Buchty (buchteln) z karmelowym "spodem"

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Puchate, delikatne, no i ten spód
mniam.gif
. Niebo w gębie

buc10.JPG

Składniki:

Ciasto:

* 140 - 150 ml letniego mleka
* 30g drożdży
* 50 g masła
* 4 żółtka
* 320 g mąki
* 50 g cukru
* szczypta soli

karmel:

* 170-180 ml śmietanki kremówki
* 30 g masła
* 30 g cukru

* Mleko skondensowane do posmarowania wierzchu bułeczek

Wykonanie:

Przygotować "karmel". Do miseczki wlać śmietankę kremówkę, dodać cukier i masło. Delikatnie podgrzać aby masło i cukier rozpuściły się.

Ciasto: Drożdże rozpuścić w mleku z 1 łyżką cukru i 2-3 łyżkami mąki (z tych podanych wyżej składników na ciasto)
Całe ciasto wyrabiałam swoim robotem
Mąkę przesiać do misy robota razem z solą. Żółtka ubić z cukrem na puch i dodać do maki razem z wyrośniętymi drożdżami. Ciasto wyrabiałam ok 5 minut.. Po 5 minutach rozpuścić masło i dodawać po malej porcji do ciasta, cały czas wyrabiając. I znów wyrabiać, tym razem ok. 10 - 15 minut.
Misę przykryć folią spożywczą i odstawić w cieplejsze miejsce, aby ciasto dobrze wyrosło ( u mnie ok. 45 - 60 minut)
Przygotować formę okrągłą 26 cm (lub troszkę większą). tzn posmarować masłem i wlać ten karmel. Uformować (raczej nie używać mąki do podsypywania przy formowaniu) 8 równych, okrągłych bułeczek. Układamy jedną centralnie a reszta wianuszkiem, wokół. Przykryć folią i odstawić do wyrastania ( u mnie po 20 minutach już były bardzo dobrze wyrośnięte). Przed wstawieniem do piekarnika, wierzch bułeczek posmarować mlekiem skondensowanym
Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 175 stopni, przez ok. 40 minut.
(w trakcie pieczenia wierzch bułeczek zaczął się za mocno rumienić i musiałam przykryć je papierem do pieczenia)

Ciasto jest rewelacyjne. Do formowania bułeczek nie musiałam używać nawet grama mąki. Nic a nic się nie kleiło

Karmelowy spód
buc14.JPG

buc4.JPG
 

Załączniki

  • buc14.JPG
    buc14.JPG
    78.8 KB · Wyświetleń: 22
  • buc10.JPG
    buc10.JPG
    101.5 KB · Wyświetleń: 25
  • buc4.JPG
    buc4.JPG
    73.8 KB · Wyświetleń: 21

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Krystyno, doznałam olśnienia. Mam przepis jeszcze od babci, z takim własnie sposobem wykonania - na dno słodka śmietanka.
Nazywa się to "rozeta drożdżowa".
icon_mrgreen.gif


Nie robiłam ich, bo jakoś zawsze wydawało mi się, że zrobi się na dnie ciapa. A tu proszę, piękne zaskoczenie!
anbetung.gif

Proporcje w "moim" przepisie są nieco inne, mniej jest drożdży, a wierzch smaruje się też tą śmietanką z cukrem.

Niebawem też upiekę.
anbetung.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Agatko, żadna ciapa się nie robi. Owszem, spód jest troszkę bardziej wilgotny niż reszta, ale jest przepyszny. Specjalnie robiłam zdjęcia w przekroju, żeby można było zobaczyc jak wygląda ta śmietanka. Na świeżo, jest bardziej błyszcząca. Zdjęcia mogłam robic dopiero dzisiaj i bułeczki już nie są takie "modelowe" jak wczoraj.
Ja się normalnie zakochałam w tych buleczkach
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
Jakie sliczne te Twoje bułeczki Krysiu jak zawsze i wszystko zresztą) , a ja mam pytanie czy to ciasto wyrobie swoim zwykłym mikserem tyle że koncówkami maja byc te haki takie zwykłe dobrze kombinuję?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ila 45 @ 21 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935471Jakie sliczne te Twoje bułeczki Krysiu jak zawsze i wszystko zresztą) , a ja mam pytanie czy to ciasto wyrobie swoim zwykłym mikserem tyle że koncówkami maja byc te haki takie zwykłe dobrze kombinuję?
ja mam takiego robota i w nim wyrabiam ciasto, ale wydaje mi się że robotem ręcznym z końcówkami - hakami, też powinno być dobrze wyrobione. Ciasto nie jest bardzo zwarte i Twój robot powinien spokojnie dać radę
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
Wykonałam, dziś po prostu musiałam włożyć swe łapki w drożdżowe, zaraz cieplutkie jeszcze niose Dziadkowi na Dzień Dziadka
icon_mrgreen.gif


Podglądane w piekarniku:

bu4.jpg


bu5.jpg


bu6.jpg


bu7.jpg


Nie takie ładne jak Krystyny, ale za to ile frajdy z robieniem czegoś tak fajnego- nic nie dolewałam, nic nie dosypywałam, przepis zgadzał mi się co do grama, nie kleiło się ciasto, super!
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Owieczko, śliczności Ci wyrosły. Czy też dawałaś karmel na spód? Bo widzę że chyba piekłaś w tortownicy ( a stamtąd może sobie odpłynąć dołem ta śmietanka)


Joanna @ 22 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935622Śliczne. Gdzie znalazłaś taki fajny przepis, Krystyno?
icon_biggrin.gif
Buchteln chodziły za mną już od bardzo dawna. Więc wczytywałam się w przeróżne przepisy. I ten przepis jest taką kompilacją tego wszystkiego co chciałam znaleźć w tych bułkach.
A od swojej mamy wyniosłam jedną rzecz, ważną przy robieniu drożdżowych ciast: używać samych żółtek a nie całych jaj, i te żółtka obowiązkowo muszą być ubite z cukrem na puszystą i gęstą masę. Im więcej żółtek, tym bardziej puszyste ciasto
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Barrrrrrrrrrrrrrrrdzo apetyczne bułki, bardzo żauję, że nie mam w domu droźdży. Czy można upiec te bułeczki w formie do mufinek?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
jaxja @ 22 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935751Barrrrrrrrrrrrrrrrdzo apetyczne bułki, bardzo żauję, że nie mam w domu droźdży. Czy można upiec te bułeczki w formie do mufinek?
Nie piekłam tak. Ciasto bardzo dużo wyrasta, więc musiałabyś formować maciupeńkie bułeczki. No i oczywiście na dno każdego wgłębienia , wlewać trochę śmietanki
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
przecudne te bułeczki, ja uwielbiam drożdżowe różności więc muszę się skusić i na te buchty
mniam.gif


No i wkrótce moją figurę szlag trafi...
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
BeataSz @ 23 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935922przecudne te bułeczki, ja uwielbiam drożdżowe różności więc muszę się skusić i na te buchty
mniam.gif


No i wkrótce moją figurę szlag trafi...
Moją to już dawno trafił.
Beata, ogromnie się cieszę że wreszcie częściej bywasz na forum
knuddelz.gif
. Z tęsknoty za Twoimi pączkami, i ja już nauczyłam się je smażyć
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Miałam wielką ochotę na jakieś słodkie buły i zdecydowałam się na TE i był to dobry wybór. Są bardzo, bardzo, bardzo...bardzo dobre. Dziękuje Krystyno
bussi.gif