IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Młoda kapusta duszona z koperkiem, na obiad i do słoików, na zimę
Cinka
post 26 Jun 2012, 12:29
Post #21

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 1.716

Ja przyznam że bardzo często robię taką czy podobną (bo wariacji sporo) młodą kapustę do bezpośredniego spożycia wyłącznie, na konserwie jaka mi w ręce wpadnie - tyrolska, turystyczna, czy jakaś mięsna słoikowa i zawsze wychodzi przepyszna - na żadnym innym mięsie nie ma takiego smaku jak na konserwach - to jest po prostu duet doskonały icon_lol.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
samanta
post 26 Jun 2012, 12:34
Post #22

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 5.092

CYTAT(Joanna @ 26 Jun 2012, 13:21 ) *
Naprawdę smaczna wyszła, choć bałam się, że przez to konserwowe mięso będzie nieco sztuczna w smaku.
Ale nie - zjadłam ze smakiem, choć wcale nie jestem wielbicielką dań z kapusty.
Wodą nie podlewałam, bo kapusta sama jej sporo wydzieliła. Doprawiałam tak samo, jak Samanta. Polecam. icon_smile.gif

Bardzo się cieszę że Ci smakowała moja kapusta. To takie sezonowe jedzienie , bo potem jesienią już takie nie wyjdzie, jesienna kapusta sie nie nadaje. Co przwda robiłam, ale najpierw po poszatkowaniu trzeba posolić, odstawić żeby zmiękła a potem i tak ma niezbyt ciekawy smak, moim zdaniem.

CYTAT(Cinka @ 26 Jun 2012, 13:29 ) *
Ja przyznam że bardzo często robię taką czy podobną (bo wariacji sporo) młodą kapustę do bezpośredniego spożycia wyłącznie, na konserwie jaka mi w ręce wpadnie - tyrolska, turystyczna, czy jakaś mięsna słoikowa i zawsze wychodzi przepyszna - na żadnym innym mięsie nie ma takiego smaku jak na konserwach - to jest po prostu duet doskonały icon_lol.gif

To prawda, chociaż nie rozumiem zjawiska. Robiłam ją też na mięsie i to kilka razy, ale to już nie było to samo. gruebel_2.gif

+Quote Post
Cinka
post 26 Jun 2012, 14:27
Post #23

kucharz 3 gwiazdek

Samanto i ja próbowałam icon_lol.gif i na kurczaku i na wieprzowinie - za każdym razem byłam zła na siebie że znowu mi się eksperymentów zachciało i kapusta "zmarnowana" icon_lol.gif
Jedynie z wkrojoną kiełbasą jakąś podwawelską czy śląską było jako takie, ale też nie to - więc naprawdę nie warto kombinować, tylko konserwa - tylko fiesgrins.gif

Z późniejszych odmian kapusty też próbowałam gotować i tak samo jak i ty doszłam do wniosku że to już zupełnie nie to - zjadliwe, trzeba jednak kombinować i szukać jakiegoś innego smaku, bo zapachu i słodkości młodej kapusty w tym nie będzie - ja tę późniejszą podprawiam pomidorami i odrobiną zasmażki i to już jest kompletnie inna kapusta.

+Quote Post
samanta
post 26 Jun 2012, 15:24
Post #24

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Cinka @ 26 Jun 2012, 15:27 ) *
Samanto i ja próbowałam icon_lol.gif i na kurczaku i na wieprzowinie - za każdym razem byłam zła na siebie że znowu mi się eksperymentów zachciało i kapusta "zmarnowana" icon_lol.gif
Jedynie z wkrojoną kiełbasą jakąś podwawelską czy śląską było jako takie, ale też nie to - więc naprawdę nie warto kombinować, tylko konserwa - tylko fiesgrins.gif

Z późniejszych odmian kapusty też próbowałam gotować i tak samo jak i ty doszłam do wniosku że to już zupełnie nie to - zjadliwe, trzeba jednak kombinować i szukać jakiegoś innego smaku, bo zapachu i słodkości młodej kapusty w tym nie będzie - ja tę późniejszą podprawiam pomidorami i odrobiną zasmażki i to już jest kompletnie inna kapusta.

