Calzone z nadzieniem serowym

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Calzone z nadzieniem serowym

1 1/2 lyzeczki suchych drozdzy
1 lyzeczka cukru
1 szklanka wody
1 1/2 lyzki oliwki
1 lyzka mleka w proszku
3/4 lyzeczki soli
3 szklanki maki

Nadzienie:
1 1/2 szklanki sera ricotta lub twarozku
3/4 szklanki startej mozzarelli
3/4 szklanki startego parmezanu
1 jajko (ja nie dodaje)
1 posiekany zabek czosnku
posiekana zielona pietruszka
sol, pieprz do smaku

150g mrozonego szpinaku
smazone pieczarki (niekoniecznie)

Ciasto:
Drozdze wsypac do letniej wody z cukrem, zostawic na 5 minut, az utworza sie pecherzyki, dodac pozostle skladniki i wyrobic az ciasto bedzie gladkie i elastyczne, ale nie twarde. Zostawic w cieple do wyrosniecia (okolo godziny lub do podwojenia objetosci), najlepiej w duzej misce lekko posmarowanej oliwka.

Nadzienie:
Sery wymieszac dobrze w misce, dodac czosnek, pietruszke i jajko. Przysmaczyc sola i pieprzem. Rozmrozony szpinak lekko odcisnac, wrzucic na rozgrzana patelnie z odrobina oliwki i sauté z dodatkiem zabka czosnku az reszta wody odparuje. Szpinak dodac do nadzienia i dobrze wymieszac razem. Podzielic na 4-6 czesci.

Wyrosniete ciasto przelozyc na stolnice, podzielic na 4-6 czesci (zalezy jak duze calzone lubisz). Kazda czesc rozciagnac lub wywalkowac w ksztalcie kolka, na polowe utworzonego kola nalozyc porcje nadzienia, zostawiajac waski margines do zlepienia, na ser nalozyc warstwe pieczarek (jezeli uzywasz), mozna dodac troszke startej mozzarelii. Przykryc druga czescia ciasta, brzegi ciasta posmarowac woda i zlepic. Ukladac calzone na blasze, nakluc widelcem, lekko posmarowac olwka i piec (nie zostawiac juz do ponownego wyrosniecia) w temperaturze 225 st.C az beda ladnie zrumienione, 15-20 minut.

Podawac gorace z miska zielonej salaty. Osobno mozna podac ulubiony sos pomidorowy.
 

snoo

Member
Lut 17, 2005
28
0
0
Zrobilam je, niestety bez mozarelli i parmezanu
icon_sad.gif
ale mimo to byly pyszne. Nie wiem dlaczego, ale wybornie pasowaly do kremu z brokul :dump:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
a ja wlasnie wczoraj wykombinowalam takiego calzone ale bez ricotty. Zamiast niej wrzucilam wszystkie inne sery i lyzke smietany. do farszy jeszcze dodalam cebulke podsmazona. NA wierzch oczywiscie pieczarki i starty ser z papryczka ostra- pysznosc!!!!!!!!!!!!!!!
 

Basiuka

Member
Sty 17, 2005
81
0
0
PYCHA!!! Musze tylko poćwiczyć lepienie, bo takie koslawe mi wyszły, ale smak POEZJA!!! Bajaderko, ja po kolei wypróbowuje twoje przepisy i jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś nie wyszło. DZIĘKI!!!!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ja tez czesto robie z zoltym serem :wink:

Pysznie wyglada kamilo
icon_smile.gif
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Rewelacyjny, pyszny, palce lizać. Nie zamknęłam szczelnie i część farszu wypłynęła.
icon_sad.gif
Mąż początkowo patrzył nieufnie na nadzienie ze szpinakiem i natką , ale przeknał się. Zajadał, że hej. Tak więc zobaczył, że można jesć szpinak i jest pyszny.
A tyle czasu przepis leżał u mnie w segregatorze.
Bardzo, bardzo polecam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Basiuka

Member
Sty 17, 2005
81
0
0
bajaderko, a jakie inne nadzienie mozna dac do tego calzone??? ze szpinakiem bardzo nam smakowalo, a teraz kombinuje, nadzienie serowo-szynkowe, ale nie wiem w jaki sposób??? Podpowiedz cos, ale jak krowie na rowie
icon_smile.gif
plisssssssss
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Basiuka, calzone to zamknieta pizza wiec mozesz dac wszystko to, co bys dala na pizze. nie ma specjalnej filozofii.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Dla moich miesozercow po prostu dodaje pokrojona w cieniutkie paseczki szynke, prosciutto, piers z kurczaka do farszu i juz
icon_smile.gif

U mnie to w ogole gimnastyka - rzadko mieszam szpinak z nadzieniem bo nie kazdy lub w takich ilosciach, raczej nakladam lekko podsmazony z czosnkiem na nadzienie dozujac kazdemu osobno :dump: Podobnie z natka czy wlasnie jakim dodatkiem miesnym. A w zasadzie wszystko pasuje do tego nadzienia - sprobuj z pieczarkami, pycha!

Tak wygladal wczorajszy, chyba Polly - bo bez natki i z mala iloscia szpinaku :wink:

img65634we.jpg
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Bajaderko pierś z kurczaka smażona czy gotowana ? Biore się za ciasto mysle że domownikom posmakuje tylko mysle nad nadzieniem ,szpinaku nie lubią ....
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja polecam nadzienie z karczochami ze słoika (same serca) i z małą ilością sosu pomidorowego.

albo z mozarellą i sosem a dopiero po rozkrojeniu wpakować rukolę i szynkę parmeńską (jak w pitę) - Pycha!

albo wędzony ser (typu rolada ustrzycka, suszone pomidory i zielone pesto

albo nadzienie Grzegorza paprykowo-czosnkowe - jest przewspaniałe! + mozarella
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bajaderko pierś z kurczaka smażona czy gotowana ? Biore się za ciasto mysle że domownikom posmakuje tylko mysle nad nadzieniem ,szpinaku nie lubią ....
icon_smile.gif
Jaka masz, dowolna
icon_smile.gif
Jak nie wszyscy lubia szpinak to zrob tak jak ja robie - osobno i tylko dla tych, ktorzy lubia, pieczarki chyba wszyscy lubia wiec mozna dodac. Nawet samo serowe nadzienie jest pyszne samo w sobie, lekko czosnkowe
icon_smile.gif
 

Basiuka

Member
Sty 17, 2005
81
0
0
Basiuka, calzone to zamknieta pizza wiec mozesz dac wszystko to, co bys dala na pizze. nie ma specjalnej filozofii.
No wiec nakombinowalam
icon_smile.gif

pokroilam szynke w kostke, podsmażyłam z cebulą. Jak wystygło to wymieszałam z ketchupem, na to potarta mozzarella i.... miałam ODLOT!!!

Ludzie róbcie te calzone, bo jest przesmaczne
icon_smile.gif
))

bajaderko, po raz setny :anbetung:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
brzmi pysznie, a ketchup nie był za słodki? Ja jeszcze polecam z sosem pomidorowym i karczochami z zalewy (takie ze słoika) + mozarella.

przyłączam się do apelu! górale do gór, pisarze do piór, pasta do żebów, cinncinki do calzone!