Smażone kopytka ziemniaczano-serowe

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis pochodzi z miesięcznika Ty i Ja. Robiłam je dla siebie z mniejszej porcji. Podaję proporcje dla 4 osób.
Składniki
1 kg ugotowanych ziemniaków
40 dkg możliwie suchego twarogu
mąka pszenna (ile zabierze ciasto)
3 jajka
tłuszcz do smażenia (ja brałam pół na pół olej z masłem)

Ziemniaki przepuszczamy przez praskę albo przez maszynkę do mielenia mięsa. Twaróg przecieramy przez sitko. Z ziemniaków, twarogu, jajek i stopniowo dodawanej mąki zagniatamy gładkie, zwarte ciasto (byle nie za twarde). Z ciasta formujemy na palec grube i długie wałeczki i natychmiast je smażymy w gorącym tłuszczu na rumiany kolor. Możemy je podawać jako podstawowe danie obiadowe z surówką z kiszonej kapusty lub z marchwi, jabłka i odrobiny tartego chrzanu.
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
nie mam ani praski ani maszynki do mięsa i zastanawiam się czy jest jakis inny sposób ,żeby zrobić takie kopytka
gruebel_2.gif


 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Możesz ugnieść dokładnie tłuczkiem albo przetrzeć przez coś z większymi oczkami - druszlak albo sito.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Sito jest świetne do tego celu, często używam, jak nie chce mi się wyciągać maszynki.
icon_smile.gif
 

powi

Member
Cze 12, 2009
254
0
0
wytłumaczcie sierocie: a ile tak na oko może to ciasto zabrać mąki? w sensie: nie warto się zabierać za ciasto jeśli mam mąk mniej niż...?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pół kilo mąki chyba każdy w domu ma
icon_razz.gif
ale nie - myslę że tu pół kilo to chyba będzie za dużo, chociaz dużo też zależy od wilgotności sera i wielkości jaj. Trudno powiedzieć jak się nie robiło... ale jak zaczniesz je robić mając w domu pełne kilo to po zrobieniu zwartego ciasta zważ ile zostało w paczce, to na drugi raz będziesz mniej więcej wiedziała.
icon_wink.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Gdzieś wyczytałam taki patent: ze składników ciasta, czyli ziemniaków i sera należy zrobić kopczyk, podzielić na cztery części i ta jedna część będzie wyznaczała objętość potrzebnej mąki.
Może to niezbyt dokładna ilośc będzie, ale zawszeć to jakas okreslona ilośc wyjściowa.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ten patent funkcjonuje z powodzeniem przy robieniu klusek śląskich ale czy tu się sprawdzi jeśli tu prócz ziemniaków i sera wchodzą też 3 jajka? To sporo wilgoci.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przykro mi, że nie mogę podać dokładnej ilości mąki, którą użyłam. Wszystko zależy od gatunku ziemniaków, wilgotności sera i wielkości jajek. Dosypywałam mąkę po trochu wprost z torebki, aż do uzyskania elastycznej masy. Póżniej usmażyłam kilka kopytek na próbę, która wypadła pomyślnie, więc usmażyłam wszystkie. To, jakie jest ciasto, wyczuwa się rękami. W sumie nie jest takie trudne. Życzę powodzenia.

 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113

powi

Member
Cze 12, 2009
254
0
0
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

Dziękuję wszystkim za taką dokładną odpowiedź. Zastosuję wszytkie. Zrobię kopczyk, dosypię mąki, wyrobię rękami sprawdzając konsystencję a potem zważę co mi zostało. To w sumie mam co robić na obiad sobotni
icon_mrgreen.gif

A tak przy okazji ostatnio robiłam kluski śląskie. no i chyba mam oko scentrowane, bo mi wyszedł bardziej kisiel niż kluski
icon_eek.gif
ale w smaku i tak oki.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Robiłam dziś. Powiem krótko: wy-bor-ne!
Robiłam z połowy porcji, miałam 4 patelnie kopytek. Ponieważ nie miałam akurat normalnego sera białego, dałam gęsty twarożek gładki, naturalny. Sprawdził się znakomicie, kluseczki wyszły puszyste i leciutkie. Z kurczakiem w sosie grzybowym i surówką z marchwi z pomarańczą stanowiły przepyszny obiad. Wchodzą na stałe, do powtórzeń. Dziękuję, Seniorko, Twoje przepisy są jak zawsze niezawodne
cvety.gif


kopytka_serowe.JPG
 

Załączniki

  • kopytka_serowe.JPG
    kopytka_serowe.JPG
    105.4 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Otrzymać taką recenzję moich skromnych kluseczek to prawdziwa przyjemność.
icon_redface.gif
Smażę je od wielu lat, zawsze z dobrym skutkiem. Jest to pewna (smaczna) odmiana zwykłych kopytek. Mała_Mi, zrobiłaś mi dużą frajdę. Cieszę się, że smakowały. A zdjęcie ......zjadłabym taki obiad. I może wkrótce to się sprawdzi. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
icon_razz.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Zrobiłam wczoraj z mniejszej porcji i wyszły bardzo smaczne
lecker.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Seniorko, bardzo dziękuję za ten przepis. Pyszne są
icon_smile.gif

Zmieniłam nieco proporcje żeby dopasowac do zawartości lodówki, bo miałam 275 g twarogu i 600 g ugotowanych ziemniaków. Dałam 1 wielkie jajko.
Część ugotowałam dla Maćka
icon_smile.gif