Flaki drobiowe. Zupa z kurczaka a la flaki

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
kurczak_wka.JPG

1,5 litra wody
3-4 podudzia kurczaka - tzw. "pałeczki" (zależnie od wielkości)
1 marchewka
1 cebula
kawałek pietruszki
2 łyżki majeranku
1,5 łyżeczki słodkiej papryki
1,5 łyżeczki pieprzu ziołowego
1/3 łyżeczki imbiru
3 ziarenka ziela angielskiego
1 listek laurowy
1 mały ząbek czosnku
sól do smaku

1 łyżka masła
2-3 łyżki mąki

Kurczaka ugotować wraz z marchewką, pietruszka, obraną cebulą i przyprawami ( oprócz czosnku i majeranku), aż będzie miękki ( ok. 25-30 minut. )
Kurczaka wyjąć, zupę przecedzić przez sito do drugiego garnka. Marchewkę pokroić drobno i włożyć z powrotem do zupy. Mięso kurczaka odjąć od kości i drobno pokroić. Dołożyć do zupy. Dodać czosnek i majeranek, zagotować. Z mąki i masła zrobić zasmażkę i zagęścić zupę. Ew. dosolić do smaku.
Podawać ze świeżym chlebem.


 

Załączniki

  • kurczak_wka.JPG
    kurczak_wka.JPG
    115.8 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
lecker.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dzięki Mi. Dzisiaj znów ugotowałam rosół z kurczaka, na który już patrzeć nie mogę. Zaraz przerobę go na te flaczki. Pomysł znakomity, wykonanie proste, a danie na pewno doskonałe, bo flaczki lubię ogromnie. Jak zjem, to zdam sprawozdanie. Serdecznie pozdrawiam.
icon_wink.gif
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Robię często. Surową marchewkę, pietruszkę, seler, por i kilka piórek cebuli po pokrojeniu w cienkie słupki duszę na smalcu do miękkości (trzeba dodać łyżke rosołu) i dodaję do wywaru z kurczaka i jarzyn. Dalej tak samo - przyprawy flaczkowe, zasmażka. Pyszne, delikatniejsze niż prawdziwe flaczki wołowe.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Maryna @ 13 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1497297Robię często. Surową marchewkę, pietruszkę, seler, por i kilka piórek cebuli po pokrojeniu w cienkie słupki duszę na smalcu do miękkości (trzeba dodać łyżke rosołu) i dodaję do wywaru z kurczaka i jarzyn. Dalej tak samo - przyprawy flaczkowe, zasmażka. Pyszne, delikatniejsze niż prawdziwe flaczki wołowe.
Święta racja Maryno. Ponieważ zawsze mam w zamrażalniku różne części kurczaka, najprościej dla mnie jest to ugotować, a póżniej coś z tego wymyślić. Następnym razem robię Twoim sposobem.
icon_wink.gif


edit: dzisiejsze smakowały mi nadzwyczajnie. Mi, duża bużka
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,613
1,148
113
Maryna @ 13 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1497297Robię często. Surową marchewkę, pietruszkę, seler, por i kilka piórek cebuli po pokrojeniu w cienkie słupki duszę na smalcu do miękkości (trzeba dodać łyżke rosołu) i dodaję do wywaru z kurczaka i jarzyn. Dalej tak samo - przyprawy flaczkowe, zasmażka. Pyszne, delikatniejsze niż prawdziwe flaczki wołowe.
Robię podobnie, jedynie zasmażki nie daję. Kolejnym razem spróbuję z zasmażką.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Maryna @ 13 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1497297Robię często. Surową marchewkę, pietruszkę, seler, por i kilka piórek cebuli po pokrojeniu w cienkie słupki duszę na smalcu do miękkości (trzeba dodać łyżke rosołu) i dodaję do wywaru z kurczaka i jarzyn. Dalej tak samo - przyprawy flaczkowe, zasmażka. Pyszne, delikatniejsze niż prawdziwe flaczki wołowe.
Bez zasmażki. To była długo jedyna wersja kurczaka jaką jadła moja Mama. Mówiła, że majeranek zabija smrodzik kurzy....
icon_lol.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, cieszę się, że Ci smakowało
icon_smile.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Bardzo smaczna! Wchodzi na stałe do menu!
Zastanamiam się,gdyby tak ją zrobić na wołowinie? Tylko warzywa trzeba by później dodać.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Aniq, bardzo się cieszę. Na wołowinie nie próbowałam, ale myślę, że powinno wyjść smacznie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Zrobiłam nieco inaczej, bo wczoraj ugotowałam bulion z kurczaka, a dziś dodałam do niego rozdrobnione mięso, marchewkę i mrożony groszek oraz cebulę podduszoną z przyprawami. Bardzo smaczna zupa, choć nie dodałam zasmażki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: