Limoncello*

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Limoncello (jeszcze nie sprawdzone..)

Limoncello (przepis włoski) na 1 l likieru:
skórki (wyłacznie czesc zółta) pokrojone w paseczki z 5 cytryn zalac 1/2 l
alkoholu (90%). Zamknąc hermetycznie . Odstawic na 20 dni. Od czasu do czasu potrząsac butelką. Po 20 dniach dokładnie przefiltrować. Wymieszac z syropem (ciepławym, nie gorącym!) - zrobionym z 1/2 litra wody destylowanej i 500 g cukru.
Całosc wystudzic, przelac do butelek. Odstawic w ciemne miejsce na minimum 1 miesiac

PIć
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Mocne to będzie. Likier 45-tka? :mrgreen:
Ale nie warto chyba rozcieńczać :mrgreen:
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Czy te skórki w polskich warunkach trzeba jakoś specjalnie oczyszczać z chemii? A raczej JAK można je oczyścić, przynajmniej częściowo???
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
no to nieskomplikowanie przynajmniej
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Właśnie zlałam do butelki. Tylko widzę, że te fabryczne są bardziej mętne. Może niepotrzebnie filtrowałam
icon_question.gif


R__ne_002.jpg
 

Załączniki

  • R__ne_002.jpg
    R__ne_002.jpg
    14.4 KB · Wyświetleń: 0

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Super! Wow nie wiedziałam że skórki tak zabarwią alkohol. Muszę sprawdzić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
marghe @ 7 Mar 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=89591Limoncello (jeszcze nie sprawdzone..)

Limoncello (przepis włoski) na 1 l likieru:
skórki (wyłacznie czesc zółta bez albedo) pokrojone w paseczki z 5 cytryn zalac 1/2 l
alkoholu (90%). Zamknąc hermetycznie . Odstawic na 20 dni. Od czasu do czasu potrząsac butelką. Po 20 dniach dokładnie przefiltrować. Wymieszac z syropem (ciepławym, nie gorącym!) - zrobionym z 1/2 litra wody destylowanej i 500 g cukru.
Całosc wystudzic, przelac do butelek. Odstawic w ciemne miejsce na minimum 1 miesiac

PIć
Ja mam tylko nieznacznie rózniacy sie przepis i potwierdzam - ta wódeczka jest boska, prosto z zamrazalnika mmmmm
cheers.gif
cheers.gif
cheers.gif

Składniki:

1 l spirytusu, 1 l wody, 8-10 cytryn nie kropionych, 90 dag cukru

Cytryny wyszorować, oskrobać cieniutko z żółtej skórki (ma być bez albedo). Włożyć do dużego słoja, zalać spirytusem, zostawić na 20 dni, od czasu do czasu potrząsając słojem.
Po 20 dniach zagotować 1 l wody z cukrem, ostudzić, wymieszać ze spirytusem. Pozostawić na 24 h do odstania.
Po tym czasie przecedzić, zlać do czystych butelek, zamknąć szczelnie i wstawić do zamrażalnika.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Akulka @ 24 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=589384Po tym czasie przecedzić, zlać do czystych butelek, zamknąć szczelnie i wstawić do zamrażalnika.
A w jakim celu wkładać do zamrażalnika butelki tuż po wlaniu do nich trunku
icon_question.gif
Rozumiem mocno schłodzić przed podaniem. Czy nigdy nie rozsadziło Ci butelki np. z szampanem w zamrażalniku
icon_question.gif
Mnie tak.
baa.gif
I od tamtej pory nigdy nic w szkle nie wkładam do zamrażarki.

P.S. Twój przepis jest wg mnie taki sam, jak Marghe tylko z podwójnej ilości.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
hazo @ 24 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=589403A w jakim celu wkładać do zamrażalnika butelki tuż po wlaniu do nich trunku
icon_question.gif
Żeby sie szybciej schłodziło i było od razu gotowe do picia
icon_mrgreen.gif
A pęknąć mi nigdy nie pekła, słowo. Wysokoprocentowych alkoholów nie rozsadza
icon_wink.gif
I leżą w zamrażalce nawet miesiącami.

CYTATP.S. Twój przepis jest wg mnie taki sam, jak Marghe tylko z podwójnej ilości.
No właśnie, prawie identyczny, dlatego tylko wkleiłam dla porównania
icon_mrgreen.gif
No w moim może jest ciut mniej trochę cukru.
icon_wink.gif
Choć zdarza mi się i to jeszcze ciąć
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
marghe @ 7 Mar 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=89591Limoncello (jeszcze nie sprawdzone..)
Limoncello (przepis włoski) na 1 l likieru:
skórki (wyłacznie czesc zółta) pokrojone w paseczki z 5 cytryn zalac 1/2 l
alkoholu (90%). Zamknąc hermetycznie . Odstawic na 20 dni. Od czasu do czasu potrząsac butelką. Po 20 dniach dokładnie przefiltrować. Wymieszac z syropem (ciepławym, nie gorącym!) - zrobionym z 1/2 litra wody destylowanej i 500 g cukru.
Całosc wystudzic, przelac do butelek. Odstawic w ciemne miejsce na minimum 1 miesiac
PIć
Ja zrobiłam w zeszłym roku podobny trunek
cheers.gif
ze skórek mandarynek i limetek [osobno oczywiście]. Zrobiłam na próbę po 1/2 litra, bo nie wiedziałam, jak wyjdzie. Kolorki już po kilku dniach były fajne
icon_mrgreen.gif
.
Odstawiłam w ciemne miejsce [do spiżarki], żeby się dobrze, w ciemnym miejscu, przegryzły
icon_neutral.gif

I troszke o nich zapomniałam
gruebel_2.gif

Potem sobie przypomniałam
lecker.gif
i już czułam ten smak ...
Niestety mój mężulek zastawił je słoikami
baa.gif

Wynosił je i wynosił... Mówi, że owszem, były tam jakieś butelki, ale TAM zawsze coś jest
gruebel_2.gif
, więc popchnął do końca półki [zrobił sobie miejsce na słoiki] i tak zastawiał przez kilka dni
strafe.gif


Dobrowolnie je tam postawiłam i zadecydowałam, że mają się macerować, ale nie tak długo
dump.gif


Ciekawe, kiedy się do nich dokopię
gruebel_2.gif
icon_question.gif
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Ja zrobiłam pierwszy krok tydzień temu.Lecę dziś na forum z myślą: co dalej?I już wiem,czekać...20 dni to dużo...
icon_mrgreen.gif