Młoda kapusta duszona z koperkiem

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
samanta @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1307887podejrzewam, ze ta z Biedronki będzie w smaku nawet lepsza....
Naprawdę smaczna wyszła, choć bałam się, że przez to konserwowe mięso będzie nieco sztuczna w smaku.
Ale nie - zjadłam ze smakiem, choć wcale nie jestem wielbicielką dań z kapusty.
Wodą nie podlewałam, bo kapusta sama jej sporo wydzieliła. Doprawiałam tak samo, jak Samanta. Polecam.
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja przyznam że bardzo często robię taką czy podobną (bo wariacji sporo) młodą kapustę do bezpośredniego spożycia wyłącznie, na konserwie jaka mi w ręce wpadnie - tyrolska, turystyczna, czy jakaś mięsna słoikowa i zawsze wychodzi przepyszna - na żadnym innym mięsie nie ma takiego smaku jak na konserwach - to jest po prostu duet doskonały
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Joanna @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1307902Naprawdę smaczna wyszła, choć bałam się, że przez to konserwowe mięso będzie nieco sztuczna w smaku.
Ale nie - zjadłam ze smakiem, choć wcale nie jestem wielbicielką dań z kapusty.
Wodą nie podlewałam, bo kapusta sama jej sporo wydzieliła. Doprawiałam tak samo, jak Samanta. Polecam.
icon_smile.gif
Bardzo się cieszę że Ci smakowała moja kapusta. To takie sezonowe jedzienie , bo potem jesienią już takie nie wyjdzie, jesienna kapusta sie nie nadaje. Co przwda robiłam, ale najpierw po poszatkowaniu trzeba posolić, odstawić żeby zmiękła a potem i tak ma niezbyt ciekawy smak, moim zdaniem.

Cinka @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1307909Ja przyznam że bardzo często robię taką czy podobną (bo wariacji sporo) młodą kapustę do bezpośredniego spożycia wyłącznie, na konserwie jaka mi w ręce wpadnie - tyrolska, turystyczna, czy jakaś mięsna słoikowa i zawsze wychodzi przepyszna - na żadnym innym mięsie nie ma takiego smaku jak na konserwach - to jest po prostu duet doskonały
icon_lol.gif
To prawda, chociaż nie rozumiem zjawiska. Robiłam ją też na mięsie i to kilka razy, ale to już nie było to samo.
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Samanto i ja próbowałam
icon_lol.gif
i na kurczaku i na wieprzowinie - za każdym razem byłam zła na siebie że znowu mi się eksperymentów zachciało i kapusta "zmarnowana"
icon_lol.gif

Jedynie z wkrojoną kiełbasą jakąś podwawelską czy śląską było jako takie, ale też nie to - więc naprawdę nie warto kombinować, tylko konserwa - tylko
fiesgrins.gif


Z późniejszych odmian kapusty też próbowałam gotować i tak samo jak i ty doszłam do wniosku że to już zupełnie nie to - zjadliwe, trzeba jednak kombinować i szukać jakiegoś innego smaku, bo zapachu i słodkości młodej kapusty w tym nie będzie - ja tę późniejszą podprawiam pomidorami i odrobiną zasmażki i to już jest kompletnie inna kapusta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Cinka @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1307961Samanto i ja próbowałam
icon_lol.gif
i na kurczaku i na wieprzowinie - za każdym razem byłam zła na siebie że znowu mi się eksperymentów zachciało i kapusta "zmarnowana"
icon_lol.gif

Jedynie z wkrojoną kiełbasą jakąś podwawelską czy śląską było jako takie, ale też nie to - więc naprawdę nie warto kombinować, tylko konserwa - tylko
fiesgrins.gif


Z późniejszych odmian kapusty też próbowałam gotować i tak samo jak i ty doszłam do wniosku że to już zupełnie nie to - zjadliwe, trzeba jednak kombinować i szukać jakiegoś innego smaku, bo zapachu i słodkości młodej kapusty w tym nie będzie - ja tę późniejszą podprawiam pomidorami i odrobiną zasmażki i to już jest kompletnie inna kapusta.
Otóż to! Zasmażki raczej unikam, ale pomidory to pcham do tej jesiennej kapusty bez umiaru. W sumie robię ją podobnie jak tę, ale jednak inaczej - albo solę i czekam aż sok puści i odlewam, marnując cenne właściwosci, ale jak nie odleję, to jakieś takie gorzkie toto; albo sparzam kapustę lub odgotowuję przedtem, potem doprawiam pomidorami i czym się da. Ale to jest juz zupełnie co innego. Jednak jako wielbicielka kapusty kombinuje, jak sie da.
icon_mrgreen.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
U mnie nie ma tych konserw z Łukowa,no nie ma i już.
Wiem że są dobre,bo zawsze z lubelskiego je przywożę do domu,najwięcej to dla szwagrów słoniny konserwowej
icon_mrgreen.gif

