Szarlotka na grzankach

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nie wiem czy dobrze wybrałam ten wątek z ciasteczkami, bo grzanka grzance nierówna, ale nic innego nie zgadszało mi się z tym przepisem. O pochodzenie przepisu nawet nie pytajcie - kjłaniają się Wm moje ulubione "Smnaki i aromaty". Deser jest wyśmienity, nikt go nie zna, a tytmbardziej pochodzącegoi z niego dania. Worawiam więc w miłe oszoiłonienie rodzinę, uświetniam babskie spotkania, a najbardziej cieszy mnie pałaszowanie prezez moją 7-letniuą wnuczkę Anię. Dla 4 osób gromadzimy:
- 16 kromek bułki (biorę paryską, nazywa się też weka, najlepiej wczorajszą, wtredy nie kruszy się przy krojeniu)
- 5 dużych jabłek
- 10 dkg masła
- 15 dkg cukru
- 5 dkg rodzynek
- 1 łyżkę soku cytrynowegoi
- 1 pomnarańczę
- 1 opakowabie cukru waniliowego
- 1/2 łyżeczki mielonego cynamonu

Obiueramy 3 jabłka, kroimy je na małe kawałki, skrapiamy skiem cytrynowym. Wyciskamy sok z pomarańczy, a porzed tym ścieramy z niej skórkę.
Wlewamy do rondelka sok pomarańczowy i 100 mk wody. Wsypujemy cukier i skórkę otartą z pomarańczy. Gotujemy na średnim ogniu porzez 5 minut. Do pomarańczowegi syropu wrzucamy jabłkja i smażymy tak długoi (pod przykryciem) aż powstranie gęsta, pachnąca marmolada. Odstawiamy na bok.
Rozgrzewamy na poatelkni masło razem z cynamonem i cukrem aniliowym. Kuchennym pędzlem, używanym do smariwania (ja kuoiłam zwykły pędzelek średnich rizmiaróew i przeznacxzyłam go wyłącznie doi takich celów) smarujemy masłem kromki bułki (trochę masła zostawiamy).
Obieramy pozostałe dwa jabłka, kroimy na ósemki, wydrążamy gniazda nasienne.
Smarujemy grubo masłem prostokątrną formę do zapiekania. Usmażonymi jabłkami smarujemy kromki bułki, układamy w firmie jak dachówkę na przemian z plastrami jabłek. Polewamy resztą stopionegi masła, posypujemy rodzynkami i wstawiuamy do mocnoi (220 st.) nagrzanego piekarnika na 10 - 15 minut. Szarkoitka jestr gotowa, gdy na powierzchni jabłek i grzanek powstanie zobrązoiwy karmel.
Połączenie jabłek, aromatu pomarańczy, chrupiącej bułki i cynaminowego masła, daje zaskakująco dobry efekt - tę proistą i doiskinałą szarlotkę przygotowuje się w ciągu 30 minut.

PS. Ja czasem robię ją z vhaji - tylko wtedy bardzo uważam na miękkość jabłek. Smacznego.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Oh, my znamy taki deser bo bardzo przypomina jesienna wersje bread and butter pudding, wlasnie z jablkami i cynamonem. Powiem tylko, ze pozostalosci swiatecznego panetone lub pandoro, albo zwyczajnie stary podsuszony brioche, nadaja sie na taka niby szarlotke najbardziej. No i jakis sos tez byc sie tu przydal, np custard albo z calvadosem. W kazdym razie, masz racje, seniorko, pysznosci!

