Leniwy pilaw

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Leniwy pilaw

pilaw.jpg

*cebula
*marchew
*masło do smażenia
*ryż
*kurczak pokrojony na części lub udka
*sól,pieprz

Pokrojoną cebulę i marchew podsmażyć w niewielkiej ilości masła i wyłożyć na dno naczynia do zapiekania.

Rozsypać równomiernie ryż,posolić i zalać wodą w stosunku na 2 części ryżu-3 części wody.(wlewam bulion ,zazwyczaj sięga 2cm powyżej ryżu)

Na wierzch wyłożyć posolone,posypane pieprzem udka(kawałki kurczaka),nakryć folią aluminiową i wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 C.(piec 1 godz)

Do smaku można dodać inne ulubione przyprawy np,kolendra i kmin.Ja dodałam jeszcze przyprawę kaukaską.

 

Załączniki

  • pilaw.jpg
    pilaw.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 2

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,611
2,888
113
Kiedy pracowałam, robiłam to danie dość często, z różnymi dodatkami, ale w szybkowarze. Obiad był w 20 minut.
icon_smile.gif
W tym towarzystwie ryż niesamowicie zyskuje na smaku.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Robie bardzo podobna potrawe zwana na cinie uzbecki plov. Marchew i cebula nie potrzebuja smazenia, mieso dobrze doprawione ulubionymi przyprawami (jakiekolwiek, krotko podsmazone) ukladam sie na dole zeliwnego naczynia na to cebule, marchewke, berberys (moga byc rodzynki, ostatnio uzylam suszonego physalisu), ryz lub inne kasze na wierzch. To wszystko zalewam dobrym wywarem. Doskonale smakuje z salatka ze swiezych ogorkow i jogurtu na przyklad, jak tzatziki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Lut 11, 2011
229
0
0
Buka @ 8 Feb 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1603906Kiedy pracowałam, robiłam to danie dość często, z różnymi dodatkami, ale w szybkowarze. Obiad był w 20 minut.
icon_smile.gif
W tym towarzystwie ryż niesamowicie zyskuje na smaku.
Ale super! Jak zobaczylam ten przepis od razu pomyslalam, ze przerobie go na szybkowar, a tu Twoj komentarz Buko
icon_biggrin.gif
Uwielbiam swoj el. szybkowar i robie w nim wszystko, co tylko sie da.