Mieszanki chlebowe

Baldrick

Member
Maj 5, 2005
1,571
0
0
Zakupiłem takowe podczas pobytu w Niemczech.
Na razie upiekłem dwa chleby ... smacznie i wygodnie, no i nie drogo.
Czy u nas w Polsce są dostępne jakieś ciekawe mieszanki w rozsądnej cenie??
 

Załączniki

  • 3m.jpg
    3m.jpg
    194 KB · Wyświetleń: 0

Madsteel

Member
Lut 14, 2007
178
0
0
Ja ostatnio kupilam (ale w Belgii) mieszanki chlebowe ze sklepu ALDI . Sa calkiem niedrogie i powiem szczerze , ze jestem w szoku , ze tak dobrze wychodza. Cana za 1 opakowanie 500g to 45centow. Trzeba tylko dodac wody , czasami mleka i masla - w zaleznosci jakia mieszanke chcemy zrobic. Dostepnych jest 5 rodzajow chlebka. W mojej maszynie Bifinett wychodza prawie pod 'klapke' , super wyrastaja i sa mieciutkie przez 2-3 dni po upieczeniu.

qra4w83d.jpg
 

aomcre

Member
Mar 1, 2007
1
0
0
W niemieckim Aldi (Aldi Sud, choc w Nord pewnie tez) sa te same mieszanki, co w belgijskim (ale w wiekszym wyborze). 1 kg kosztuje 0,69 euro. W niem. Realu mieszanki od 0,69 za kg. We Francji (Aldi) wybor mniejszy, cena 0,79 .
To sa te najtansze na rynku...
Coraz czesciej zdarza mi sie piec z gotowych mieszanek, ale na ogol je mieszam - kombinacja 2, 3.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
W Auchan są mieszanki chlebowe i w Lidlu
fiesgrins.gif
 

bernadek

Member
Lut 25, 2007
671
0
0
Kupuję te wyżej wspomniane "Chleb polski".Ostatnio piekłam "Sądecki" z dodatkiem ugotowanego ziemniaka , wyszedł pyszny i długo zachował świeżość.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
W Tesco we Wrocławiu jest jakiś wybór [ok.5-7 gatunków] + mąki żytnie różnego rodzaju, które do niedawna były raczej trudno dostępne. Cena kg mieszanki chlebowej= ok.3,80 zł.
 

lata1984

Member
Maj 29, 2008
8
0
0
KAROTKA @ 25 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=546477W Tesco we Wrocławiu jest jakiś wybór [ok.5-7 gatunków] + mąki żytnie różnego rodzaju, które do niedawna były raczej trudno dostępne. Cena kg mieszanki chlebowej= ok.3,80 zł.
buu ja place w tesco w krakowie 4.69 za chleb polski albo 4.99 za polskie mlyny. wie moze ktos gdzie mozna kupic taniej sprawdzone mieszanki w krakowie???
 

lata1984

Member
Maj 29, 2008
8
0
0
Moniak @ 5 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713255A te z lidla jako,ś mi nie wychodzą...
icon_sad.gif
moze korzystasz z miarek dostarczonych przez producenta automatu. zrobilem eksperyment i tez z nich skorzystalem.chleb rozl ladnie po czym totalnie opadl poszperalem wiec w instrukcji i w internecie. miedzy innymi byla adnotacja ze dalem za duzo wody. pomyslalem i sprawdzilem. mam moulinexa home bread i okazuje sie ze to co wg miarki moulinexa jest 300ml naprawde jest 340ml wiec jak do mieszanki mialem dac 340ml to korzystajac z miarki moulinexa dalem ok 400ml. kupilem wiec pojemnik z miarka szklana i po dodaniu 340ml wg nowej miarki chleb wyszedl jak marzenie. ponizej zalaczam zdjecie. mam tylko problem z dostaniem tanich miezanek o czym pisalem wczesniej. drugi problem to nieregularny ksztalt gornejczesci chleba ale tak juz chyba musi byc
lecker.gif
chlebus jest w kazdym razie pyszny.
 

Załączniki

  • IMAGE_00001.jpg
    IMAGE_00001.jpg
    187.2 KB · Wyświetleń: 0

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Wiem ,że są mieszanki i to różne ale czy prawdą jest to co pisze na opakowaniu,chodzi mi konkretnie o mieszankę chleb pszenno-żytni z amarantusem ,to jest mieszanka chyba Chleb Polski ,a mianowicie pisze na opakowaniu,że to jest mąka pszenna,mąka żytnia i dodatek mąki z amarantusa oraz sól i nic więcej,czy naprawdę nic więcej
icon_question.gif
gruebel_2.gif
,bo jeśli tak to po co bawić sie w mieszanie mąki skoro można użyć gotowca,jak to jest nie dodaja tam żadnych polepszaczy,żadnej chemii
icon_question.gif
gruebel_2.gif
 