Otóż to! Zasmażki raczej unikam, ale pomidory to pcham do tej jesiennej kapusty bez umiaru. W sumie robię ją podobnie jak tę, ale jednak inaczej - albo solę i czekam aż sok puści i odlewam, marnując cenne właściwosci, ale jak nie odleję, to jakieś takie gorzkie toto; albo sparzam kapustę lub odgotowuję przedtem, potem doprawiam pomidorami i czym się da. Ale to jest juz zupełnie co innego. Jednak jako wielbicielka kapusty kombinuje, jak sie da. icon_mrgreen.gif

+Quote Post
Janka
post 26 Jun 2012, 16:12
Post #25

szef kuchni

Użytkownik nr: 421

U mnie nie ma tych konserw z Łukowa,no nie ma i już.
Wiem że są dobre,bo zawsze z lubelskiego je przywożę do domu,najwięcej to dla szwagrów słoniny konserwowej
icon_mrgreen.gif
Kupiłam Pamapolu tuszonkę,ale ona jakaś bez smaku i zapachu gruebel_2.gif jeszcze w słoiku konserwę tyrolską mam.
Jutro będę w większym mieście icon_mrgreen.gif to może coś dostanę.
Zaczynam więc na tym co mam.......

+Quote Post
samanta
post 26 Jun 2012, 16:24
Post #26

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Janka @ 26 Jun 2012, 17:12 ) *
Wiem że są dobre,bo zawsze z lubelskiego je przywożę do domu,najwięcej to dla szwagrów słoniny konserwowej
icon_mrgreen.gif
Kupiłam Pamapolu tuszonkę,ale ona jakaś bez smaku i zapachu gruebel_2.gif jeszcze w słoiku konserwę tyrolską mam.

... i napewno będzie bardzo dobre wink.gif

+Quote Post
Janka
post 26 Jun 2012, 19:10
Post #27

szef kuchni

Oj,dobre wyszło,ale jak jutro kupię inne konserwy to będzie jeszcze lepsze.
icon_lol.gif

+Quote Post
seniorka
post 26 Jun 2012, 20:32
Post #28

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 10.341

Nie znałam tego przepisu, a brzmi smakowicie. Niestety, od pewnego czasu dość poważnie choruję, także na ciężkie dolegliwości gastryczne. W związku z tym mogę tylko czytać Wasze przepisy, bo gotowanie nie może być brane pod uwagę. Tym przepisem zainteresowałam mojego syna, który kocha gotować. Zrobił, tylko do konsumpcji bieżącej i twierdzi, że jest "super". Wierzę mu i dziękuję anbetung.gif za ciekawy przepis.

+Quote Post
samanta
post 26 Jun 2012, 20:56
Post #29

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Janka @ 26 Jun 2012, 20:10 ) *
Oj,dobre wyszło,ale jak jutro kupię inne konserwy to będzie jeszcze lepsze.
icon_lol.gif

Jeśli dobre, to może nie ma co psuć? Ale faktycznie,smak tej kapusty w jakiś sposób zależy od tego, jakich konserw się użyje wink.gif

CYTAT(seniorka @ 26 Jun 2012, 21:32 ) *
Nie znałam tego przepisu, a brzmi smakowicie. Niestety, od pewnego czasu dość poważnie choruję, także na ciężkie dolegliwości gastryczne. W związku z tym mogę tylko czytać Wasze przepisy, bo gotowanie nie może być brane pod uwagę. Tym przepisem zainteresowałam mojego syna, który kocha gotować. Zrobił, tylko do konsumpcji bieżącej i twierdzi, że jest "super". Wierzę mu i dziękuję anbetung.gif za ciekawy przepis.

Bardzo się cieszę Seniorko że synowi smakowało daumen.gif A to jest taki stary , zwyczajny przepis, byłam pewna że dawno już go tu podawałam.

+Quote Post
Cinka
post 26 Jun 2012, 21:06
Post #30

kucharz 3 gwiazdek

Stary, stary - chyba w większości domów się gotuje podobnie, z mniejszymi czy większymi modyfikacjami, również na konserwie jak to np pisała już kiedyś BeataSz o tu http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=7675&hl=kapust* fiesgrins.gif

+Quote Post
samanta
post 26 Jun 2012, 21:07
Post #31

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Cinka @ 26 Jun 2012, 22:06 ) *
Stary, stary - chyba w większości domów się gotuje podobnie, z mniejszymi czy większymi modyfikacjami, również na konserwie jak to np pisała już kiedyś BeataSz o tu http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=7675&hl=kapust* fiesgrins.gif

Prawie dokładnie to samo icon_lol.gif

+Quote Post
Cinka
post 26 Jun 2012, 21:12
Post #32

kucharz 3 gwiazdek

Prawie icon_wink.gif
Ja sama często robię przeróżne modyfikacje - z pomidorami, albo bez, również świeżymi, z dodatkiem młodej marchewki, czy bez, z zasmażką albo bez, z furą kopru albo bez niego jak zapomnę kupić icon_lol.gif - zależy jaką mam wizję i jak smakuje sama kapusta młoda - bo czasami różnie z nią bywa, nie każda smakuje tak samo i czasem koniecznie trzeba smak podkręcać dodatkami icon_smile.gif

+Quote Post
samanta
post 26 Jun 2012, 21:17
Post #33

kucharz 3 gwiazdek

A czasami kupi człowiek takie nie wiadomo co, ładnie wyglada a w smaku wredne. Tak jak moje ogórki małosolne ktore mnie zdenerwowały bo co u licha może się stać z takimi ogórkami?! A jak się okazało, może.

+Quote Post
Janka
post 26 Jun 2012, 21:29
Post #34

szef kuchni

CYTAT(samanta @ 26 Jun 2012, 21:56 ) *
Jeśli dobre, to może nie ma co psuć? Ale faktycznie,smak tej kapusty w jakiś sposób zależy od tego, jakich konserw się użyje wink.gif

Sam,na innych konserwach zrobię następną kapustę.

+Quote Post
samanta
post 27 Jun 2012, 12:19
Post #35

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Janka @ 26 Jun 2012, 22:29 ) *
Sam,na innych konserwach zrobię następną kapustę.

To znaczy, że nie skończy się na jednym eksperymencie? Nawet nie wiesz Janko jak bardzo mnie to cieszy bussi.gif

+Quote Post
Janka
post 27 Jun 2012, 13:28
Post #36

szef kuchni

Nie no,coś Ty brakuje mi tylko porządnej konserwy,ale to dzisiaj załatwię i jutro będzie ciąg dalszy.
Wczoraj jedliśmy na kolację,dzisiaj była na obiad i 1słoik już zagotowany.

+Quote Post
samanta
post 27 Jun 2012, 15:29
Post #37

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Janka @ 27 Jun 2012, 14:28 ) *
Nie no,coś Ty brakuje mi tylko porządnej konserwy,ale to dzisiaj załatwię i jutro będzie ciąg dalszy.
Wczoraj jedliśmy na kolację,dzisiaj była na obiad i 1słoik już zagotowany.

O, ja też tak robię! Co zjemy, to nasze, a co zostanie, to w słoiki i tez nasze, tylko na zimę icon_mrgreen.gif

+Quote Post
Jo_anna1
post 27 Jun 2012, 21:04
Post #38

szef kuchni

Użytkownik nr: 16.552

CYTAT(Janka @ 26 Jun 2012, 17:12 ) *
icon_mrgreen.gif

Kiedys dostałam od znajomych( oni dostawali w pracy jako posiłki regeneracyjne) właśnie słoiki z różnymi przetworami z tej firmy przyznam się że żadne mi nie smakowały. zdecydowanie nie polecam tej firmy fiesgrins.gif

+Quote Post
kermidt
post 28 Jun 2012, 17:25
Post #39

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

ale tu sie dzieje!

przyszlam krajac kapuste
w towarzystwie zahnlos.gif
doczytac, zebym czegos nie skopsala zahnlos.gif
a tu tyle czytania!

robie z szynka konserwowa i mam nadzieje, ze nie bedzie za chuda!
a mam troche smalcu, takiego do ciasta wprawdzie, ale jakby za chudo to moze byc?

+Quote Post
kermidt
post 28 Jun 2012, 17:34
Post #40

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

QUOTE (Cinka @ 26 Jun 2012, 12:59 ) *
Jak się ktoś obawia mięsa w słoiku, to spokojnie może zrobić sobie sama kapustę, a mięso dodawać dopiero podczas odgrzewania po otwarciu słoika - ono przecież w tych konserwach gotowe jest do spożycia od razu, gotować go długo nie ma potrzeby, dodane podczas podgrzewania spokojnie zdąży uwolnić aromaty i będzie identyczne jak gotowane razem, a głowa spokojna i żadnego zagrożenia jadem kiełbasianym nie będzie daumen.gif

Cinko, ale samej kapusty nie trzeba potraktowac octem?
No jak ona tam sama w tym sloiku?
Bo normalnie, w czasie stygniecia tluszcz zbiera sie u gory, zastyga i ten smalec jest jak konserwant.
Jak z grzybami pod smalcem.

coz,
robie z szynka konserwowa
a jak nie bardzo bedzie to sprawdze rynek w kierunku innych konserw

podpisano
zatwardziala konserwa zahnlos.gif

+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 15th November 2019 - 01:20