Czekoladki

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Myślałam, że mam tutaj swój wątek, ale najwidoczniej się myliłam. Pozwoliłam sobie założyć nowy temat, w którym będę zamieszczać własne pomysły na czekoladki/pralinki/trufelki, bo często je robię, a nie sposób jest zapamiętać każdą recepturę.
icon_smile.gif


W pierwszej kolejności, na prośbę Izoldy, przepisy na trufle świąteczne:


Wiśniowe:
- 100 g białej czekolady
- 80 g serka kremowego
- 2 łyżki konfitury wiśniowej
- 1/3 szklanki bardzo dorobno zmielonych wafelków
- 1 łyżka kirschu

Czekoladę rozpuścić na parze. Serek utrzeć z konfiturą, połączyć z czekoladą i wafelkami, aż powstanie gęsta masa.
Schłodzić w lodówce min. 2 godziny, formować kuleczki, obtoczyć w dowolnej posypce.

Cytrynowe:
- 100 g białej czekolady
- skórka z 1 cytryny
- 3 łyżki soku z cytryny
- 1 łyżeczka masła
- 1/4 szklanki kremówki

Śmietanę zagotować ze skórką cytrynową , dodać sok z cytryny. Czekoladę rozpuścić na parze z masłem, dodać śmietanę z sokiem i skórką, wymieszać. Schłodzić i postępować jak wyżej.

Pistacjowe:
- 100ml kremówki
- 30g pistacji
- 30g cukru
- 2 żółtka
- 1 laska wanilii + 2 łyżeczki cukru

Pistacje i cukier zblenderować do uzyskania pasty.
Żółtka wymieszać z ziarnami wanilii i cukrem. Kremówkę zagotować z 50g pasty pistacjowej, wlać je do żółtek i ciągle ubijać. Masę ponownie przełożyć do rondelka i podgrzewać do zgęstnienia. Przed formowaniem schłodzić w lodówce.

Kawowe:
- 150g mascarpone
- 150g gorzkiej czekolady
- 1 łyżeczka kawy rozpuszczona w 1 łyżce wrzątku

Serek wyjąć z lodówki na 2 godziny przed przygotowaniem masy (musi mieć temp. pokojową). Lekko go ubić, aż stanie się puszysty. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej i ostudzić. Gdy będzie chłodna, dodać ją do serka, ciągle mieszając. Na koniec dodać kawę. Masa powinna być puszysta i jednorodna. Przed formowaniem schładzać 1-1,5 godz.

I mały sneak peak pierwszych dwóch wariantów:
STP487752.jpg
 

Załączniki

  • STP487752.jpg
    STP487752.jpg
    331.1 KB · Wyświetleń: 0

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,565
1,097
113
Smakowicie się prezentują. Nigdy nie robiłam tego typu słodyczy. jedynie kulki - bajaderki. Po świętach spróbuję zrobić wg Twoich pomysłów
icon_smile.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
A jakby zamiast konfitury wiśniowej dać posiekane drobno wiśnie z syropu? Albo z nalewki?
gruebel_2.gif
Jak mi starczy czasu, to te wiśniowe popełnię.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
25
48
Tez juz kombinuje, jakby tu uszczknac pare chwil na te czekuladki. Pieknie wygladaja.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Dziękuję za miłe słowa- z chęcią podarowałabym parę łakoci każdej z Was, ale niestety są na tyle delikatne, że na pewno nie przetrwałyby podróży pocztą...
sionia @ 16 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1380039Vana,
jakie to mają być wafelki w tych truflach wisniowych?
Np. wafelki Familijne, w każdym razie zwykłe, choć czasem używam też amaretti.

kawazmlekiem @ 16 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1380050A jakby zamiast konfitury wiśniowej dać posiekane drobno wiśnie z syropu? Albo z nalewki?
gruebel_2.gif
Jak mi starczy czasu, to te wiśniowe popełnię.
Wydaje mi się, że można. Dodając te z nalewki, uważałabym z dodatkowym alkoholem w masie, żeby nie wyszły mocno procentowe.
icon_wink.gif


Rzucam kolejne wyroby na taśmę (różyczki-pistacjowe, kostki-cytrynowe):
STP77893.jpg
 

Załączniki

  • STP77893.jpg
    STP77893.jpg
    116 KB · Wyświetleń: 0