Śledzie a'la Milanówek*

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Swięta za pasem, może komuś spodoba się ten przepis.
Pochodzi z książeczki "Wigilia" z serii Biblioteczka Poradnika domowego"

Potrzeba:
50 dag filetów śledziowych
2 łyżki cukru
1/4 szkl. oleju
4 łyzki octu 6%
4 łyżki koncentratu pomidorowego
30 dag cebuli
2-3 ziarna ziela angielskiego
listek laurowy
kilka ziarek gorczycy
natka, sałata do dekoracji

Cebulę posiekać w cienkie półtalarki, zeszklić na oleju, dodac cukier i jeszcze chwilę smażyć. Następnie dodać ocet, koncentrat, przyprawy, wymieszać i dusić kilka minut. Dodac gorczycę, zdjąc z ognia, wystudzić.
Pokrojone na kawałki filety śledziowe przekładac warstwami z sosem. W lodówce może stać do 2 tygodni.

Tyle przepis a teraz kilka słów moich uwag.
Po pierwsze, po wlaniu na patelnię octu i dodaniu koncentratu całość podlewam małą ilością wody bo inaczej nawet nie da się rozmieszać, przecież koncentrat zagęszcza. Co do octu to ja daję ocet jabłkowy albo winny warzywny.
Sprawdziłam też, że zamiast gorczycy doskonale pasują tu 1-2 łyżeczki musztardy francuskiej, tej z całych ziaren gorczycy.
I jeszcze proporcje składników - nie trzymam się ściśle tych 50 dag śledzi i 30 dag cebuli.

Takie śledzie są naprawdę pyszne, tylko nie można popełnić takiego błędu jaki mi się udał, gdy robiłam je pierwszy raz -nie wystudziłam sosu i gorącym przełożyłam śledzie a to pogorszyło ich smak i konsystencję.

polecam i życzę smacznego
Basia
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
Fajnie, że jest tu ten przepis
icon_razz.gif
Też mam tą książeczkę i śledzie te robię dość regularnie. Są naprawdę bardzo dobre. Ja osobiście trzymam się przepisu, tzn. nie dodaję wody ale zamiast octu zwykłego dodaję winny.

...a takie na ciepło też mi smakowały
fiesgrins.gif


Właśnie dzisiaj je robię
daumen.gif
 

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
Też czasami robię te śledziki
lecker.gif
PYYYYYYYCHAAAAA.....
mniam.gif
Tylko dodaję dużo więcej gorczycy, tak ok. 1/4 szklanki.
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
Zrobiłam znowu, bo rodzina się dopominała(chociaż dwa tygodnie temu były). Robię je w tajemnicy i chowam głęboko w lodówce, bo inaczej nie dali by odstać tych dwóch dni
baa.gif
. Pyszna ta rybka! Uwielbiam śledzie....
lecker.gif


A tak wyglądają:

milan.jpg
 

Załączniki

  • milan.jpg
    milan.jpg
    322 KB · Wyświetleń: 23
Ostatnią edycję dokonał moderator:

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Zrobiłam - sos pachniał cudownie. Gryza sie w lodówce, za dwa dni zdam relację jak wyszły, ale zapowiadają sie niesamowicie.
 

E_S_C

Member
Paź 1, 2008
22
0
0
Ten śledź wcale nie jest pyszny. JEST BOSKI !!! Zrobiłam dwa dni przed wigilią a dzisiaj pędzę po następne matiasy bo w słoiku echo
icon_smile.gif

Polecam
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
M.in. te śledziki robiłam na święta...pyszne, mam je jeszcze do dziś i ciągle wspaniale smakują choć już końcówka.
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Bardzo dobry śledzik.!!!
Jedyna bardzo, bardzo mała uwaga to ilość oleju.Jeśli używamy śledzi ,które są już w zaprawie olejowej to proponuję ilość jego zmniejszyć o 1/3.
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Pyszne są te śledziki...

Trochę żałuję,że miałam tylko 1/2 kg śledzi.
cry_1.gif
 

izap

Member
Wrz 26, 2007
87
0
0
a ja chcialam sie zapytac, jakie to maja być śledzie...solone, czy takie skandynawskie czyli z zalewy octowej? Wygladaja super!!!

pozdrawiam
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
izap @ 2 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1056647a ja chcialam sie zapytac, jakie to maja być śledzie...solone, czy takie skandynawskie czyli z zalewy octowej? Wygladaja super!!!

pozdrawiam
Ja zrobiłam z solonych dobrze wypłukanych, ale teraz przygotowuję śledzie z zalewy octowej Izoldy i myślę, że też bedą pyszne w tej olejowej zalewie.

Są naprawdę super, takie słodko - kwaskowate.Pycha
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
prze-pyszne, musialam dorobic, bo nie doczekalyby Wigilii... przepis poszedl w swiat
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
znalazlam fotke...
 

Załączniki

  • sledzie.jpg
    sledzie.jpg
    81.9 KB · Wyświetleń: 0

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Robiłam je już wcześniej z tej wspomnianej książeczki ,,Wigilia" - są rewelacyjne. Zrobię chyba z dwóch kilogramów na święta. Dzisiaj je skończyłam (wytrzymały 10 dni w lodówce bez problemu).
 

Śliweczka

Member
Sie 20, 2007
223
0
0
wyglądają pysznie, chyba zrobię je na Wigilię!
 

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
Są genialne, wczoraj zrobiłam a dziś już musiałam z powrotem lecieć po śledzie
icon_smile.gif
Dodałam ok. 1,5 łyżki 10% octu bo ja octowa za bardzo nie jestem. Obowiązkowa pozycja na wigilię w tym roku .
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: