Sałatka z ananasa i ogórka*

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Przepyszna

Tylko dla tych, którzy lubią ocet. Chociaż moje dziecię twierdzi, że nie lubi a jadło aż się uszy mu trzęsły
icon_smile.gif


pół ananasa
1 ogórek
2 pomidory
pól czerwonej cebuli
1 świeża papryczka chili
1 łyżka mirinu
2 łyżki octu ryżowego
2 łyżki octu kokosowego
1 łyżka octu z czerwonego wina
sól - niedużo
kolendra

Octy i mirin połączyć, dodać posiekaną drobno papryczkę (można z niej usunąć pestki),
Cebulę pokroić w cienkie piórka, zalać mieszanką octową, dodać sól. Odstawić. U mnie stała ponad 2 h, ale myślę, że godzina jej wystarczy. Chodzi o to, żeby zalać nią sałatkę w ostatniej chwili.

Ananasa obrać i pokroić w cienkie plasterki. Z ogórka usunąć pestki (niekoniecznie) i też cienki pokroić. Pomidory obrać ze skóry, pokroić w paseczki. Warzywa i owoc połączyć.
Przed podaniem polać sosem, wymieszać. Posypać kolendrą
 

Załączniki

  • sa_atka_z_ananasem__8_.JPG
    sa_atka_z_ananasem__8_.JPG
    98.5 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
octu kokosowego nie znam , fakt dużo tego octu choć różnego, ja za octem nie przepadam ,ale jak Gaba twierdzi ,że pyszne, jak kupie ten ocet na mojkjej prowincji to się skuszę ,. ew te 2 łyżki zmienię na 1 łyżkę (w obu przypadkach)
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Zaskakująco dobra sałatka!
Wprawdzie nie miałam tego mirini (dałam cukier - tak znalazłam w necie) i octu kokosowego (dodałam trochę wiórek - nie było czuć, i octu balsamicznego) - chłop bardzo zadowolony, bo lubi ocet i papryczkę
icon_smile.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Przepyszna !
Dałam ocet jabłkowy i ryżowy, kokosowego u mnie brak. Chciałam sypnąć wiórkami kokosowymi, ale bez nich było idealnie.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
A to niespodzianka
icon_smile.gif
.

Postanowiłam, że pokroję drobno sałatkę i będę ją serwować jako salsę z różnymi mięsami.