemy wodę z solą. Na wrzącą wkładamy porcje ciasta wielkości kopytek łyżką uprzednio zanurzaną we wrzącej wodzie.
Gotować po wypłynięciu około 3 min.

Z racji tego że jajka mają różną wielkość, ser różną wilgotność - polecam zrobić próbę - po włożeniu 1 kluska do wrzątku obserwujemy co się z nm dzieje - jeśli zaczyna się rozpadać na takie pływające farfocle i nie trzyma zwięzłego kształtu - dodajemy ok łyżeczki skrobii, miskujemy na nowo i gotujemy kluski.

Na jeden posiłek spokojnie wystarcza pół porcji, zwłaszcza jeśli kluski sa dodatkiem do mięsa.
Na słodko można polać posłodzonym jogurtem i posypac cynamonem.

Z tego samego ciasta można tez usmazyć serowe placuszki - wystarczy dodać słodzik do smaku i około pół płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia - smażyć na wolnym ogniu pod przykryciem.

serowe1.jpg
serowe2.jpg
 

Załączniki

  • serowe1.jpg
    serowe1.jpg
    111 KB · Wyświetleń: 1
  • serowe2.jpg
    serowe2.jpg
    104.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Podobają mi się
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Bardzo je lubię , dieta czy nie dieta.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Nie udały mi się
icon_sad.gif

Po wrzuceniu na wrzątek zupełnie się rozpływały, dodałam więc łyżeczkę skrobi kukurydzianej, potem drugą, potem trzecią i w końcu jako tako się trzymały. Były jednak tak ciapowate, że po wyłożeniu na talerz widać było tylko jednolita breję. Ale nic to, spróbuję jeszcze raz je zrobić, może to była wina sera.
 

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
O, fajne
icon_smile.gif
Akurat dostaję od rodziców co tydzień ponad kilkogram sera, więc nowa forma przyswojenia owego wydaje mi się bardzo zachęcająca
icon_smile.gif
Tylko czy nada się tłusty? Bo to jest taki prawdziwy, z mleka od krowy ;] No i czy zamiast skrobii kukurydzianej można dać mąkę, ew skrobie ziemniaczana? Bo kurcze drogie dziadostwo
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ziemniaczana też droga, ponad 7 zł za kilo
icon_smile.gif

NIe wiem czy może być tłusty ser, nie wiem jakie wyjdzie z ziemniaczaną - bo nie robiłam inaczej tylko tak jak mówi przepis. Spróbuj
icon_smile.gif


Jaxja, mi też raz nie wyszły - tzn musiałam dodać troszkę skrobii, ale po dodaniu nie było problemu. Robię ze zwykłym chudym twarogiem, który jest dość zwięzły i kruchy, jajka daję małe, a łyżki mam z tych mniejszych - ale jak nabieram płaską łyżkę to zgarniam nadmiar o brzeg słoika w którym trzymam skrobię i taka całkiem płaska ta łyżka nie jest - z delikatnym uwypukleniem. Może zważę następnym razem...?

Ogólnie to te kluseczki nie są podobne gęstością do kopytek, czy leniwych - jak się ser z pozostałymi składnikami utrze malakserem to wychodzą takie serniczkowe puchate i delikatne kluski/chmurki, a jak rozdusi widelcem to mniej delikatne, z drobinami twarogu - jak na zdjęciu z mięsem. Jednak jedne i drugie trzymają kształt i nie robi się z nich jedna masa po ugotowaniu. Nie powinna.