lata1984

Member
Maj 29, 2008
8
0
0
iwona44 @ 6 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713404Wiem ,że są mieszanki i to różne ale czy prawdą jest to co pisze na opakowaniu,chodzi mi konkretnie o mieszankę chleb pszenno-żytni z amarantusem ,to jest mieszanka chyba Chleb Polski ,a mianowicie pisze na opakowaniu,że to jest mąka pszenna,mąka żytnia i dodatek mąki z amarantusa oraz sól i nic więcej,czy naprawdę nic więcej
icon_question.gif
gruebel_2.gif
,bo jeśli tak to po co bawić sie w mieszanie mąki skoro można użyć gotowca,jak to jest nie dodaja tam żadnych polepszaczy,żadnej chemii
icon_question.gif
gruebel_2.gif
to jest tak: nie dodaja zadnych ulepszaczy. wypiek chleba jest naprawde prosty i mozna zrobic dokladnie to samo majac dostep do odpowiednich typow mak. ja na przyklad nigdzie nei moge znalesc ani maki pszennej typ 1050 ani zytnich innych niz 720 i 2000. potrazebowalbym na przyklad maki typ 997. jak widac w wiekszosci sklepow nie ma dostepnych mak zytnich w ogole a pszenne to tylko od 405 do 600.
icon_sad.gif
szukam i szukam i znalesc nie moge innych. a mieszanki to nic inego jak pomieszane typy mak odpowiednich do danego wypieku. a na przyklad ziarna amarantusa albo maka amarantusowa jest strasznie droga. ja tez korzystalem z tej mieszanki i szczerze powiem ze nic innego tam nie ma. znalazlem kiedys przepis na taki chlebu i dostalem w prezencie troche moki amarantusowej jak i pozostale skladniki. okzalo sie ze wypiek wyszedl niemalze identyczny. mieszanki to tylko wygoda przy niemartwieniu sie ile czego dac oraz w szukaniu odpowiednich typow mak.
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
lata1984 @ 9 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=714359to jest tak: nie dodaja zadnych ulepszaczy. wypiek chleba jest naprawde prosty i mozna zrobic dokladnie to samo majac dostep do odpowiednich typow mak. ja na przyklad nigdzie nei moge znalesc ani maki pszennej typ 1050 ani zytnich innych niz 720 i 2000. potrazebowalbym na przyklad maki typ 997. jak widac w wiekszosci sklepow nie ma dostepnych mak zytnich w ogole a pszenne to tylko od 405 do 600.
icon_sad.gif
szukam i szukam i znalesc nie moge innych. a mieszanki to nic inego jak pomieszane typy mak odpowiednich do danego wypieku. a na przyklad ziarna amarantusa albo maka amarantusowa jest strasznie droga. ja tez korzystalem z tej mieszanki i szczerze powiem ze nic innego tam nie ma. znalazlem kiedys przepis na taki chlebu i dostalem w prezencie troche moki amarantusowej jak i pozostale skladniki. okzalo sie ze wypiek wyszedl niemalze identyczny. mieszanki to tylko wygoda przy niemartwieniu sie ile czego dac oraz w szukaniu odpowiednich typow mak.
W sumie po cichu też tak sobie myślałam,że to nic innego jak odpowiednio wymieszane różne rodzaje mąk,które trudno jest dostać w sprzedaży,jedynie mieszanka Delekty mi nie odpowiada po przeczytaniu składu,ale poza tym jest w czym wybrać
 

lata1984

Member
Maj 29, 2008
8
0
0
iwona44 @ 9 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=714371W sumie po cichu też tak sobie myślałam,że to nic innego jak odpowiednio wymieszane różne rodzaje mąk,które trudno jest dostać w sprzedaży,jedynie mieszanka Delekty mi nie odpowiada po przeczytaniu składu,ale poza tym jest w czym wybrać
ja szczerze powiem polecam mieszanki chleb polski i polskie zboza(bogutynmlyn)
 

batonzo

Member
Cze 16, 2008
2
0
0
Zrobiłam właśnie chlebek pikantny z gotowej mieszanki nabytej przez internet ( www.mieszanki.pl ) . Pychotka. Dodalam jeszcze sezam , dynię . Coś dla leniwców - tylko woda , mieszanka, drożdże i do maszyny. Dostarczona mieszanka jest nawet podzielona na dwie porcje - nie trzeba zadawać sobie trudu z podzieleniem jej na dwie części. Cena za jedno opakowanie ( na dwa chleby ) - 4,89 zł . Dochodzą niestety koszty przesyłki . W Piotrze i Pawle kupiłam dzisiaj mieszankę na chleb podhalański , ale kosztowała 5,99 zł ( przez internet 4,09 zł + niestety koszty wysyłki - www.chlebpolski.pl ) . Tego jeszcze nie jadłam . Robiłam kilka chlebków z dołączonych do maszyny przepisów i najlepiej wychodził mi klasyczny chleb francuski. Naszukałam sie wszędzie odpowiedniej mąki. Znów widziałam je tylko w Piotrze i Pawle, ale cena zbija z nóg ( np.mąka orkiszowa prawie 12 zł ). Tak więc pozostaje mi internet - trzeba tylko zamówić tego więcej lub dogadać się z kimś . Kurier wtaszczy paczkę do domu i mozna zacząć zabawę. Można jeszcze zamówić mieszanki na stronie www.bogutynmlyn.pl - ale najmniejsze porcje to chyba 10 kg - na jakieś 20 chlebów . Jak nie zasmakuje dany rodzaj to co z tym robić?
W Auchan mieszanek nie widziałam , w Carrefourze też nie . Podobno są w Tesco . Pozdrawiam .