kotlety z jaj

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
5-7 jajek ugotowanych na twardo
1-2 surowe jajka
bułka namoczona w mleku i odciśnięta
troszkę (np. 1 łyżkę) masła
sól, pieprz, ew. inne przyprawy( ja daję pieprz cayen lub chili)
zielenina( pietruszka, szczypiorek)
bułka tarta i tłuszcz do smażenia

Jajka drobno posiekać lub wraz z bułką przepuścić przez praskę, czy maszynkę, wymieszać z przyprawami, surowym jajkiem, masłem i zieleniną, gdyby było za rzadkie dosypać można trochę tartej bułki( ale nie powinno być zbyt gęste jak np. z mięsa). Formować kotleciki, panierować w bułce tartej i smażyć na rumiano z obu stron. Podawać z ziemniakami można i jakąś ostrzejszą surówką. Ja zawsze robię do nich surówkę z pora.
Wychodzi ok. 4-5 złotych za całość( łącznie z surówką) i jest obiad na pewno dla 4 osób

kotlety2.jpg

kotlety1.jpg
 

kuchRen

Member
Lis 1, 2004
414
0
0
Robiłam dziś w ogóle po raz pierwszy w życiu w tej formie podałam jajka.
Są bardzo dobre, tak jak na obrazku, wejdą na stałe do mojego jadłospisu i polecam - wypróbujcie.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ale się cieszę :banana: , zwłaszcza, że ja tak zawsze na oko robię, że bałam się, że te proporcje podam złe. Dziękuję za opinię
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Dzięki za ten przepis. To sąkotlety z mojego dzieciństwa. Ciągle za mną chodziły a niebardzowiedziałem jak je zrobić.
W tym tygodniu machnę
 

eposka

Member
Wrz 15, 2004
2,445
0
0
To super danko za grosze zostało wprowadzone do naszego domowego jadłospisu osobiście przeze mnie jakieś 19 lat temu
icon_smile.gif
Przeszłam wtedy na dietę wegetariańską i musiałam sobie sama gotować. Szło mi tak dobrze, że po jakimś czasie rodzina zaprzestała gotować dla siebie i zaczęła podbierać mi
icon_smile.gif
A te kotlety stały się jedną z ulubionych pozycji w rodzinnym jarskim menu
icon_smile.gif


Cieszę się, że mi je przypomniałaś, Beatko
icon_smile.gif
_

ewa
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
O :!: to ja też kiedyś spróbuję ziemniaków dodać i wtedy już tylko jakąś suróweczkę, sosik bez ziemniaczków obok, co nie? Dzięki
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Mniaaaaam, kotleciki byly super smaczne
icon_smile.gif

Mialam malo szczypiorku, wiec dodalam poszatkowana bazylie... <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Bylo na prawde palce lizac
icon_smile.gif

Polecam z czystym sumieniem i bardzo dziekuje za przepis
Dziekuje Beatko
icon_smile.gif
<!--emoid:anbetung:--><!--endemo-->
A tak mi wyszly
icon_smile.gif


kotlecikizjaj4ux.jpg
 

Załączniki

  • kotlecikizjaj4ux.jpg
    kotlecikizjaj4ux.jpg
    113.2 KB · Wyświetleń: 40
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja moge polecic lubczyk. Doskonale "idzie" z jajkiem.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
jak to ktoś kiedyś powiedział: w prostocie tkwi siła
i to święta racja - pyszniutkie te kotleciki mniam mniam a nóżki jak mam wycałowane wow :shock: :lol: ;)
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0

Baldrick

Member
Maj 5, 2005
1,571
0
0
zrobiłem żonce na kolację 8)
i usłyszałem kilka pięknych epitetów, których przez wrodzoną skromność nie przytoczę ;)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No widzę, widzę i cieszy mnie to, że takie proste danie tak smakuje Chyba sama się skuszę na jutro, bo akurat nie mam pomysłu na obiad
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
wczoraj odkrylam ten przepis, a dzis juz zajadalismy te kotleciki
mialam troche problemy z formowaniem kotlecikow bo masa raz byla za gesta a potem za rzadka :mrgreen: ale poradzilam sobie w koncu i moge to danie polecic kazdemu, nigdy nie myslalam ze z paru jajek mozna zrobic cos tak ciekawego
icon_smile.gif

aha, dodalam jeszcze do masy troche pokrojonej w kosteczke kielbasy Fleischwurst, troche podobna do mortadeli jest, nastepnym razem wkroje troche wedzonej szynki