Szarlotka

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
DSC_1616.JPG


Szarlotka

Ciasto:

2 szklanki mąki,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
125 g masła lub margaryny,
3/4 szklanki cukru pudru,
1 jajko,
szczypta soli,
żółtko rozbełtane z mlekiem do smarowania.

Z podanych składników zagnieść ciasto, podzielić na dwie części i schłodzić, ok. 1 godziny. W tym czasie przygotować jabłka.

1 kg jabłek,
1/2 szklanki cukru kryształu (tę ilość można oczywiście dowolnie regulować),
cukier waniliowy,
sok z cytryny,
1-2 łyżki bułki tartej lub mąki ziemniaczanej,
cynamon (opcjonalnie)

Jabłka obrać, podzielić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne i pokroić na cieniutkie plasterki. Skropić sokiem z cytryny i dodać pozostałe składniki, wymieszać.
Piekarnik rozgrzać do 180st.C. Jeną porcję ciasta rozwałkować, wyłożyć nią formę, nakłuć w kilku miejscach widelcem i podpiec. Wyjąć z piekarnika, wyłożyć jabłka i przykryć pozostałym ciastem. Znowu nakłuć widelcem, posmarować żółtkiem i piec do momentu, aż ciasto będzie miało ładny złoty kolor.

Do szarlotki, którą widzicie na zdjęciu, z czystego lenistwa, użyłam jabłek prażonych, dokładnie tych. Piekłam w formie 40cm x 24cm, ciasto zagniotłam z podwójnej porcji, jabłek dałam dwa słoiki.

DSC_1615.JPG
 

Załączniki

  • DSC_1616.JPG
    DSC_1616.JPG
    165 KB · Wyświetleń: 8
  • DSC_1615.JPG
    DSC_1615.JPG
    171.8 KB · Wyświetleń: 7
Ostatnią edycję dokonał moderator:

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
mam !
icon_mrgreen.gif
zapisałam i wykorzystam niebawem
lecker.gif

 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
weerka @ 10 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=930700mam !
icon_mrgreen.gif
zapisałam i wykorzystam niebawem
lecker.gif
Weerka, mam nadzieję, że nie będziesz rozczarowana jej smakiem.
icon_smile.gif


jean @ 11 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=930790...zeszyt może stary ale szarlotka wygląda jak najbardziej świeżo i smakowicie
mniam.gif
Jean, szarlotka jest oczywiście ze starego piekarnika, a przepis na nią jest z bardzo starego zeszytu.
icon_mrgreen.gif
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Maraa piękna ta Twoja szarlotka, miałam dziś właśnie piec mężowi na jutro do pracy szarlotkę kruchą Bajaderki ale po zobaczeniu zdjęcia będę piec właśnie Twoją, oby tylko mi wyszła
icon_lol.gif
!!!!

Mam jedno pytanie czy formę smarujesz tłuszczem i posypujesz bułką tarta czy nie?!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
orelia @ 11 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=930872Mam jedno pytanie czy formę smarujesz tłuszczem i posypujesz bułką tarta czy nie?!
Orelia, możesz wysmarować formę i posypać bułką, ja wykładam papierem do pieczenia.

Margot @ 11 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=930915Aj , jaka piękna , tu nawet lepiej jeszcze widać jak prościutko ukrojona
Margot, ta szarlotka zawsze mi się dobrze kroi, a w smaku przypomina mi takie babcine kruche placki z marmoladą. Dzisiaj już chyba nikt takich nie piecze.
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
wyglada naprawde przepysznie... szkoda, ze ja na diecie jestem
icon_sad.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
orelia @ 12 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=931447Maraa Ty się niczego bać nie musiałaś, komentarzom i zachwytom podobno nie było końca, mąż nie przyniósł do domu ani kawałeczka tak smakowało!!!
Kroi się rzeczywiście fajnie choć ukroiłam tylko z brzegu, żeby posmakować!!!
Powtórka będzie na pewno i to nie jeden raz!!
Dzięki za przepis
anbetung.gif
No to kamień spadł mi z serca!
icon_smile.gif
icon_wink.gif
Bardzo się cieszę, że tak wszystkim smakowała!


Margot @ 12 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=931468Marątko , a jakbym ciasto zagniotła i zostawiła na noc w lodówce to się coś stanie czy można ?
Myślę, że można, chociaż ja nigdy go tak długo nie chłodziłam. Jak mi zależy na szybkim schłodzeniu to robię z ciasta dyski, zawijam w folię i wrzucam na 'trochę' do zamrażarki. Przyznam Ci się (jak na spowiedzi
icon_mrgreen.gif
), że czasami go w ogóle nie chłodzę, no ale ja mam zawsze zimne ręce, więc nie bardzo mu szkodzę przy zagniataniu.


vespertine @ 12 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=931508Lubię przepisy ze starych zeszytów:)
bardzo podobają mi się Twe zdjęcia, sa takie czyste, równe, ze tak to ujmę
icon_smile.gif
Vespertine, dziękuję!
cvety.gif

Zajrzałam do Twoich 'Truskawek' i zdjęcia, które tam masz też bardzo mi się podobają.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
miałam dziś piec , ale się w nocy bardzo napracowałam , długo spałam, nie wiem czy dziś w nocy nie będzie powtórki i chyba jutro upiekę i szarlotkę i coś makowego I tak biedna rodzina jutro będzie bez ciasta
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
O ja niewdzięcznica już nie raz ja piekłami nawet nic nie napisałam, a ostatnio w poniedziałek w nocy.
Tylko jabłka robię ciut inaczej-wrzucam do gara i rozgotowuje jakieś 10 min.(zwykle robię z antonówek które się szybciutko rozpadają) a kiedy juz się rozciapciają dorzucam cukier i cynamon i moment jeszcze gotuję tylko tyle żeby się cukier rozpuścił.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: