Mrożonki

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Jeśli mogę coś dodać na temat mrożonek, to podpowiem ,jak długo trzeba blanszować warzywa przed mrożeniem ( czyli obgotowywać krótko, a następnie schładzać przez około 5 minut w lodowatej wodzie ). Czas blanszowania jest niezwykle istotny dla wyglądu i późniejszej trwałości warzyw. Jednorazowo można blanszować tylko 1/2 kg warzyw - najlepiej w metalowym sitku ( takim,w jakim się smaży frytki ).Czas zaczyna się liczyć od momentu, jak woda ponownie zawrze po włożeniu do niej sitka z warzywami.
Bób- czas blanszowania - 1 i 1/2 minuty
brukselka - 3 minuty
buraki (młode, malutkie ) - mrozi sie ugotowane do miękkości !!!
fasolka szparagowa - 3 minuty
groszek - tylko 1 minuta
grzyby - 45 sekund w zakwaszonym cytryną wrzątku
kalafior ( w różyczkach ) -3 minuty w zakwaszonym wrzątku
kukurydza w kolbach - blanszować prez 8 minut
marchewka -młoda w całości - 3 minuty
papryka - połowki - 3 minuty, kostka - 2 minuty
pomidory - bez blanszowania !
szparagi - 3 minuty
włoszczyzna - 3 minuty
Informacje te pochodzą z książki Renaty Pacer Kuchnia to moje hobby i są przeze mnie wielokrotnie sprawdzone w praktyce.

Te informacje mam od Joanny i również zaczęłam tak robić.
Po moim pierwszym mrożeniu fasolki bez gotowania,musiałam całe zapasy wyrzucić.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Wszystko mroże bez blanszowania i jeszcze NIC mi się nie popsuło, dziwię się, że musiałam fasolkę wyrzucić
gruebel_2.gif


Obecnie mam zamrożone:
kalafior, brokuły, fasola szparagowa, kapusta biała, marchew, buraki, grzyby...
Nic nie blanszowane.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATWszystko mroże bez blanszowania i jeszcze NIC mi się nie popsuło
blanszowanie nie zapobiega psuciu ale zapobiega więdnięciu warzyw po zamrożeniu, warzywa po prostu lepiej wyglądają i nie są potem 'skapciałe'
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Właśnie nie bardzo wiem jak to więdnięcie
gruebel_2.gif
Moje warzywa są Ok, nie chlapnięte, nie zwiędnięte...Nawet jak rozmroże to są w bardzo dobrym stanie jak dopiero kupione
gruebel_2.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Poniżej cytat na temat MROŻENIA warzyw i owoców (pod linkiem cały artykuł)

"(...) Blanszowanie powoduje, ze warzywa zachowują piękny kolor, smak i aromat. Bez procesu blanszowania można mrozić pomidory, ogórki, cukinię, cebulę. Przygotowane warzywa osusz z nadmiaru wody i powkładaj do szczelnych woreczków, przeznaczonych do mrożenia. Najwygodniej Ci będzie jak zamrozisz małe porcje, ułatwia to równomierne zamarzanie i rozmrażanie. Na każdym opakowaniu zrób opis z datą zamrażania.

Drobne owoce zamrażaj w postaci sypkiej czyli rozsypane luzem na tacce. Po stwardnieniu owoców wsyp je do woreczków lub innych pojemników. Owoce zachowają kształt i nie są posklejane w jedna bryłę. Pamiętaj, że pojemniki i woreczki muszą być szczelne i wykonane z materiałów do przechowywania żywności.

Przy zamrażaniu owoców i warzyw należy pamiętać aby robić to na raty. Należy mrozić małe porcje w jak najkrótszym czasie i w jak najniższej temperaturze. Mrożenie to również dobry sposób na przechowywanie ziół. Można to robić na kilka sposobów. Dobra metodą jest umieszczenie posiekanych ziół w pojemniczkach na lód i zalanie ich odrobiną wody. Takie ziołowe kostki doskonale nadają się do zup i sosów.

W technologii produkcji mrożonek niezmiernie ważna jest szybkość zamrażania. Im szybsze zamrażanie, tym mrożonki są lepszej jakości. Przy powolnym zamrażaniu powstają bowiem duże kryształki lodu rozrywające błony komórkowe skórek owoców czy warzyw, powodujące nadmierny wyciek soku podczas rozmrażania. (...)"
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (dziunia @ 22 Nov 2006, 19:21 ) index.php?act=findpost&pid=399427blanszowanie nie zapobiega psuciu ale zapobiega więdnięciu warzyw po zamrożeniu, warzywa po prostu lepiej wyglądają i nie są potem 'skapciałe'
A co z tym:

"Podczas tego krotkiego okresu podgrzewania niszczy sie enzymy, ktore rownierz w niskich temperaturach ulegaja rozkladowi" Racgel Haigh "Zdrowa zywnosc"

mam wrazenie, ze gdzies byla dyskusja na ten temat...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Pytanie mam odnośnie mrożenia. Czy surowe mięso na mielone, z jajkiem i bułką lepiej mrozić bez cebulki?
Bo nie wiem, czy zamrozić takie tylko z jajkiem i bułką, podzielić na porcje, a doprawiać cebulką i resztą po rozmrożeniu, czy doprawić całość teraz.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Mroze z cebula i nic sie nie dzieje
icon_biggrin.gif
z duszonymi pieczarkami tez mroze, na buritto.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja osobiście mrożę wyłącznie "czyste" mięso. Zrobione, z dodatkami, ma dla mnie po rozmrożeniu już inny, gorszy smak. No i zawsze można zmienić zdanie co do jego przeznaczenia, co w przypadku doprawionego już nie jest możliwe
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Nie, czyste nie wchodzi w grę. Chodzi o to, ze ja na raz zjem kilka tylko kotlecików, do takiej ilości mięsa jedno jajko to za dużo. Dlatego chcę przygotować większą nieco ilość, niż na cztery sztuki, dodać jajko i bułkę namoczoną, a potem albo zamrozić, albo doprawić i zamrozić.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A nie lepiej zamrozić już usmażone kotlety? IMO tak wygodniej, bo wtedy na szybko można sobie odgrzać i nie trzeba patelni wyjmować
icon_wink.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Aha, ok
icon_smile.gif
To mroź z cebulą lub bez. To mrożenie bez cebuli to IMO stara szkoła, moja mama zawsze krzyczy jak temat mrożenia z cebulą, lub nawet przechowania takiego mięsa przez krótki czas wypłynie, że nie można absolutnie bo gorzkie będzie, zepsuje się błyskawicznie i takie tam
icon_wink.gif
Ja nie widzę różnicy, więc to chyba jakiś niesprawdzony zwyczaj
icon_wink.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Muszę napisać,bo co na forum patrzę,to się dziwię:)
Najpierw czytam Mrożonki, potem Kawazmlekiem i za każdym razem się zastanawiam,
po jakiego licha wszyscy ludzie kaw
icon_mrgreen.gif
dump.gif
ę z mlekiem mrożą!!!