Murzynek z dzemem w ciescie

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Ciasto mojego dziecinstwa:

1/2 kostki margaryny
1 szkl. cukru
2 lyzki kakao
2 jajka cale ( bez skorupek ;) )
1 szkl. mleka
2 lyzki dzemu, powidel - ja daje wiecej, ciasto jest wilgotniejsze
3 szkl. maki
2 lyzeczki sody
cymanon, mozna dac gotowa przyprawe piernikowa
dowolna polewa, cukier-puder, bita smietana - do wyboru

Margaryne i cukier rozpuscic, dodac mleko potem jajka i reszte skladnikow, wylozyc na blaszke i piec, sprawdzis patyczkiem czy jest gotwe. Mozna przelozyc czym sie chce, ja przekladam powidlami domowymi i dekoruje bita smetama opruszona kokao. smacznego
mniam.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Agatka @ 23 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=368168hofi a jakie powidla czy dzem?
moga bycc kupne czy tylko domowe wchodza w gre?
no i jaki smak

maz jest fanem murzynka i obiecalam ze zrobie jak przyjade, ale przeciez nie bede stad wiozla domowego powidla ;)
Kochana Agatko!! Ja daje dzem lub powidla , ale najlepiej kwaskowe, wiec jesli dzem to polecam porzeczka, sliwke, raz dalm nawet mus jablkowy i tez bylo dobre.
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Cytrynowy dzem .......no....no........nigdgy nie probowalam ale mysle ze bedzie dobry. Agatko, mozesz zawsze dodac troszke wiecej cukru do ciasta jak okaze sie za kawaskowaty, ale mysle ze ten dzemik strasznie kwasny nie jest, mozesz tez dodac rodzynki przedtem namoczone.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Ja daję tylko pół szklanki mleka i za to więcej dzemu - pół szklanki lub więcej.
Nie dodaję za to przypraw.

Ciacho szybkie i pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Wlałam właśnie do foremki, dodałam cały mały słoiczek dżemu agrestowego
nie dawałam cynamonu, by murzyn nie był zbyt zimowy,
za to wlałam kilka łyżek rumu bo ciasto pojedzie z panami na zlot klanu
fiesgrins.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Ja uwielbiam murzynka. Przepis dostałam kiedyś od swojej babci (inny niż podany przez hofi). Na początku piekłam, a babciny i tak był o niebo lepszy. Od słowa do słowa okazało się, że babcia podając mi przepis (z pamięci) zapomniała wspomnieć o powidłach śliwkowych
rofl.gif
Żadne dżemy, tylko i wyłącznie powidła śliwkowe - one właśnie nadają ciastu wilgotność i smaczek
lecker.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Rewelacja, wyszedł smaczniejszy niż klasyczny Murzynek, puchaty, pachnący mniam,
a Murzyna zawsze musiałam dopiekać bo ciągle był surowy, a tu super, okroiłam brzeżki i zjadłam
lecker.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Znów robię tego murzynka, tym razem dla kolegi
lecker.gif
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
tez mnie naszlo.
i teraz z czym: dzem truskawkowo-rabarbarowy, konfitura figowa (wolalbym nie, bo za droga
icon_smile.gif
), powidla sliwkowe b.geste czy dzem jagodowy ?
gruebel_2.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
robiłam jakiś czas temu i zapomniałam napisać ,że łatwe tanie ciasto i bardzo smaczne
ja zamiast margaryny dałam olej, a dżemu -powidła śliwkowe dałam 5 łyżek - zdjęcie ciut ciemne ,ale i tak widać jakie puszyste