A i moze do deserow te "szarlotke"?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
fajne
icon_biggrin.gif

a moje tosty szrlotkowe jeszcze szybsze
icon_biggrin.gif

https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=31131&hl=tosty
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Na to wyglada
icon_biggrin.gif


Na sobotnie /niedzielne sniadania czesto robimy kanapki z musami owocowymi/owocami w srodku i zapiekamy je w gofrownicy, bo bardzo lubimy wizulany efekt, plus fakt, ze w te kwadraciki daje sie nalac sporo sosu
icon_wink.gif
Z jablkami/musem jabkowym tez robilismy i oczywiscie obficie podlewalismy custard.
Inna ulubiona kanapka na slodko jest u nas The Elvis - brioche (lub nny chleb) z bananami, maslem orzechowym i bekonem, rowniez z gofrownicy
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
E, nie da sie przeciez o wszystkim pomyslec. Ale wyprobowac warto.

A jak juz o gofrownicy mowa to wyjatkowo pyszne sa z niej placki ziemniaczane, moga byc z nawet z batatow. Zetrzec je najlepiej na tarce o duzych otworach.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
tatter @ 7 Nov 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1594727E, nie da sie przeciez o wszystkim pomyslec. Ale wyprobowac warto.

A jak juz o gofrownicy mowa to wyjatkowo pyszne sa z niej placki ziemniaczane, moga byc z nawet z batatow. Zetrzec je najlepiej na tarce o duzych otworach.
Czy byłabyś uprzejma podsać przepis na te placki, żebym dobrze zrobiła, bo właśnie dzisiaj zaopatrzyłam się w sporą ilość batatów, które b Dziękuję i pozdrawiam.ardzo lubię. Wyszukiwarka odmówiła współpracy. Będcę wszięczna.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Żeby zakończyć temat "szarlotki na grzankach chciałam oświadxzyć, że jest to zupełnie inne danie niż przemiłej BeatytSz i nie o szybkość przygotowania w nim chodzi. Co prawda nie nogę zamieścić zdjęćm, ale składniki, zapiekabie i karmelizacja poidanych porzeze mnie szarlorek absolkutnir różni je od podanych w przepisie Beaty. Są to dwa różne dania. Smacznego.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,277
3,520
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
QUOTE (seniorka @ 7 Nov 2015, 20:24 ) index.php?act=findpost&pid=1594819Czy byłabyś uprzejma podsać przepis na te placki, żebym dobrze zrobiła, bo właśnie dzisiaj zaopatrzyłam się w sporą ilość batatów, które b Dziękuję i pozdrawiam.ardzo lubię. Wyszukiwarka odmówiła współpracy. Będcę wszięczna.
QUOTE (Buka @ 8 Nov 2015, 07:05 ) index.php?act=findpost&pid=1594832Robisz jak zwykłe, czy jak rosti?
Dziewczyny, robie jak rosti - starte ziemniaki, jajko, troche jakiejs maki (dobra jest kokosowa), przyprawy, ziola, ba,mozna dodac sera startego rowniez, zalezy czy to danie glowne czy dodatek. Zrobie moze jutro na obiad to dokladnie odwaze skladniki i wtedy wpisze przepis.
Gofrownice pedzluje stopionym olejem kokosowym albo avocado (olejem).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,483
2,389
113
Tatter i koniecznie zdjęcie takiego placka z gofrownicy. Zastanawia mnie czy nie robią się dziurki?

Gofrownicę mam taką koniczynę tzn takie koło z serduszek, może być?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Ok
handclasp.gif


Chodzi ci o dziurki na wylot, czy typowe dla gofrow wglebienia w upieczonych rosti?

Moja gofrownica to taka tradycyjna, dajaca kwadratowe gofry z glebokimi dosc dziurami, ale mysle sobie czemu nie, taka w koniczynke tez sie nada.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Nie, nie mialam jeszcze dziurek na wylot, ale gdyby nawet, to rowniez bylyby smaczne, tyle, ze z dziurkami
icon_wink.gif


Wydaje mi sie, ze wiele zalezy od tego ile takiej surowej masy jest w gofrownicy. Najczesciej gora po zamknieciu rozpycha ciasto/mase i czasem moze ulozyc sie cienko zupelnie. Proby w roznych wersjach zalecalabym.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Bardzo prosze.