Kupiłam Pamapolu tuszonkę,ale ona jakaś bez smaku i zapachu
gruebel_2.gif
jeszcze w słoiku konserwę tyrolską mam.
Jutro będę w większym mieście
icon_mrgreen.gif
to może coś dostanę.
Zaczynam więc na tym co mam.......
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Janka @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1308008U mnie nie ma tych konserw z Łukowa,no nie ma i już.
Wiem że są dobre,bo zawsze z lubelskiego je przywożę do domu,najwięcej to dla szwagrów słoniny konserwowej
icon_mrgreen.gif

Kupiłam Pamapolu tuszonkę,ale ona jakaś bez smaku i zapachu
gruebel_2.gif
jeszcze w słoiku konserwę tyrolską mam.
Jutro będę w większym mieście
icon_mrgreen.gif
to może coś dostanę.
Zaczynam więc na tym co mam.......
... i napewno będzie bardzo dobre
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nie znałam tego przepisu, a brzmi smakowicie. Niestety, od pewnego czasu dość poważnie choruję, także na ciężkie dolegliwości gastryczne. W związku z tym mogę tylko czytać Wasze przepisy, bo gotowanie nie może być brane pod uwagę. Tym przepisem zainteresowałam mojego syna, który kocha gotować. Zrobił, tylko do konsumpcji bieżącej i twierdzi, że jest "super". Wierzę mu i dziękuję
anbetung.gif
za ciekawy przepis.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Janka @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1308088Oj,dobre wyszło,ale jak jutro kupię inne konserwy to będzie jeszcze lepsze.
icon_lol.gif
Jeśli dobre, to może nie ma co psuć? Ale faktycznie,smak tej kapusty w jakiś sposób zależy od tego, jakich konserw się użyje
wink.gif


seniorka @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1308123Nie znałam tego przepisu, a brzmi smakowicie. Niestety, od pewnego czasu dość poważnie choruję, także na ciężkie dolegliwości gastryczne. W związku z tym mogę tylko czytać Wasze przepisy, bo gotowanie nie może być brane pod uwagę. Tym przepisem zainteresowałam mojego syna, który kocha gotować. Zrobił, tylko do konsumpcji bieżącej i twierdzi, że jest "super". Wierzę mu i dziękuję
anbetung.gif
za ciekawy przepis.
Bardzo się cieszę Seniorko że synowi smakowało
daumen.gif
A to jest taki stary , zwyczajny przepis, byłam pewna że dawno już go tu podawałam.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Prawie
icon_wink.gif

Ja sama często robię przeróżne modyfikacje - z pomidorami, albo bez, również świeżymi, z dodatkiem młodej marchewki, czy bez, z zasmażką albo bez, z furą kopru albo bez niego jak zapomnę kupić
icon_lol.gif
- zależy jaką mam wizję i jak smakuje sama kapusta młoda - bo czasami różnie z nią bywa, nie każda smakuje tak samo i czasem koniecznie trzeba smak podkręcać dodatkami
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A czasami kupi człowiek takie nie wiadomo co, ładnie wyglada a w smaku wredne. Tak jak moje ogórki małosolne ktore mnie zdenerwowały bo co u licha może się stać z takimi ogórkami?! A jak się okazało, może.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Nie no,coś Ty
buziak.gif
brakuje mi tylko porządnej konserwy,ale to dzisiaj załatwię i jutro będzie ciąg dalszy.
Wczoraj jedliśmy na kolację,dzisiaj była na obiad i 1słoik już zagotowany.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Janka @ 26 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1308008U mnie nie ma tych konserw z Łukowa,no nie ma i już.
Wiem że są dobre,bo zawsze z lubelskiego je przywożę do domu,najwięcej to dla szwagrów słoniny konserwowej
icon_mrgreen.gif

Kupiłam Pamapolu tuszonkę,ale ona jakaś bez smaku i zapachu
gruebel_2.gif
jeszcze w słoiku konserwę tyrolską mam.
Jutro będę w większym mieście
icon_mrgreen.gif
to może coś dostanę.
Zaczynam więc na tym co mam.......
Kiedys dostałam od znajomych( oni dostawali w pracy jako posiłki regeneracyjne) właśnie słoiki z różnymi przetworami z tej firmy przyznam się że żadne mi nie smakowały. zdecydowanie nie polecam tej firmy
fiesgrins.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ale tu sie dzieje!

przyszlam krajac kapuste
w towarzystwie
zahnlos.gif

doczytac, zebym czegos nie skopsala
zahnlos.gif

a tu tyle czytania!

robie z szynka konserwowa i mam nadzieje, ze nie bedzie za chuda!
a mam troche smalcu, takiego do ciasta wprawdzie, ale jakby za chudo to moze byc?