bułeczki hamburgerowe/hotdogowe (na sponge)

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
przepis Reinharta, wersja na sponge

Sponge:
2,5 szklanki maki
2 łyżeczki drożdży instant
1,25 szklanki mleka pełnego i ciepłego

Ma bąblować 45-60 minut

DODAĆ w kolejności
1 2/3 szklanki maki
1,5 łyżeczki soli
3 łyzki cukru
1 żółtko rozbełtane
1/4 szklanki masła rozpuszcoznego lub miękkiego

1 jajko z 1 łyżeczka wody do pomalowania wierzchow opcjonalnie

Wyrabiac recznie 6-8 minut lub mikserem az odchodziod miski. zrobic test membrany*. Wyrastac 1,5-2 h w temp pokojowej, az powiekszy sie dwuktrotnie.. Zrobic 12 kulek (mocno naciagnietych). Lekko splaszczyc ulozyc na blaszce z pergaminem, posmarowac olejem z wierzchu, zostawic na 50-80 minut przykryte folią lub ściereczką. mozna posmarowac jajem jak powiększą się prawie 2 razy.
Piec w 200 st 15 minut. Porządnie wystudzić (na siateczce oczywiście)

* aby się w czasie WYRABIANIA ciasta przekonac, czy jest ono dobrze wyrobione robimy test windowpane - odrywamy z neigo malakleczke i rozciągamy i obracamy w różne strony - jeśłi uda nam się rozciągnąć tak, żeby powstała na środku cieniutka warstewka ciasta przypominająca witrażyk, membranę, błonkę - ciasto jest OK.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Wstyd mi okrutnie bo juz polowy bul nie ma ale one sa wlasnie takie chamburgerowe.
Gdybym nie pozalowala cukru (dalam 2lyzki) i posypala sezamem to byłyby idealne.
Sa mieciutkie, miekisz sie niemal listkuje, sa rewelacyjne.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a Sylion swoje :lol:

bardzo się cieszę że smakowały!!! A które lepsze te, czy te drugie?
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
te! mam uchowana jedna
jutro pstrykne zdjecie
o ile jej nie zjem :roll: :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Syl z jakiej mąki je robiłaś?Małgosia nie było nic na temat mąki w książce?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Syl z jakiej mąki je robiłaś?Małgosia nie było nic na temat mąki w książce?
Dziuniu, ja bojkotuję te wszytskie mądrości mąkowe - serio - tak jak potem w Pain a L'Ancienne napisałam. Wg mnei to jest bzdura jeśli chodzi o pieczenie w warunkach domowych (bo w domu jest tyle zmiennych decydujacych o wypieku, ze naprawde maka moim zdaniem nie miesci sie w pierwszej trójce) i przy polskiej numeracji wg stopnia oczyszczenia. I tak nie mamy do wyboru tych mąk, o których on pisze - a on z kolei nam zazdrosci mąki tortowej czy też francuskiej 45 i włoskiej 00 - cyzli drobno zmielonych.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
acha - ja uzywam juz TYLKO maki tortowej Lubelli lub Leader Price, które mają sporo białka 10,7-10,9 g/100g -czyli średnio jak na standardy amerykańskie, dużo jak na nasze - i jest drobnoiusio zmielona - czego nam zazdrosci Reinhart


Co do bułeczk - dzis robilam - wszyscy są zachwyceni - pyszne. Ale wlasnie doczytalam, że PR najbardziej poleca tę 1 wersję z mlekiem w proszku.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
podejrzewam, ze dlatego, że mu smakuje :roll:

CYTATvariation 1, however, makes particularly good hamburger buns
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam ale jeszcze rosną.Musiałam dolać mleka bo ciasto było okrutnie gęste,nie wiem czemu ale od dłuższego czasu muszę we wszystkich przepisach bułczano-chlebowych dodawać sporo więcej płynów niż w przepisie,do napoletany dzisiaj też musiałam dać szklankę i trochę wody.To chyba dlatego że mąkę trzymam w szafce przy grzejniku,pewnie wysuszona jest bardzo.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:dance: no ciekawe co z tym mlekiem

ja to nie wiem, ja u mnie bo... pomylilam sie przy sponge i dałam wszystiego po 2,5 a więc potem musiałamprzepis dostosowywac i w koncu mąkę i mleko i tak dałam na podstawie diagnozy organoleptycznej
icon_smile.gif


w kazdym razie super maja one skórkę taka miękką hamburgerową
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Pyszne są!!! musiałam szybko robić zdjęcia bo rodzina czekała na kolację Są mięciutkie i plaskate czyli takie jakie powinny być
icon_smile.gif

Dzięki za przepis Małgosia
icon_smile.gif

dfR090AA6zPt1KVqvX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:banana: cieszę się bardzo! Zwłaszcza, że młody teraz już nie będzie może chciał tych konserwowanych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Na pewno nie będzie chciał bo już sobie kanapkę 'ze wszystkim' robi własnie :mrgreen: Żałuję tylko że zapomniałam kupić sezam ale i bez niego są bardzo smaczne.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
mi moje ,,dziecko" zakazało sypac sezamem :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
alez się one popularne zrobiły :lol: