Wykwintna sałatka z kurczaka

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
1 kurczak
przyprawy -majeranek, sol i pieprz do natarcia kurczaka
1/2 szklanki orzechów nerkowców
1 szklanka winogron
Sos:
1/2 szklanki majonezu
1/2 szklanki jogurtu
3 łyżki miodu
2 łyżeczki czarnego pieprzu
sól

Najpierw nacieram kurczaka solą, pieprzem i majerankiem. Piekę w całości ok. 1 godz.
W tym czasie kroję winogrona na pól i wyjmuję pestki. Mieszam składniki sosu.
Jak kurczak ostygnie, obieram, kroję na kawałki i łączę z pozostałymi składnikami sałatki.
Wkładam sałatkę do lodówki na ok. 1 godz.
Smacznego
 

Załączniki

  • DSCN0975a.jpg
    DSCN0975a.jpg
    87 KB · Wyświetleń: 10
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Misha

Member
Lut 26, 2007
348
0
0
Zamiast piec kurczaka, można go zastąpić takim z rożna, ze sklepu. Również rewelacja.
icon_smile.gif
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
cudna, doskonała, zakochałam się. Zjadłam wczoraj na raz chyba z pół miski i gotowa byłam miskę wylizać
rofl.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
I ja dołączyłam do entuzjastów tej sałatki - jest BOSKA!!!
A przepis "poszedł" w różne regiony Polski
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Dzisiaj kupiłam nerkowce, jak ich chłop nie wyżre, to będzie miał na poniedziałek taką pyszną sałatkę do pracy. A ja na łobiad.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Zrobilam na obiad i zagryzalismy paluchami wloskimi z przepisu sylwi
Mojemu m smakowalo niesamowicie tak sie zajadal ze prawie cala zjadl a mnie troche mniej....poprostu to troche nie moj smak...ale bede robic czesciej na imprezy i dla meza
icon_smile.gif
icon_smile.gif
dziekuje za przepis
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Podciągam bo sałatka jest grzechu warta. Nie wiem jak to się stało że w przeciągu ostatnich kilku lat zupełnie mi z pamięci wypadł miód jako składnik sosu a w zamian wskoczyła sałata lodowa w ilości hurtowej. Co więcej byłam święcie przekonana, ze tak jest w oryginalnym przepisie i dałabym się za to pokroić. To nadal moja ukochana sałatka, żałuję tylko ze zalicza się do kategorii grzechów bo nie jest mm.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Joannas, chce zadac pytanie,jakiego sama zazwyczaj nie znosze
icon_lol.gif
-czy salatka bardzo straci na smaku przy pominieciu orzechow? Moze cos zamiast? Ze wzgledu na uczulenie nie moglabym jej nawet sprobowac w wersji z orzechami,a te winogrona brzmia obiecujaco.
icon_smile.gif