Puree z batatów i mleka kokosowego

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,373
3,647
113
Kilka dni temu natknęłam się w książce "Larousse Zdrowa kuchnia dla smakoszy" na puree z batatów i mleka kokosowego.
Wśród składników występowały też niedostępne u mnie pochrzyny (jamsy), więc wykombinowałam po swojemu.
Ugotowałam do miękkości dwa obrane i pokrojone w kostkę bataty oraz pół kalafiora i zmiksowałam je z grubsza perforowanym tłuczkiem do ziemniaków. Na odrobinę oleju wrzuciłam jedną dużą posiekaną cebulę cukrową, dwa zmiażdżone ząbki czosnku i pół posiekanej czerwonej papryczki chili. Poddusiłam do miękkości, wlałam ok. 1/2 puszki gęstego mleka kokosowego, wrzuciłam garść mrożonego groszku i poddusiłam wszystko razem kilka minut. Na końcu dodałam puree batatowo- kalafiorowe, wymieszałam i doprawiłam do smaku solą i pieprzem.
Na wydaniu posypałam posiekaną zieleniną.
Wyszedł bardzo smaczny i kolorowy dodatek do pieczonego mięsa lub białej ryby.

EDIT:
W oryginale przepisu występowały tylko bataty (500g), jamsy (500g), mleko kokosowe (200 ml), sól i pieprz, ale moja wersja okazała się całkiem udana.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Bardzo pozazdroscilam Joannie takiego pysznego puree, wiec zrobilam dzis na obiad. Oto moja wersja, jak w oryginale z yam, ktore u mnie sa dostepne:

3 srednie upieczone slodkie ziemniaki (wlasciwie byly to te, ktore zapiekalam ze creme fraiche w piatek, byly wiec z ziolami i przyprawami)
300g yam, pokrojony w kostke
4 spore lyzki mleka kokosowego (ktore u mnie jest bardzo geste, jak jogurt grecki)
1/2 szklanki mleka ryzowego
sol
pieprz
cayenne


Ziemniaki slodkie zblenowalam na puree. Yams ugotowalam w mikrofiali, zblendowalam rowniez, Dodalam mleko kokosowe i mleko tryzowe bo moja masa byla odrobine za gesta. Doprawilam. Podgrzalam przed podaniem.

Sweet_Potato_Yam_Mash_with_Coconut.jpg
 

Załączniki

  • Sweet_Potato_Yam_Mash_with_Coconut.jpg
    Sweet_Potato_Yam_Mash_with_Coconut.jpg
    95.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: