Domowy serek topiony 1,5 % tłuszczu

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Zawsze sądziłam, że serki topione są bardzo tłuste i przez to mocno kaloryczne, więc ich nie jadłam zbyt często.
Ten serek jest chudy, łatwo się go robi, a dodatki smakowe typu kminek, koperek, szynka czy inne zależą wyłącznie od Twojej fantazji.

Potrzebujesz:
  • 3 kostki chudego twarogu
  • 1 łyżeczka soli
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • przyprawy wg uznania
  • 1 jajko
Wrzucasz wszystko do garnka, miksujesz 'żyrafą' podgrzewając na średnim ogniu. Trzeba mieszać, by ser nie przywierał. Masa będzie gęsta i lejąca, z każdą chwilą bardziej szklista i aromatyczna. Po około 20-25 minutach serek jest gotowy, można go przelać do pojemniczka zamykanego i przechowywać w lodówce.
Jako dodatek można dodać pokrojoną paprykę, szynkę, posiekany kminek czy czosnek, co kto lubi. U nas dzisiaj serek naturalny bez dodatków. Wyszedł taki kremowy, pyszny. Gdy postoi w lodówce, można go kroić nożem. Gdy się ogrzeje, łatwo go rozsmarować na chlebie. Jest doskonały! I chudy!
icon_mrgreen.gif


wersja na thermomix:
ser zmiksować poz. interwał, dodać pozostałe składniki.
podgrzewać 25 min. w temp. 60st C, poz 3.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Duende, bardzo mi się podoba.
icon_biggrin.gif
Powiedz, jaka jest utrata masy: ile otrzymam serka z tych 3 kostek?
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Mi, niewiele masa straciła, mąż mi właśnie zważył razem z pojemnikiem plastikowym, wyszło 700 g ale też zjedliśmy dzisiaj nieco serka na kanapce
icon_smile.gif

Spróbuj, bo jest przepyszny.
Ja dzisiaj będę robiła następny, bo syn zażyczył sobie o smaku szynkowym
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Spróbuję, bo mam 1 kostkę sera w lodówce. Na razie podstawowego spróbuję
icon_smile.gif

W podobny sposób robiłam ser żółty - tylko Twój nie ma mleka i masła https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=26807
ciekawa jestem, czy wyjdzie smarowny: mój jest do krojenia nożem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
A on w smaku przypomina taki kupny topiony, czy coś zupełnie innego?
Bo mój tato smaży z kminkiem twaróg, i to okrutnie śmierdzi, wychodzi coś zupełnie innego, gdzieś ty z resztą wpisywałam przepis.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No i jak najbardziej protalowy jest. Jak wrócę na dobrą drogą, mam jak znalazł, a póki co, przetestuję tak sobie, dla przyjemności.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Czy ktoś, kto robił może napisać czy w smaku przypomina taki sklepowy topiony, czy też smakuje jak robiony ze zgliwiałego twarogu? I czy czuć sodę? Młody jest amatorem serków topionych ale nie kupuję tych sklepowych ze względu na proces ich produkcji, ten mógłby być zdrowszą alternatywą
gruebel_2.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Elle @ 2 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011194A on w smaku przypomina taki kupny topiony, czy coś zupełnie innego?
Bo mój tato smaży z kminkiem twaróg, i to okrutnie śmierdzi, wychodzi coś zupełnie innego, gdzieś ty z resztą wpisywałam przepis.
moim zdaniem ten serek jest smaczniejszy od sklepowych i nic a nic nie śmierdzi, bo robisz go ze świeżego twarogu.

ankar @ 3 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011524Robiłam dzisiaj rano - pyszny!!!
anbetung.gif
Bardzo się cieszę, że Ci smakuje
icon_smile.gif


samanta @ 3 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011536No i jak najbardziej protalowy jest. Jak wrócę na dobrą drogą, mam jak znalazł, a póki co, przetestuję tak sobie, dla przyjemności.
ooo widzisz, nie pomyślałam zupełnie o tym, faktycznie jest idealny do protala
daumen.gif



dziunia @ 3 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011602Czy ktoś, kto robił może napisać czy w smaku przypomina taki sklepowy topiony, czy też smakuje jak robiony ze zgliwiałego twarogu? I czy czuć sodę? Młody jest amatorem serków topionych ale nie kupuję tych sklepowych ze względu na proces ich produkcji, ten mógłby być zdrowszą alternatywą
gruebel_2.gif
Nie czuć sody, nie śmierdzi, wręcz pachnie
icon_smile.gif
Zrób a na pewno się nie zawiedziesz. Dosmacz go ulubionymi dodatkami - mój syn uwielbia smak szynkowy, więc do podstawowego przepisu dodałam 4 plastry szynki, które się pięknie zmiksowały na kremowo i serek jest szynkowy. Córcia lubi paprykowe, więc dodałam 1 cała czerwona paprykę, ze skórką, pokrojoną oczywiście i ona podczas miksowania też całkiem się wkomponowała. Serek jest pyszny.
Następnym razem spróbuję zrobić czosnkowy
lecker.gif


Doruśka @ 3 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011633a czy bez jajka wyjdzie? albo z samym białkiem?
tego nie wiem. Bardzo Ci to jajko przeszkadza?
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
aż tak bardzo to nie, ale chciałam go mm zrobić
icon_smile.gif
chociaż jedno jajko na taką ilosć sera- 750 g to kropla
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam, własnie przelałam gorący do naczynia. zdjęcia na szybko, komórką w kuchni, przy kiepskim świetle, ale zawsze
icon_wink.gif


topiony.JPG
 

Załączniki

  • topiony.JPG
    topiony.JPG
    33.3 KB · Wyświetleń: 3

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Próbowałam dopiero dziś rano. Mój nie wyszedł płynny, tylko piankowy, mimo, że stał przez całą noc na ladzie w kuchni
gruebel_2.gif
( nie w lodówce).
Smakuje dobrze, ale na pewno nie jak kupny serek topiony.