Chleb jogurtowy

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Chyba tu jeszcze nie ma przepisu na przepyszny chleb wypatrzony na blogu Arabeski ,który stał się naszym ulubionym chlebem codziennym.Piekę go bardzo często i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Składniki:
- 150 g aktywnego zakwasu(ja używam żytniego razowego)
- 7 g świeżych drożdży (używam suszonych - troszkę więcej niż 1/2 łyżeczki)
- 490 g mąki pszennej
- 10 g glutenu (jeśli nie używacie , to można po prostu dosypać 10 g mąki)
- 205 g wody
- 120 g jogurtu greckiego
- 11 g soli




Drożdże rozpuścić w 50 g wody , resztę wymieszać z zakwasem. Połączyć wszystkie składniki (oprócz soli) i mieszać mikserem na wolnych obrotach przez 4 minuty , dodać sól i wyrabiać jeszcze przez 10 minut na średnich obrotach , aż ciasto będzie gładkie(ja wyrabiam w maszynie do pieczenia chleba)Przełożyć do miski ,przykryć i zostawić do wyrośnięcia na ok. 1 godzinę , składając ciasto w połowie wyrastania , czyli po 30 minutach(czasami rośnie mi dłużej)
Uformować owalny bochenek i włożyć do koszyka do wyrastania na 1 godzinę lub do podwojenia objętości.
Wyrośnięty bochenek wyjąć z koszyczka na łopatę,naciąć i wsunąć na rozgrzany kamień lub blachę do piekarnika nagrzanego do 240 st.C Piec 10 minut , następnie otworzyć drzwiczki piekarnika , żeby wypuścić parę , zmniejszyć temperaturę do 210 st.C i piec jeszcze 15-20 minut.


DSCF0736.JPG

DSCF0750.JPG
 

Załączniki

  • DSCF0736.JPG
    DSCF0736.JPG
    107 KB · Wyświetleń: 34
  • DSCF0750.JPG
    DSCF0750.JPG
    84.3 KB · Wyświetleń: 32
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja dziękuję za wpisanie tu tego przepisu, bo juz pare razy mialam ochote upiec ten chleb, zachecona Twoimi zdjeciami, a teraz na pewno bedzie mi latwiej na niego trafic.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
też go często piekę
icon_smile.gif

dzisiejszy wygląda tak:

jogurtowy.JPG
 

Załączniki

  • jogurtowy.JPG
    jogurtowy.JPG
    460 KB · Wyświetleń: 25

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
tzn. ja też zawsze piekę na jogurcie greckim, ale zaryzykowałabym i zrobiła ze zwykłego jogurtu, trzeba tylko skorygować ilość wody, bo nie wiem jaki gęsty jogurt użyjesz
gruebel_2.gif
Zakładam, że jest to jogurt jakiś kremowy, nie owocowy.
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
wpisałam na listę jutrzejszych zakupów jogurt grecki, zakwas z lodówki wyjęty (mam żytni biały), jak sie ogrzeje troszkę, to go dokarmię, żeby na jutro się ożywił i będę robić
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
fajny bochen mi wyszedł, chleb smaczny i pulchny. Użyłam mąki pełnoziarnistej lubelli z dodatkiem mąki na pizze z Tesco; Z pewnością będę powtarzać.
Tylko mi się strasznie spód chleba przypalił, coś ten mój kamień chyba niezbyt dobry jest :/
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
BeataSz @ 1 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1274453fajny bochen mi wyszedł, chleb smaczny i pulchny. Użyłam mąki pełnoziarnistej lubelli z dodatkiem mąki na pizze z Tesco; Z pewnością będę powtarzać.
Tylko mi się strasznie spód chleba przypalił, coś ten mój kamień chyba niezbyt dobry jest :/
A ja tam lubię takie mooocno przypieczone skórki
lecker.gif
Cieszę się,że chleb posmakował
daumen.gif


P.S. A innych chlebów ten kamień Ci nie przypala???
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
wszystkie mi przypala, i to nie jest smaczne, bo czuć goryczkę, muszę obcinać te spody, bo nie lubię takich
icon_frown.gif

poprzedni kamień miałam cienki, ten jest 3 razy grubszy i chyba przez to piekarnik nagrzewa sie znacznie dluzej do tej wymaganej temp. a i sam kamień jest chyba bardziej gorący, bo zanim całość się upiecze, to spód juz czarny się robi.
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
BeataSz @ 1 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1274524wszystkie mi przypala, i to nie jest smaczne, bo czuć goryczkę, muszę obcinać te spody, bo nie lubię takich
icon_frown.gif

poprzedni kamień miałam cienki, ten jest 3 razy grubszy i chyba przez to piekarnik nagrzewa sie znacznie dluzej do tej wymaganej temp. a i sam kamień jest chyba bardziej gorący, bo zanim całość się upiecze, to spód juz czarny się robi.
No to faktycznie jakiś felerny ten kamień.Ja wczoraj kupiłam w Praktikerze większą(40/40) i grubszą płytkę gresową za całe 8 zł.
Dziś piekłam na niej 2 chleby jednocześnie i sprawdza się bardzo dobrze
daumen.gif
.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
taki jest mój jogurtowy pełnoziarnisty, już z odkrojonym spodem:
chleb_jogurtowy_023.jpg
 

Załączniki

  • chleb_jogurtowy_023.jpg
    chleb_jogurtowy_023.jpg
    32.9 KB · Wyświetleń: 17